کد خبر : 1825425 | 31 اردیبهشت 1401 ساعت 11:26 | 2.6K بازدید | 1 دیدگاه

اسم او را خط نزده بودیم

اسکندریون: بالسینی جواب پیغام‌های فدراسیون شنا را نداد

رئیس کمیته فنی شنا گفت: عدم حضور بالسینی در مسابقات جهانی به دلیل پاسخ ندادن به پیغام‌های فدراسیون و خبر ندادن درباره حضور یا عدم حضور در این مسابقات بود.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، حمید اسکندریون با اعلام این مطلب گفت: متین بالسینی بدون اطلاع ما به خارج از کشور رفته بود و چند بار به او و خانواده اش پیغام دادیم که وضعیتش را برای شرکت در مسابقات جهانی روشن کند، اما وضعیتش را روشن نکرد. لذا مسابقه انتخابی برگزار کردیم که متین سهران به عنوان نفر دوم انتخاب شد و به این مسابقات اعزام می‌شود.

وی با تاکید بر این موضوع که دلیل جایگزین شدن سهران به جای بالسینی عدم پاسخگویی به فدراسیون برای شرکت در مسابقات جهانی بوده است، خاطرنشان کرد: دلیل عدم حضور بالسینی در اردو به دلیل مشخص نبودن وضعیتش بوده است، چون باید عملکرد و رکوردهای شناگران تحت نظر تیم ملی باشد. حتی برای گرفتن تست دوپینگ از سوی فینا باید آدرس‌شان را بدهند که متاسفانه اطلاعاتی به ما نداد.

رئیس کمیته فنی شنا اضافه کرد: من از خانواده و مربی او پیگیر شرایطش بودم که آیا به مسابقات جهانی می‌رود یا نه که اصلا به ما خبری ندادند و ما مجبور شدیم نفر جایگزین انتخاب کنیم. از طرفی حواشی اخیر پیرامون بالسینی و پناهندگی او جدید است.

وی درباره پناهندگی بالسینی اظهار داشت: اردوی تیم ملی از روز گذشته تشکیل شده است و حتی اسم او جزو لیست اردوی تیم ملی بود و خط نزده بودیم، اما ایشان راه خود را انتخاب کرده و امیدوارم موفق باشد. ما برای مسابقات جهانی به مربی، پدر و حتی خود او پیغام داده‌ایم، اما هیچ جوابی نداده‌اند تا اینکه شنیدیم اعلام پناهندگی کرده است. درعین حال شناگرانی داریم که در کشورهای آمریکا و آلمان تحصیل می‌کنند و نتایج و رکوردهایشان را برای ما ارسال می‌کنند و گفته‌اند هر وقت تیم ملی به حضورشان نیاز داشت به آنها اطلاع دهیم.

اسکندریون درخصوص اردوهای تیم ملی گفت: اردوهای ما بیشتر غیرمتمرکز است اما از دیروز اردوها را شروع کردیم و امروز تست آمادگی جسمانی دارند و دو روز در اردو خواهند ماند سپس به شهرهای خودشان برمی‌گردند، چون فصل امتحانات است اواخر خردادماه سعی می‌کنیم داخل و خارج از کشور اردو و مسابقاتی را برایشان در نظر بگیریم که بتوانیم با تمام قوا در مسابقات کشورهای اسلامی شرکت کنیم و هدفمان افزایش تعداد مدال‌ها و پر رنگ تر شدن مدال‌هاست.

گفتنی است؛ تیم ملی شنا با ترکیب مهرشاد افقری و متین سهران 25 خردادماه جهت شرکت در مسابقات جهانی به مجارستان اعزام می‌شود.

دیدگاهها