کد خبر : 1805544 | 30 دی 1400 ساعت 12:33 | 18,935 بازدید | 10 دیدگاه

در جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا؛

آرنیکا؛ نمادِ تیم‌ملی فوتبال زنانِ ایران (عکس)

از ساعتی دیگر کار تیم ملی فوتبال زنان ایران در جام ملت‌ها آغاز می‌شود، آن‌هم در شرایطی که یک میهمان ویژه در اردوی زنان ایران حضور دارد.

به گزارش "ورزش سه" عصر امروز رسماً رقابت‌های جام ملت‌های آسیا افتتاح خواهد شد و در مسابقه افتتاحیه، تیم ملی فوتبال زنان ایران به مصاف تیم ملی فوتبال زنان هند، میزبان رقابت‌ها خواهد رفت؛ دوئلی تاریخی که نخستین تجربه حضور زنان فوتبال ایران در جمع برترین تیم‌های آسیاست.

 

کاروان تیم ملی فوتبال زنان ایران در شرایطی عازم بمبئی هند شد که یک همراه ویژه در جمع اعضا حضور داشت؛ آرنیکا پاپی فرزند حسین پاپی و الهام فرهمند که با توجه به سن و سال و نیاز حضور مادرش در کنار او، این دختر 5 ماهه همراه کاروان تیم ملی فوتبال زنان به هند سفر کرد.

 

 

علی عالی دستیار ویژه رئیس فدراسیون فوتبال در یادداشتی به موضوع سفر آرنیکا پاپی همراه تیم ملی فوتبال پرداخته و توضیحاتی را در این‌باره ارائه کرده است که در ادامه می‌خوانید:

 

 

«داستانِ تیم‌ملی زنان در نخستین حضورشان در جام ملت‌های آسیا، این‌بار از چشمانِ آرنیکا روایت می‌شود. دختر کوچکِ الهام فرهمند و حسین پاپی. او حالا کوچک‌ترین فرد میانِ دوازده تیم حاضر در جام ملت‌های زنان آسیا است. آرنیکا؛ نمادِ تیم‌ملی فوتبال زنانِ ایران. همه‌ی بازیکنان و کادرفنیِ تیم‌ملی زنان، ضربانِ قلب‌شان را موقعِ بازی با ضربانِ قلبِ آرنیکا تنظیم می‌کنند.

 

 

همه می‌خواهند برای او بازی کنند. خاطرم هست مادر و پدر آرنیکا اصرار داشتند او حتما با تیم بماند، حتی شده ماشین‌شان را بفروشند و خرج سفر کنند. موضوع را با رییس فدراسیون طرح کردم و موافقتش را اعلام کرد:«هرکاری لازم است انجام دهیم». آقای کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون پیگیر کار شد، تاییدیه‌ها را از کمیته پزشکی و فدراسیون گرفت و دفاع جانانه‌ای در شورای برون‌مرزی وزارت ورزش کرد و نظرِ موافق‌شان را گرفت. پدر در محضر، تعهد داد و با دستور رییس، همه‌ی هزینه‌ها  را فدراسیون تقبل کرد تا بچه همراه با مادربزرگش در مسابقات حضور داشته باشند. اتفاقی بی‌سابقه در فوتبال ایران.

 

 

حالا تیم‌ملی زنان برای اولین‌بار در جام ملت‌های آسیا حضور دارد. برای زنده نگه‌داشتنِ امید. برای ساختنِ آینده‌ی آرنیکا و دخترانِ فردا. برای رسیدن به حق. فراتر از هر نتیجه‌ای، این آغازِ ماجراست. برای تیمی که باید مثل تیم‌ملی مردان در آسیا، اول باشد. برای تیمی که هیچ شکستی، شکست‌شان نداد. برای تیمی که آرنیکا را دارد و سمبلِ دخترانِ پرشورِ ایران است.»

 

دیدگاهها