کد خبر : 1824300 | 24 اردیبهشت 1401 ساعت 21:08 | 4K بازدید | 3 دیدگاه

فرار رو به جلو نمی‌کنم، تقصیر من است

سرآسیایی: در بدترین نقطه دنیا ایستاده‌ایم

مجتبی سرآسیایی، سرمربی فجر، پس از شکست به هوادار مسئولیت این باخت را پذیرفت اما می‌گوید همچنان برای بقا امید دارند.

به گزارش "ورزش سه"، سرآسیایی در کنفرانس خبری پس از بازی با هوادار در ابتدا گفت: واقعا حال مساعدی نداشتم ولی به نظرم بی احترامی بود اگر شرکت نمی‌کردم. خیلی شرمنده‌ مردم خوب شیراز هستیم و همه این تقصیرات هم قطعا گردن من است. مسئولیت این شرایط بر عهده من است. از همه مردم شیراز عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم آنچه در خور شان و شخصیت فوتبال شیراز است؛ پیاده کنم.

سرمربی فجر در ادامه گفت: موقعیت‌های زیادی داشتیم و راه‌های نفوذ تیم خوب آقای عنایتی را گوشزد کرده بودیم. در بین نیمه هم گفتم که ایستگاهی‌ها را بچه‌ها مراقبت بیشتری کنند ولی متاسفانه در آن فشار دوباره اشتباه فردی داشتیم و گل خوردیم. در بدترین جای دنیا ایستاده‌ایم. اینجا یک کوره داغ و شرایط عجیب و غریبی است و این بحران شدیدتر می‌شود. من عادت ندارم مسئولیت را گردن کسی بیندازم. قدمان از لحاظ فنی کوتاه است و در طول هفته هم مشغول ریکاوری بودیم؛ پنجاه درصد تیمم با وصله‌پینه، قرص و آمپول آمدند و بازی کردند. دوباره از مردم خوب شیراز عذرخواهی می‌کنم.

او اضافه کرد: دوست دارم وجه خوب فوتبال یعنی رعایت فیرپلی را نشان دهم. من در این چند بازی با رفقای خوبم یعنی مهدی رحمتی، محمد ربیعی و رضا عنایتی بازی کردم اما با اینکه می‌دانستند ما شرایط بحرانی داریم، فیرپلی فوتبال بازی کردند. خیلی وقت‌ها وجه زشت فوتبال را بزرگ می‌کنیم و خوب است که به این قسمت‌های خوب هم بپردازیم. در فوتبال علی‌رغم این رفاقت‌هایی که هست نفس زیبای فیرپلی جاری است و من افتخار می‌کنم به رفاقت با این عزیزان. امیدوارم در سه بازی آینده شرایط بهتری داشته باشیم. همه کار دست ماست و امیدوارم با تمرکز و هشیاری بیشتری بازی کنیم که آن هم قطعا وظیفه من است.


سرمربی فجر در مورد همزمان نبودن بازی‌ها در این هفته گفت: این مسئله از لحاظ قانونی برای دو یا سه بازی آخر است و این در برنامه‌ریزی هم لحاظ شده است‌ هرچند یک درصد این مسائل تاثیر گذار است اما نتایج ما دست خودمان است و باید در خودمان دنبال ضعف بگردیم‌. این مسائل جزئی است و اصل این است که ما بازی را باختیم و از حریف‌مان عقب هستیم. چشم به بازی‌های آینده خودمان داریم که اگر حق‌مان است در لیگ بمانیم.

او در مورد اینکه سقوط فجر قطعی شده بیان کرد: مگر قطعیت را شما الان صادر کنید که ما به لیگ یک برویم! این بالاخره نظر شما است ولی من اعتقاد دارم زندگی جریان دارد. وضع سخت است و از این شرایط بحرانی خیلی اذیت می‌شویم اما به سه بازی بعد امید بزرگ داریم و می‌توانیم حداکثر امتیاز را بگیریم تا این تیم باسابقه را حفظ کنیم.

سرآسیایی در مورد اینکه آیا حمایت از آنها صورت گرفته یا خیر اظهار داشت: در این چند هفته‌ای که بودم جای هیچ حرفی باقی نمانده و از ما حمایت صددرصدی شده است. باید يك تشكر بزرگ كنم از سرهنگ فلاح و سردار بوعلي عزيز كه علي رغم همه مشغله هايي كه داشتند به مشكلات تيم رسيدگي كردند. من هر چيزي بگویم در اصطلاح فرار رو به جلو كردم و من اصلا اين عادت را ندارم و اهل اين داستان ها نيستم، ياد گرفته ام با حقيقت روبرو شوم و مشكل را گردن كسي نيندازم. اين بزرگواران زحمت زيادي كشيده اند و مقصر اصلي من هستم، مجتبي سرآسيايي، كه بايد آنچنان قوي بشوم تا بتوانم كاري را كه بر عهده ميگيرم به بهترين نحو به سرانجام برسانم.

سرمربی فجر در مورد پنالتی خراب کردن زنده‌روح و جلوتر بودن پای بشاگردی حین ضربه پنالتی گفت: من هم این موضوع را شنیدم اما ما بازی را در زمین باختیم. پنالتی و موقعیت‌های زیادی را خراب کردیم. این بازیکنان قابلیت‌شان این نیست اما این کوره آخر جدول به حدی داغ است که دست و پای این بازیکنان می‌لرزد. احمد زنده‌روح جزو بهترین بازیکنان لیگ برتر است و در ارسال‌ها و پنالتی‌ها بی نقص است. احمد می‌گفت شاید من نباید پنالتی را می‌زدم چون چندسال با بشاگردی هم‌تیمی بودم و دستم را خواند. من به یاد ندارم که زنده روح پنالتی خراب کرده باشد.

دیدگاهها