کد خبر : 1806472 | 04 بهمن 1400 ساعت 18:44 | 6,330 بازدید | 2 دیدگاه

مشت من به سمت نیمکت خودمان بود؛

ساکت الهامی: فوتبال خمره رنگرزی نیست!

سرمربی تیم نساجی مازندران می‌گوید که این تیم موقعیت های زیادی برای گلزنی و کسب سه امتیاز داشت.

به گزارش ورزش سه، ساکت الهامی پس از تساوی نساجی مقابل فجرسپاسی شیراز در اولین بازی دور برگشت لیگ بیست و یکم در نشست خبری حاضر شد و گفت: از مهرزاد [معدنچی] معذرت خواهی می‌کنم؛ نمی‌دانستم مادرش به رحمت خدا رفته است. آرزوی صبر برای او دارم. مهرزاد بازیکن زحمتکش فوتبال ما بوده و به او تسلیت می‌گویم.

 

او در خصوص بازی امروز عنوان کرد: یک بازی با کیفیت بود که زمین اجازه بیشتر از این را برای یک بازی خوب نمی‌داد. بازی خیلی خوبی بود ما خیلی خوب شروع کردیم و روی یک غافلگیری گل خوردیم. هرچه جلوتر رفت بازی را کاملا در‌ کنترل خود گرفتیم و فجر با توجه به اینکه این برد و سه امتیاز برایش حیاتی بود تمهیداتی را در نظر گرفته بود ولی من نمی‌توانم ایراد بگیرم. اگر من هم در این شرایط قرار داشتم و سه امتیاز برایم حیاتی بود شاید من هم این کار را می‌کنم. اما این چیزی از ارزش های آقای کلانتری کم نمی‌کند، او از مربی های خوب، سالم و با سواد ماست. همچنان می‌گویم جایگاه فجر اینجا نیست کمااینکه امروز دیدید تا دقیقه ۹۰ از ما جلو بودند.

 

سرمربی نساجی با تمجید از گروه داوری دیدار امروز بیان کرد: تشکر ویژه از گروه داوری دارم که امروز عالی کار کردند. از آقای ناظمی و گروهشان تشکر می‌کنم و خسته نباشید می‌گویم ولی اگر بخواهم نتیجه ای را برای پایان بازی ترسیم کنم صادقانه باید سه امتیاز را می‌گرفتیم. مساوی به درد نخورد و از نظر موقعیت گل و شرایط بازی ما کاملا برتر بودیم.

 

او با اشاره به مشکلات تیم فجر گفت: امیدوارم مسئولین استانی برای تیم خوب فجر هم آستین بالا بزنند چون در این زمین تیمی که بیشترین ضرر را می‌کند خود فجر است کمااینکه ما به آنها پیشنهاد دادیم که در یک زمین دیگر با هم بازی کنیم و به نظرم اینطور کیفیت بازی بیشتر می‌شد. ما هم نیم فصل با همین دردی که گریبانگیر فجر است، دست و پنجه نرم کردیم. می‌دانم که چقدر بچه هایشان سختی می‌کشند و چنین استادیومی لایق استان فارس و شهر شیراز نیست. با احترامی که برای تمام مسئولان قائلم، این شهر پتانسیل بالایی دارد و فوتبالیست هایش ناب ناب ناب هستند. حق این شهر هست که دو تیم خیلی خوب در لیگ برتر و سه چهار استادیوم خوب داشته باشد ولی متاسفانه فوتبال ما همین است و راهی است که به ناکجا آباد می‌رود.

 

الهامی ادامه داد: یک تشکر ویژه از بازیکنان و مالک باشگاه می‌کنم و به آنها خسته نباشید می‌گویم و همینطور هواداران‌مان که نیم فصل سخت را با آنها گذراندیم که آخر آن شیرین شد. باید دست به دست هم بدهیم که بتوانیم در ادامه راه موفق باشیم. برای فجر از صمیم قلب آرزو دارم که در لیگ‌ برتر بماند.

 

سرمربی نساجی در واکنش به صحبت های خبرنگاری که معتقد بود این تیم امروز موقعیت گل چندانی نداشت، عنوان کرد: من با شما موافق نیستم. ما نیمه اول حداقل پنج موقعیت گل داشتیم. فجر به جز یک موقعیت نصفه و نیمه موقعیتی نداشت. شما باید انقدر مالک بازی باشی تا شرایط مهیا شود تا گل بزنید. نمی‌شود از هرجا بریزی و شروع به بکش بکش بکنی. دوره این فوتبال تمام شده است. فوتبال اصول دارد و باید از یک به دو و از دو به سه بروی. باید صبر داشته باشید.

 

الهامی با انتقاد از خبرنگاری که این مساله را مطرح کرد، گفت: من نمی‌دانم شما از کدام خبرگزاری هستید و شاید من سوالتان را بد متوجه شدم اما چنین سوالاتی است که فجر را تحت فشار می‌برد. فوتبال خمره رنگرزی نیست که دست در آن بکنی و در بیاوری. باید پشت فوتبال منطق باشد. باید نسبت به داشته هایت بازی کنی. اینطور نیست من بگویم ما فجر هستیم و میزبانیم باید ببریم یا نساجی هستیم و میزبانیم و باید ببریم. باید ببینیم چه داشتیم و چه داریم و چه می‌خواهیم ببریم. ما مالک توپ بودیم و موقعیت سازی کردیم. تیمی که ده نفره بازی می‌کند قطعا موقعیت نمی‌دهد مخصوصا اگر ۱-۰ جلو باشد و مخصوصا اگر سه امتیاز، مهم ترین سه امتیاز نیم فصل اولش باشد. این شرایط دست به دست هم می‌دهد که شما چیزی که مد نظرت هست را انجام ندهی. شما اگر آخر بازی می‌دیدید، می‌توانستید از بچه هایشان بپرسید واقعا تحت فشار بودند. طبیعی هم بود و اگر ما هم گل می‌زدیم آنها فشار می‌آوردند. فوتبال انقدر نزدیک شده که بردن خیلی سخت شده است. شما دیدید دیروز پدیده ۲-۲ کرد. این طبیعت فوتبال است.

 

الهامی در پایان در واکنش به اینکه پس از گلزنی، مشت هایش را به سمت نیمکت فجر گره کرد، توضیح داد: فجر جزو تیم هایی هست که واقعا خودم ارادت قلبی به آن دارم. روح شهید در این تیم هست و واقعا دوست داشتنی است. اگر بخواهی رای گیری کنی برای دوست داشتنی ترین تیم، همه به جز تیم خودشان تیم فجر را انتخاب می‌کنند. من کاملا به نیمکت خودم مشت گره کردم که آن هم بخاطر فشار بازی بود که دقیقه ۹۵ گل زدیم. اگر آزرده خاطر شدید از شما معذرت می‌خواهم.

دیدگاهها