کد خبر : 1809526 | 19 بهمن 1400 ساعت 11:26 | 89.1K بازدید | 92 دیدگاه

بارش ابر انتقادی بر سر چهره ویژه دو کاپ!

تنبیه شدید یا حمایت همدلانه در انتظار شیری

پس از پایان سوپرجام در فضای هواداری پرسپولیس، مهدی شیری مقصر اصلی از دست رفتن این جام شناخته شد و با توجه به سابقه‌اش در فینال آسیا مورد شدیدترین انتقادات قرار گرفت.

تنبیه شدید یا حمایت همدلانه در انتظار شیری

به گزارش "ورزش سه"، کمتر بازیکنی در پرسپولیس بوده که در این سال‌ها به اندازه مهدی شیری زیر فشار هواداران باشد. فشار روی شیری وقتی اوج گرفت که او در فینال لیگ قهرمانان آسیا در یک حرکت عجیب توپ را با دست لمس کرد و یک پنالتی به حریف تقدیم کرد و آن پنالتی منجر به قهرمانی اولسان شد. این درحالی است که گل اول حریف کره‌ای هم روی خطای بی دلیل احمد نوراللهی در محوطه جریمه به‌دست آمد ولی همه ترجیح دادند که مهدی شیری را مقصر اصلی قلمداد کنند‌.

 

تاریخ سپری شد و به فینال شب گذشته در سیرجان رسید. شیری که به‌عنوان دفاع راست بار دیگر به میدان رفته بود در اوایل نیمه دوم روی یک صحنه قصد داشت توپ را از مقابل محمدرضا عباسی بزند ولی مرتکب خطای شدیدی روی او شد و بلافاصله کارت زرد دوم را دریافت کرد تا پرسپولیس 10نفره شود.

 

البته پرسپولیس پس از اخراج شیری هم هم‌چنان به بازی مسلط بود و دو بخت مسلم گلزنی داشت که توسط مهدی عبدی از دست رفت و علاوه بر این در دقایق پایانی فولاد نیز 10نفره شد تا تعادل نفری برای فرصت جبران نتیجه برقرار شود اما این اتفاق رخ نداد. با این حال خیل بسیاری از هواداران پرسپولیس در پایان مسابقه به مهدی شیری حمله کردند.

 

1661817

 

شاید یکی از دلایلی که این حمله به شیری صورت گرفت این بود که باز هم پای یک جام وسط بود و بسیاری معتقد بودند که این مدافع راست یک جام را از دست پرسپولیس در آورده است. کاری به درست و غلطی این فرضیه نداریم اما نکته قابل توجه در مورد شیری این است که او یک مدافع راست نرمال در فوتبال ایران است که با نظر برانکو به پرسپولیس پیوسته و سابقه بازی در تیم‌هایی مثل پیکان و ملوان را دارد. شاید او مهره خیلی درخشانی نباشد اما بازیکن آن‌چنان ضعیفی هم نیست و بیشتر از اندازه مورد انتقاد قرار می‌گیرد.

 

شیری در پایان مسابقه و در گفت‌وگو با خبرنگاران از هواداران پرسپولیس طلب بخشش کرد و از آن‌ها بابت حرکتش عذر خواست اما به نظر نمی‌رسد که این شرمندگی فعلا مورد پذیرش طرفداران پرسپولیس قرار گرفته باشد؛ به خصوص که در فضای مجازی جنگ تازه‌ای بین طرفداران پرسپولیس و استقلالی‌ها در گرفته و کری داغ دو طرف با کلیدواژه وزیر ورزش به خشم جبهه سرخ اضافه کرده است که البته این هم از شانس بازیکنان حاضر در این دوره زمانی است که مدام از سمت خودی‌ها و دیگران مورد نقد و استهزا قرار می‌گیرند و طبعا باید روحیه پولادین برای عبور از این روزهای سخت داشته باشند.

 

مسئله دیگری هم که ممکن است برای شیری اتفاق بیفتد واکنش مثبت کادرفنی پرسپولیس به نقدهای هواداری است. بنابراین این‌که او با اتمام محرومیتش چه زمانی به ترکیب اصلی برمی‌گردد سوال بزرگی است.

دیدگاه‌ها