کد خبر: 1780448/34 زمان: 11:36   1400/06/27 بازدید: 21,307

VAR بازی ایران – کره جنوبی اجاره‌ای است 

اگر چه فدراسیون های ملی برای بازی های مقدماتی جام جهانی الزامی برای استفاده از VAR ندارند اما فدراسیون فوتبال ایران در تلاش است برای بازی با کره جنوبی از این تکنولوژی بهره ببرد. 

به گزارش "ورزش سه"، غلامرضا رفیعی مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال در این خصوص به رادیو ورزش می گوید:« خیلی به VAR نزدیک هستیم. فیفا تاکیدش این بود که در بازی با کره جنوبی از VAR استفاده کنیم. یک کمیته فنی، حقوقی و مدیریتی بر اساس ضوابط فیفا تشکیل شده، خوشبختانه برای دو بازی پیش رو موفق شدیم موافقت یکی از شرکت‌های مورد تایید فیفا را برای نصب سیستم VAR جلب کنیم.عزم جزم رئیس فدراسیون برای برآورده کردن الزامات فیفا نویدبخش این است که به زودی از VAR در ورزشگاه آزادی استفاده می‌کنیم. منتهی فدراسیون خودش ورزشگاه ندارد و الزامی نیست که از VAR استفاده کند. این باشگاه‌ها هستند که باید خودشان در ورزشگاه‌هایشان تامین اعتبار و بودجه کنند. فدراسیون فقط می‌تواند نقش مشاور را جهت اجرای شدن الزامات فیفا در ورزشگاه‌هایشان برای تکنولوژی و فناوری و همچنین شرکتی که نقش دارد را ایفا کند. والا فدراسیون پرداخت‌کننده نیست. تنها برای این چند بازی پیش رو با توجه به اینکه سیستم کمک داور ویدئویی اجاره‌ای است و نه ثابت، فدراسیون هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.» 

 

به نظر می رسد بعد از نصب موقت تکنولوژی کمک داور ویدئویی در استادیوم آزادی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که در این استادیوم بازی می کنند می توانند با شرکت نصب کننده وارد مذاکره شوند تا در بازی های لیگ برتر از آن بهره ببرند. البته ابتدا باید مجوز استفاده از این تکنولوژی در بازی های لیگ برتر صادر شود. عزیزی خادم در تازه ترین اظهار نظر گرفته در دور برگشت فصل پیش رو استادیوم ها مجهز به VAR خواهند شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.