کد خبر: 1795270/47 زمان: 13:23   1400/09/09 بازدید: 27,460

واکنش باشگاه پرسپولیس به بدهی 1.3 میلیون دلاری

باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه‌ای درخصوص میزان پرداخت به دو طلبکار اصلی باشگاه شفاف سازی کرد.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در این فصل در حالی با مشکلات مالی مواجه شده که در یک سال اخیر طلبکاران خارجی باشگاه سرخپوش پایتخت، بحران عجیبی را علیه باشگاه به وجود آوردند که منجر به تاخیر در پرداختی به بازیکنان شد.

 

قرمزها با صدور بیانیه‌ای در این خصوص نوشته‌اند: «درخواست باشگاه از نهادهای مربوطه از جمله سازمان بازرسی کل کشور و دیگر بخش‌هایی که بنابر وظیفه ذاتی خود، می‌توانند و لازم است به این‌گونه موارد ورود کنند بر این اساس صورت گرفته است که بخش زیادی از دارایی‌های باشگاه و منابع مالی محدود که با دشواری تامین می‌شود، صرف پرداخت‌هایی شده است که یا ثمری نداشته‌اند یا اصلا نباید اتفاق می‌افتادند.»

در ادامه با شفاف سازی درباره رقم بدهی آمده است: «از زمان حضور سید مجید صدری در هیات مدیره، فقط در دو پرونده ماریو بودیمیر (۵۶۰ هزار دلار) و گابریل کالدرون (۷۴۰ هزار دلار) در مجموع معادل یک میلیون و 300 هزار دلار را بابت قراردادهایی که بسته شد، پرداخت‌هایی که در آن زمان صورت نگرفت و توافق‌هایی که باید برای جدایی انجام می‌شد و نشد پرداخت کرده است. ما درباره عددی نزدیک به ۳۸ میلیارد تومان فقط برای این دو مورد صحبت می‌کنیم که در همین مقطع از چرخه مالی باشگاه خارج شده است. اگر این ارقام از دست پرسپولیس نرفته بود مشکلی برای پرداخت مطالبات بازیکنان وجود نداشت. حتی اگر در زمان جدایی این نفرات، فقط اقدام برای توافق بر سر جدایی شده بود، بخش زیادی از رقمی که گفته شد در اختیار باشگاه باقی می‌ماند و چه موانع و مشکلاتی که با آن از سر راه پرسپولیس برداشته نمی‌شد.»

 

بخش پایانی بیانیه سرخپوشان درخصوص مدیران سابق این باشگاه است: «در باشگاه پرسپولیس واقعا این باور وجود دارد که بخشی از خسارت‌های وارد شده باید توسط مدیران وقت باشگاه در زمان وقوع این اشتباهات جبران شود، چون پرسپولیس مجموعه‌ای متعلق به مردم است. همچنین همیشه از خواسته‌های هواداران بوده است که مدیران، ضامن جبران خسارت‌هایی باشند که در پی اشتباهات ایشان به وقوع می‌پیوندد. این باید به یک رویه برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات در آینده تبدیل شود.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.