کد خبر : 1825399 | 31 اردیبهشت 1401 ساعت 09:30 | 34.6K بازدید | 7 دیدگاه

پنجعلی: اگر با مردم همدردی نکنیم چه ورزشکاری هستیم؟

حمایت کاپیتان سابق تیم ملی از وریا غفوری

محمد پنجعلی، پیشکسوت و مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی می‌گوید از وریا حمایت کرده چرا که او کنار مردم است.

به گزارش "ورزش سه"، پنجعلی ابتدا درباره عدم کسب ششمین قهرمانی متوالی گفت: واقعیت این است که ما دوست داشتیم ششمین قهرمانی را به دست بیاوریم چون بسیار جالب می‌شد اما این اتفاق نیفتاد و فوتبال همین است. تیم با یک سری بدشانسی‌ها مواجه شد؛ بازیکن از دست داد و موقعیت‌های زیادی را در زمین به خصوص در بازی‌های آخر از دست داد اما با این شرایط و مشکلاتی که تیم داشت مدعی قهرمانی بودیم و تیم واقعا خوب کار می‌کرد. پنج سال قهرمانی متوالی بسیار هنر است اما من قلبا دوست داشتم ششمین قهرمانی هم به دست بیاید.

محمد پنجعلی درخصوص حواشی و اتفاقات بازی تراکتور ود پرسپولیس در ورزشگاه یادگار بیان کرد: این اتفاقات برای فوتبال و فرهنگ‌مان خوب نیست چون اتفاقات بسیار بدی است و فکر نمی‌کنم قبلا پیش آمده باشد.

پنجعلی درباره نحوه گزینش بازیکنان برای تیم ملی و اینکه مانند سال‌های قبل بازیکنان زیادی از پرسپوليس دعوت می‌شوند یا قهرمانی استقلال در این انتخاب تاثیرگذار خواهد بود گفت: انتخاب بازیکنان تیم ملی بستگی به بازیکن و مربی دارد. مربی برای خودش سبک خاصی دارد، یک سری از بازیکنان را می‌بیند و اگر به سبک او بخورند دعوت‌شان می‌کند و اگر نخورد دعوت نمی‌کند اما باید دست مربی را باز گذاشت چون او باید برای نتیجه‌ای که می‌گیرد جوابگو باشد. باید به مربی کمک کنند، ایرادی ندارد اما اینکه از باشگاهی بیش‌تر بازیکن انتخاب کند و از باشگاه دیگری کم‌تر درست نیست چون مسئله منافع ملی است.

مدافع سابق تیم ملی درباره بازی هفته آینده پرسپولیس با شهر خودرو که در خطر سقوط قرار دارد گفت: هر تیمی که مقابل ما بازی می‌کند انگیزه بالایی دارد و این مسئله همیشه برای استقلال و پرسپولیس بوده است. تیم‌هایی که در مرز قرار گرفتند دوندگی‌شان را بیش‌‌تر می‌کنند و تمام بازی‌های ما به همین صورت است. تیم‌ها با انگیزه هستند و هیچ تفاوتی ندارد. بچه‌ها هم این موضوع را می‌دانند و خودشان را برای بازی فنی آماده می‌کنند.

پنجعلی درباره خریدهای این فصل گل محمدی و انتقاداتی که از او شد بیان کرد: از قدیم گفته‌اند هر چقدر پول بدهی همان قدر آش می‌خوری! واقعا همین طور است و بستگی به بودجه باشگاه دارد. شما ببینید بایرن مونیخ در طول سال چه بازیکنانی جذب می‌کند و حال یک تیم اگر در رده پایین‌تر باشد طبیعی است که تا آن اندازه هزینه نمی‌کند و تیم‌های حرفه‌ای نسبت به درآمدی که دارند هزینه می‌کنند. مگر ممکن است نفهمیم؟ مگر ممکن است مربی نداند؟ اما از نظر بودجه‌ای که باشگاه در اختیار دارد هر بازیکنی را نمی‌شود جذب کرد.

او در پایان در خصوص وریا غفوری افزود: به او پیام دادم و برایش پست گذاشتم. چون کنار مردم است و ورزشکار باید همین باشد چون این مردم هستند که ما را بزرگ می‌کنند و همه چیز ما از مردم است. اگر زمانی که در مشکلات هستند با آن‌ها همدردی نکنیم چگونه ورزشکاری هستیم؟

دیدگاهها