کد خبر : 1819732 | 26 فروردين 1401 ساعت 13:59 | 27.7K بازدید | 5 دیدگاه

یک بازی و 973 دقیقه غیبت؛

مورد عجیب مهدی عبدی در پرسپولیس!

شاید عجیب باشد اما مهدی عبدی حتی در یک بازی از لیگ بیستم و یکم هم تا پایان بازی در ترکیب تیم پرسپولیس حضور نداشته است.

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که تصور می‌شد با جدایی علی علیپور، مهدی عبدی به عنوان مهاجم آقای گل در پرسپولیس ظهور خواهد کرد اما در دو فصل اخیر او عملکرد بسیار پرفراز و نشیبی داشته و نتوانسته نقش مهاجم اول سرخپوشان را ایفا کند.

او اگرچه این فصل توانسته 7 گل بزند و پنجمین گلزن برتر لیگ ایران باشد اما نکته مهم درباره او شرایط فیزیکی این بازیکن است که باعث شده تا به هیچ عنوان مهره قابل اعتماد در ترکیب تیم یحیی گل‌محمدی نباشد.

عبدی این فصل به جز یک بازی مقابل سپاهان در تمام دیدارهای لیگ برتری پرسپولیس حاضر بوده اما نکته جالب این است که همیشه یا به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده یا به عنوان بازیکن تعویضی از میدان بیرون رفته است.

او در 13 بازی فیکس در زمین بوده و 10 بار هم به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده تا باوجود انجام 23 بازی، نهمین بازیکن فصل پرسپولیس از نظر دقایق بازی باشد.

نکته جالب اینکه عبدی تنها 1187 دقیقه در ترکیب پرسپولیس حضور داشته و این در حالی است که عیسی آل کثیر دیگر مهاجم پرسپولیس باوجود غیبت در ده هفته اخیر به دلیل پارگی رباط صلیبی، تنها 150 دقیقه کمتر از عبدی بازی کرده است!

همچنین بازیکنانی نظیر کمال کامیابی‌نیا، حامد لک، علی نعمتی و فرشاد فرجی که بازیهای نسبتا زیادی را به دلایل مختلف از دست دادند، تعداد دقایق بیشتری را نسبت به عبدی در زمین بوده‌اند.

به نظر می‌رسد بزرگترین چالش عبدی که قرارداد بلندمدتی با پرسپولیس دارد، بهبود شرایط فیزیکی باشد؛ البته در این بین نقش کادرفنی هم پررنگ خواهد بود.

دیدگاهها