کد خبر: 1787424/41 زمان: 20:22   1400/08/01 بازدید: 29,141

فقط بگویید کدام استادیوم و چه ساعتی بازی داریم؛

نویدکیا: فاجعه فدراسیون کت و شلوار پوش‌ها

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پیش از دیدار برابر نفت مسجد سلیمان حسابی عملکرد مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ را زیر باد انتقاد گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی روز آینده رقابت‌های هفته دوم لیگ برتر با برگزاری دو مسابقه آغاز خواهد شد که سرانجام ساعت 19 شب و پیش از برگزاری کنفرانس خبری دو تیم از محل برگزاری مسابقه که ورزشگاه شهدای فولاد معرفی شده، آگاهی پیدا کردند. البته به نظر می رسد این موضوع هنوز به اطلاع سپاهانی ها نرسیده که نویدکیا در کنفرانس خبری حسابی شاکی بود. به همین دلیل محرم نویدکیا در نشست خبری حرف‌هایش را با اشاره به اینکه باید در دو موضوع صحبت کند آغاز کرد؛ یکی مباحث مربوط به بازی و یکی هم حواشی این مسابقه.


سرمربی سپاهان در بخش ابتدایی حرف هایش این بازی را برای تیمش بسیار سخت توصیف کرد و گفت: قطعا بازی فوق العاده سختی داریم. سال گذشته ما بیشترین امتیاز را به نفت مسجد سلیمان دادیم. در مسجد سلیمان باختیم و در اصفهان مساوی کردیم و کلا یک امتیاز گرفتیم. این بدترین نتیجه پارسال ما بود و از این حیث قطعا بازی سختی داریم. بازی هفته قبل نفت مسجد سلیمان را دیدیم. با دوندگی بالا، بازی پرفشاری را مقابل پیکان ارائه کردند که همین بازی را مقابل ما هم انجام خواهند داد. بازی خیلی خیلی سختی داریم که باید با تمرکز بالا سعی کنیم بازی خوبی انجام بدهیم و امتیاز خوبی کسب کنیم.


بخش بعدی صحبت‌های محرم نویدکیا در رابطه با حواشی این مسابقه بود و با خطاب قرار دادن مسئولان فوتبال ایران از جمله سازمان لیگ و فدراسیون عنوان کرد: واقعا نمی‌دانم چه باید بگویم؛ از فدراسیون و سازمان لیگ. ما سه روز است که تکلیفمان مشخص نیست و نمی دانیم کجا برویم. حتی از فدراسیون و سازمان لیگ خواستیم به ما نامه کتبی بزنند که کجا برویم. حتی حاضر نیستند به باشگاه ما نامه کتبی بزنند که بازی اهواز است یا مسجد سلیمان ! می گویند نمی توانیم نامه بزنیم. همه اش شفاهی شفاهی. در فوتبال حرفه‌ای چیزی به عنوان شفاهی وجود ندارد و سازمان لیگ باید به ما کتبا اعلام کند که کدام شهر برویم؛ اینکه در کدام استادیوم، چه روز و چه ساعتی بازی داریم. اینکه بیاییم اینجا و اصلا تکلیفمان روشن نباشد که نمی شود.


نویدکیا سپس با خنده‌ای تلخ این بخش از حرف هایش را هم پایان داد: ما اصلا نمی دانیم کجا بازی داریم. چه ساعتی بازی داریم و در چه ورزشگاهی ! اصلا کدام شهریم؟!
او سپس با خطاب قرار دادن مسئولان فدراسیون و انتقاد صریح از آنها حرف هایش را از سر گرفت و گفت: واقعا فاجعه بار است چنین چیزی برای فدراسیونی که با این همه دبدبه کبکه کت و شلوار می‌پوشند و می‌روند در تلویزیون سخنرانی‌های آنچنانی می‌کنند ولی یک بازی معمولی را در لیگ نمی‌توانند برگزار کنند. اصلا واقعا نمی دانم چه چیزی باید بگویم. اصلا برایم عجیب است که فدراسیون نمی‌تواند به ما یک نامه کتبی بزند که کجا بازی داریم؟! آخر مگر شدنی است؟ این چیزها برای استانی مثل خوزستان که فوتبال قوی‌‎ای دارد، واقعا عجیب است ! یعنی واقعا نمی‌توانند یک استادیوم و یک شهر را برای بازی برنامه ریزی کنند؟ نمی دانم چه چیزی باید بگویم.


محرم نویدکیا که حسابی به نظر می رسید از اتفاقات و حواشی پیرامون دیدار تیمش برابر نفت مسجد سلیمان کلافه شده، پس از چند ثانیه سکوت قصد ترک نشست خبری را داشت که خبرنگار خانمی با سوال خود او را نگه داشت. این خبرنگار ضمن اشاره به این نکته که قطعا چنین بی نظمی ای برای باشگاه بزرگی مثل سپاهان عجیب است، به سرمربی سپاهان توضیح داد که این اتفاقات در اهواز خیلی هم غیرطبیعی نیست و احتمالا در هفته های آینده باز هم شاهدش خواهیم بود. او سپس از نویدکیا خواست تا در مورد خواسته خود از سازمان لیگ و فدراسیون حرف بزند و سرمربی سپاهان به این سوال اینطور پاسخ داد: گفتم که گاهی اوقات ما به تلویزیون می‌رویم و چیزهایی در مورد سازمان لیگ و فدراسیون می گوئیم و سخنرانی می کنیم که ... ما هفته دوم است که نمی توانیم تکلیف یک بازی را روشن کنیم! من همین را می گویم. ما سه روز است که به سازمان لیگ و فدراسیون می‌گوئیم شفاهی به ما نگوئید. به ما نامه کتبی بزنید که ما تیممان را کجا ببریم! فدراسیون با آن همه عظمتش و کت و شلوار پوش‌ها یک نامه برای باشگاه ما نمی‌زنند که اگر ما فردا به اهواز آمدیم، نگویند که بازی مسجد سلیمان بوده و چرا به اهواز آمده اید. فقط می‌گویند ناظران اهواز هستند؛ آن تیم اهواز است و داوران را هم گفته ایم که به اهواز بیایند. شما هم بروید آنجا. ما گفتیم خب یک نامه کتبی به ما بزنید. فدراسیون یک نامه به ما نمی دهد؛ سازمان لیگ یک نامه به ما نمی‌زند !


بخش بعدی صحبت‌های محرم نویدکیا سرمربی سپاهان که می‌توان گفت برای اولین مرتبه پس از قبول هدایت سپاهان اینقدر عصبانی بود، اینطور مطرح شد: الان من یک سوال دارم. اگر ما فردا اینجا بمانیم. بعد قانونا اگر تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان به مسجد سلیمان رفته باشد و ما نتوانیم به آنجا برسیم، قانونا بازی سه بر صفر می شود  و ما نمی‌توانیم اعتراضی بکنیم، چون قانونا به ما نامه زده اند که بازی مسجد سلیمان است و الان می گویند باید بروید. حالا اگر ما برویم، فردا می گویند ما به شما گفته بودیم که اهواز بمانید. اصلا یک چیز فاجعه‌آمیز است و نمی دانم چطور هضمش کنم؟!


نویدکیا در ادامه با تاکید بر اینکه اهل گلایه کردن نیست، توضیح داد: من اهل گلایه کردن نیستم و در یکسال گذشته ای هم که کار می کنم هیچ وقت اینکار را نکرده‌ام؛ فقط تنها خواسته ام هم از فدراسیون و سازمان لیگ این بوده که فقط به من برنامه بدهند. چهار روز یک بار می خواهند بازی کنند، عیبی ندارد؛ 5 روز یکبار هم عیبی ندارد؛ 6 روز یکبار و ... اصلا برایم مهم نیست و می گویم یک برنامه ما بدهید. با این وضعیت اصلا فکر می کنم برنامه هم پیشکش باشد؛ فقط به ما بگویند کدام استادیوم و چه ساعتی بازی داریم !

 

سوال بعدی از محرم نویدکیا ضمن تمجید از حضور همیشگی اش در نشست های خبری، وضعیت فنی تیمش بود و او در این مورد گفت: شرایط خوبی داریم خدا را شکر. نفراتی که گرفتیم با کارهایی که می خواهیم انجام بدهیم، فکر می کنم به مرور زمان بهتر هم می‌شویم ولی باید این موضوع را قبول کنیم که سال سختی خواهیم داشت و صرفا به این دلیل که سال قبل نتایج خوبی گرفته ایم، نمی‌توانیم موفق باشیم. باید هفته هفته بازی های را یکی یکی جلو برویم و بفهمیم که مشکلات تیم کجاست و یکی یکی برطرف کنیم که هر چه رو به جلو می رویم، تیم بهتری شویم و بتوانیم بازی بهتری انجام بدهیم. در حال حاضر شرایط‌مان خوب است. مشکلاتی داریم و در بازی گذشته هم داشتیم. آدم ایده آل گرایی هستم و دوست دارم همه چیز آنطور که دوست دارم و در ذهن من و همکارانم است بچه ها انجام بدهند. مشکلاتی داریم که سعی می کنیم یکی یکی برطرف کنیم.
سوال پایانی از نویدکیا در رابطه با مکمل بودن او و مرزبان در کنار خط بود؛ اینکه او پر جنب و جوش است و خودش آرام. سرمربی سپاهان ضمن تایید این موضوع عنوان کرد: بله خب. ایشان پر جنب و جوش ترند و من هم آرام. اینطوری مشکلات را در کنار هم حل می کنیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.