کد خبر : 1824273 | 24 اردیبهشت 1401 ساعت 20:59 | 4.5K بازدید | 1 دیدگاه

مس رفسنجان 1- گل گهر 2؛

از پورعلی به ژنرال؛ چهارمی مال ماست!

گل گهر با پیروزی دو بر یک مقابل مس رفسنجان به رده چهام جدول رده بندی لیگ برتر صعود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، دربی استان کرمان، یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته بیست و هفتم بود که از ساعت 19:30 امروز در ورزشگاه شهدای رفسنجان شروع شد. مس رفسنجان  گل گهر به‌ترتیب با 41 و 39 امتیاز در مکان‌های پنجم و ششم جدول رده بندی حضور داشتند و سه امتیازی بازی برای هر دو تیم مهم بود.
شاگردان محمد ربیعی بعد از پشت سر گذاشتن پنج هفته کابوس‌وار، دو بازی اخیر خود را با برد پشت سر گذاشته و در فاصله یک امتیازی فولاد رده چهارمی قرار داشتند. در سمت مقابل شاگردان قلعه نویی بعد از چهار مساوی متوالی، هفته گذشته آلومینیوم اراک را شکست دادند و امروز به دنبال پیروزی برای عبور از مس بودند.
نیمه اول با برتری مس رفسنجان شروع و به پایان رسید. شاگردان ربیعی از برتری و موقعیت‌های پرتعداد خود در این نیمه استفاده نکردند تا کار با درخشش فروزان در 45 دقیقه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در نیمه دوم شرایط متفاوتی را شاهد بودیم و گل گهر بازی را بهتر شروع کرده و توانست در دقایق 57 و سپس 75 دروازه مس را باز کند. تلاش نارنجی‌پوشان در دقایق باقی‌مانده فقط یک گل به‌همراه داشت تا گل گهر به یک برد ارزشمند دست یافته و با 42 امتیاز جای آنها را در رده پنجم بگیرد.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر
شنبه: 1401/02/24 ساعت 19:30
ورزشگاه: شهدای مس 
گروه داوری: داور: حمید حاج ملک/ کمک ها: عباس پورحیدری و سیدامیر قاسمی/ داور چهارم: کمیل غلامی/ ناظر:حاتم بک‌پور


ترکیب مس رفسنجان:
فایز الرشیدی
شاهین توکلی
مجید نصیری
عقیل کعبی (قائم اسلامی‌خواه 81)   
سیدمهدی حسینی
مهرداد رضایی (حسین پورامینی 63) حسین پورامینی (مهدی ترکمان 81)
حسن جعفری (فرشاد محمدی‌مهر 75)
میثم تیموری
محسن آذرباد
فراز امام‌علی (امید لطیفی 63)
گادوین منشا
سرمربی: محمد ربیعی

ترکیب گل گهر سیرجان:
محسن فروزان
بهنام برزای
مسیح زاهدی
مهران گلزاری
شایان مصلح
علیرضا علیزاده
امین پورعلی (علیرضا آرتا 90)
رضا شکاری (امین قاسمی‌نژاد 62)
نوید عاشوری
سعید صادقی
استنلی کی‌روش
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

کارت زرد:
شایان مصلح 36

محسن آذرباد 45

امین پورعلی 62

فرشید باقری 1+90

محسن فروزان 4+90

شاهین توکلی 5+90

دقایق حساس:

دقیقه 2: شوت روی پای آذرباد که با قدرت بالایی زده شد در دهانه دروازه با برخورد به گلزاری بلوکه شد. مدافع گل گهر در این صحنه دچار مصدومیت نسبتا شدیدی شد.

دقیقه 25: ضربه سر بازیکن گل گهر روی کرنر ارسالی از سمت راست را رضا شکاری روی خط دروازه دور کرد.
دقیقه 25: لحظاتی پس از نجات دروازه توسط شکاری، این بار نوبت محسن فروزان بود که ضربه سر گادوین منشا را با دست چپ به زیبایی مهار کرد.

دقیقه 30: گادوین منشا پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک حرکت سریع، مدافع مقابل خود را از پیش رو برداشت. شوت خطرناک او با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 32: شوت زیبای مهدی حسینی را فروزان با واکنشی زیباتر مهار کرد و ضربه خطرناک آذرباد روی ریباند هم جایی در چارچوب نداشت.

دقیقه 37: حسن جعفری در موقعیت تک به تک می‌رفت دروازه گل گهر را باز کند ولی شوت سنگین او از زاویه بسته را فروزان مهار کرد.

دقیقه 79: شلیک قوس‌دار و خطرناک مرتضی تبریزی از پشت محوطه جریمه مس رفسنجان می‌رفت دور از دستان فائز به گل سوم تبدیل شود ولی توپ به تیر افقی دروازه حریف برخورد کرد.

دقیقه 82: شوت از راه دور آذرباد را محسن فروزان با یک واکنش سریع مهار کرد.

دقیقه 86: شوت خطرناک قائم اسلامی‌خواه با پای چپ از روی ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه از بالای دروازه فروزان راهی اوت شد.


شرح گل:

مس رفسنجان 0- گل گهر 1 : روی ارسال کرنر سعید صادقی از سمت چپ و خروج اشتباه فائز از دروازه، امین پورعلی با ضربه سر برای گل گهر گلزنی کرد.

مس 0 - گل گهر 2 (فرشید باقری 75): شاگردان قلعه‌نویی روی یک ضد حمله و همکاری تعویض‌های طلایی او به گل دوم رسیدند. این گل روی پاس در عرض تبریزی و ضربه تمام کننده فرشید باقری در دهانه دروازه به ثمر رسید.

مس 1 - گل گهر 2 (میثم تیموری 84): ارسال تند و تیز میثم تیموری از سمت چپ بعد از برخورد به زمین در نزدیکی‌های دروازه و بدون برخورد به بازیکنی به گل اول مس تبدیل شد. پرواز بلند فروزان در این صحنه برای مهار توپ کارساز نبود.


ستاره بازی: محسن فروزان
در شبی که امین پورعلی یک گل به موقع زد تا گل گهر بعد از تحمل فشاری 50 دقیقه‌ای، از حریف پیش بیافتد، ستاره بازی محسن فروزان بود که سهم مهمی در پیروزی تیمش داشت. او 4 سیو نجات‌بخش در این دیدار انجام داد که 3 مورد آن در نیمه اول بود و کاملا روی جریان بازی تاثیر داشت.

اتفاق ویژه:
شاگردان امیر قلعه‌نویی در آستانه پایان فصلی که می‌رفت برای آنها خاطرانگیزتر و با رتبه‌ای بهتر به پایان برسد، دوباره سیر صعودی در پیش گرفته‌اند. آنها با پیروزی در دربی کرمان جای مس را در رده چهارم گرفتند.

در حاشیه:
* در پنج تقابل اخیر دو تیم، گل گهر 2 بار و مس یک بار صاحب برد شده‌اند. 

* این دو تیم تا کنون سه بار در لیگ برتر باهم بازی کرده‌اند که دو بار آن مساوی و یک بار آن با برد گل گهر همراه بوده است.

* شاهین توکی و هومن ربیع‌زاده ساعتی پیش از بازی به‌دلیل مسمومیت غذایی از لیست مس برای برای مصاف با گل گهر سیرجان خارج شدند.

* آرمین سهرابیان و مهدی تیکدری به‌دلیل محرومیت در این دیدار حضور ندارند و چهار بازیکن دیگر گل گهر به نام‌های محمد خانزاده، حسین نخودکار، میلاد زکی‌پور و محمد منادی به‌دلیل مصدومیت امکان حضور در دربی کرمان را ندارند.

* گادوین منشا که به‌دلیل مصدومیت بازی قبلی تیمش را از دست داده بود در بازی امروز فیکس است.

* وزش باد در ورزشگاه به‌حدی شدید است که جهت توپ را روی ضربات هوایی، تغییر می‌دهد.

* گروهی از تماشاگران مس بعد از دریافت گل دوم اقدام به ترک ورزشگاه کردند.

* مصدومیت فروزان و توقف جریان بازی در دقایق پایانی، اعتراض اعضای تیم مس را ب‌ همراه داشت.

* در آخرین دقیقه از بازی درگیری شدیدی بین بازیکنان دو تیم به‌وجود آمد که برای دقایقی جو را متشنج کرد.

دیدگاهها