کد خبر: 1794446/29 زمان: 15:30   1400/09/05 بازدید: 4,404

گراوینا خبر داد

اجباری شدن واکسیناسیون کرونا در فوتبال ایتالیا

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا تأیید کرد که درصدد اجباری کردن واکسن کرونا برای بازیکنان سری A و B است، چرا که هنوز درصد قابل توجهی از آنها حاضر به تزریق واکسن نشده‌اند.

به گزارش "ورزش سه"، این تصمیم گابریله گراوینا(رئیس فدراسیون فوتبال) در پی مصوبه جدید دولت ایتالیاست که ارائه خدمات به شهروندان این کشور را مشروط واجد شرایط بودن آنها در سامانه موسوم به «سوپرگرین پَس» می‌کند که در آن اطلاعات مربوط به وضعیت واکسینه بودن هر فرد، بهبودی اخیر او از بیماری کرونا یا منفی بودن تست کرونایش ظرف مدت 48 ساعت را ارائه می‌کند.

 

 

 

 

گراوینا در این خصوص گفت:« من از اتحادیه بازیکنان ایتالیا و رؤسای سری A و سری B خواسته‌ام که بازیکنان را از وضعیت موجود آگاه و آنها را نسبت به استفاده از واکسن مجاب کنند. هنوز چهار تا پنج درصد بازیکنان شاغل در لیگ‌های دسته اول و دوم ما مراحل واکسیناسیون‌شان را کامل نکرده‌اند و البته در مورد برخی از آنها این به دلیل واکسینه شدن‌شان با واکسنی است که در کشور ما به رسمی شناخته نمی‌شود. ما وضعیت را ارزیابی خواهیم کرد و اگر آمار و ارقام نشان دهند که شرایط برای فوتبال بازی کردن ایمن نیست، از دولت تقاضا خواهیم کرد شرایطی مشابه به آنچه برای پرسنل آموزش کشور در نظر گرفته است را برای بازیکنان هم لحاظ کند.»

 

 

 

 

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا افزود:« حتی با وجود پروتکل‌های فعلی، اگر شخصی که به خاطر مخالفت با واکسن کرونا از تزریق آن خودداری کرده و وارد رختکن یک تیم شود، ریسک ابتلای تمامی اعضای آن تیم به کرونا بسیار بالا می‌رود. بعد از کلی زحمت و تلاش که برای رساندن لیگ به این وضعیت انجام شده است، ما نمی‌توانیم بگذاریم یک بار دیگر همه چیز خراب شود.»

 

طی هفته‌های گذشته برخی از بازیکنان شاغل در سری A به کرونا مبتلا شده‌اند که دیه‌گو دمه و متئو پولیتانو از ناپولی و برایان کریستانته و گونسالو ویار از رم جزو آنها بوده‌اند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.