کد خبر : 1806466 | 04 بهمن 1400 ساعت 18:47 | 10,846 بازدید | 6 دیدگاه

ساکت تک رقمی به تعطیلات رفت؛

فجر 1 - نساجی 1؛ رستگاری در نود به اضافه سه!

فجرسپاسی در حالی که 93 دقیقه از حریف خود پیش بود، در آخرین دقیقه با اشتباه مدافعانش گل تساوی را دریافت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، عصر امروز و در تنها بازی روز دوشنبه، فجرسپاسی میزبان نساجی مازندران بود. این دیدار که از ساعت ۱۵ با سوت کوپال ناظمی آغاز شد، در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید و دو تیم با تقسیم امتیازات به تعطیلات نیم فصل رفتند.

 

بازی با حملات تیم نساجی آغاز شد و شاگردان ساکت الهامی در آغاز بازی روی شوت مسعود شجاعی می‌توانستند به گل برسند اما واکنش ایمان صادقی مانع از گلزنی میهمان شد. برخلاف روند بازی، فجرسپاسی روی یک ضد حمله دقیقه 21 موفق شد با همکاری حسین مهربان و فرزان دانا به گل برسد و نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

 

در نیمه دوم نیز این نساجی بود که بیشتر حمله می‌کرد و فجر عقب نشسته بود تا از تک گل خود دفاع کند. تا دقیقه 60 نساجی سه موقعیت گل را از دست داد اما در نهایت باوجود دفاع منطقی شیرازی‌ها، یک اشتباه در خط دفاعی باعث شد تا شاهین طاهرخانی مدافع مرکزی نساجی گل تساوی را 90+3 بزند.

 

هفته شانزدهم لیگ برتر؛ دوشنبه: ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ساعت ۱۵
استادیوم: حافظیه شیراز / بدون تماشاگر
داور: کوپال ناظمی / کمک‌ها: کمک اول: علیرضا مرادی و کمک دوم: پوریا زحمتی؛ داور چهارم: علی صفایی/ ناظر داوری: علیرضا کهوری

 

اخطارها:  

 

مهرداد عبدی در دقیقه 56 از نساجی و فرزان دانا در دقیقه 62  امید منصوری 83 از فجرسپاسی شیراز

 

ترکیب نساجی مازندران: 


علیرضا حقیقی، حامد شیری، سعید بیگی(85- احسان قهاری)، امیر مهدی جانملکی (72- حسین زامهران)، مرتضی منصوری، حسن نجفی(72 - مهدی نظری)، مهرداد عبدی، ایوب کلانتری (82- شاهین طاهرخانی)، مسعود شجاعی، رضا جعفری، کریم اسلامی


سرمربی: ساکت الهامی

 

ترکیب فجر سپاسی: 


ایمان صادقی، سیروان قربانی، محمد زینالی (43-علی ملایی)، محمد قنبری، علی نبی زاده، فرزان دانا (73- ابوالفضل بابایی)، اتابک زارعی، رضا آقابابایی (79-امید منصوری)، حسین مهربان( 46 - عرفان معصومی)، شهرام گودرزی(73-میلاد احمدی)


سرمربی: علی اصغر کلانتری

 

لحظات حساس: 


دقیقه 4: حسن نجفی توپ را در عرض و پشت محوطه، به مسعود شجاعی سپرد و او هم با یک ضربه پر قدرت گوش راست دروازه فجر را هدف گرفت که با واکنش خوب ایمان صادقی دروازه‌بان فجر توپ، راهی کرنر شد.
دقیقه 35:  کریم اسلامی با توپ ربایی خوب توپ را با یک پاس در عمق به ایوب کلانتری رساند و کلانتری هم با نفوذ در موقعیت تک به تک ضربه‌ای را راهی دروازه فجر کرد که ایمان صادقی دروازه‌بان فجر توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه 44: تیم فجر همچنان به ضدحمله ها چشم دوخته بود و در دقیقه 44 بازی یک ضد حمله خطرناک دیگر را تدارک دید اما مدافعین نساجی با بازگشت به موقع مانع از گلزنی دوباره بازیکنان فجر شدند.

 


دقیقه 45: حسن نجفی با یک ارسال بلند در محوطه جریمه در موقعیت تک به تک با دروازه بان فجر قرار گرفت که ضربه نه چندان خطرناک او توسط دروازه بان برگشت داده شد و روی ضربه برگشتی کریم اسلامی در مقابل دروازه خالی توپ را با اختلاف به بیرون زد.
دقیقه 52:  شجاعی در موقعیتی مشابه با ابتدای نیمه اول از پشت محوطه، دروازه فجر را هدف گرفت ولی این بار توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 52: در دقیقه 58 شبیه به موقعیت گل در نیمه اول مدافع نساجی دوباره توپ را از دست داد اما این بار فرزان دانا توپ را به خارج از دروازه زد.

 


شرح گل:


فجرسپاسی 1 - نساجی 0 (فرزان دانا- دقیقه 21): روی اشتباه مدافع نساجی در دفع توپ حسین مهربان پشت خط دفاعی نساجی صاحب توپ شد و با یک فرار سریع از سمت راست خود را به نزدیکی های محوطه نساجی رساند و با پاس بسیار دقیق توپ را در دهانه دروازه به فرزان دانا رساند تا او با یک ضربه بغل پا اولین گل فصل خودش را به ثمر رساند.


فجرسپاسی 1 - نساجی 1 (شاهین طاهرخانی - دقیقه 90+3): روی یک ارسال به درون محوطه فجر طاهرخانی اشتباه مدافعین نهایت استفاده را برد و توپ را با ضربه سر راهی در بازه فجر کرد اما صادقی توپ اول را برگشت داد در ادامه توپ مقابل پای طاهرخانی افتاد و این بار موفق شد دروازه تیم فجر را باز کند

 

 

بهترین بازیکن: ایمان صادقی


ایمان صادقی دروازه بان فجر علیرغم دریافت گل در دقایق پایانی با خروج های به موقع روی ضربات شروع مجدد نساجی و واکنشهای مناسب روی شوت های راه دور بازیکنان این تیم، نقش موثری در کسب یک امتیاز برای شیرازی‌ها داشت

 

اتفاق ویژه:

 

در روزی که فجرسپاسی با پیروزی خود می‌توانست بالاتر از تراکتور و هوادار قرار بگیرد، نساجی یک امتیاز گرفت تا با رتبه تک رقمی به استقبال تعطیلات برود.

 

 

حواشی:


* کیفیت زمین حافظیه بسیار پایین بود و زمین مسابقه مانع از ارائه بازی روی زمین از طرف دو تیم می‌شد
* داور بازی به نیمکت دو تیم کارت‌های مختلفی را به دلیل اعتراض نشان داد. نیمکت فجر با دو کارت زرد و نساجی با یک کارت قرمز در دقایق پایانی از سوی کوپال ناظمی جریمه شدند.
* مسعود شجاعی دو بار اعتقاد به پنالتی برای تیمش داشت که داور با او هم نظر نبود.

 

دیدگاهها