کد خبر : 1825793 | 02 خرداد 1401 ساعت 15:11 | 22.9K بازدید | 5 دیدگاه

امیدوارم تنش بین استقلالی‌ها رفع بشود

رضا عنایتی و رابطه تیره قلعه‌نویی و مجیدی

عنایتی گفت وقتی خیالتان راحت است که نه سقوط می کنید و نه به رتبه های بالا می رسید، سخت است که انگیزه بازیکنان را بالا نگه دارید.

به گزارش "ورزش سه"، رضا عنایتی سرمربی هوادار در نشست خبری پیش از بازی با گل گهر گفت: مطمئنا فردا بازی فوق العاده سختی مقابل تیم با شخصیت گل گهر داریم. آنها در این فصل با توجه به نتایجی که گرفته اند و بازیکنان با کیفیتی که دارند، نشان داده اند که خیلی منسجم تر از فصول گذشته بوده اند. در مورد کادرفنی نمی‌توانم صحبت کنم چرا که استادم روی نیمکت حریف است. می دانم که چقدر بار تجربه آنها بالاست. حتی می توانم به جرأت بگویم یکی از بهترین مربیان تاریخ لیگ سرمربی این تیم است. شاید تا سالیان کسی نتواند جام هایی که ایشان گرفته است را رقم بزند.

او گفت: ما هم تلاش می کنیم. می‌دانم که هم به لحاظ داخل زمین و هم بیرون زمین بازی سنگینی برای ماست. بعد از اتفاقی که در بازی نساجی برایمان رخ داد و یک روز خوبی نداشتیم، با بچه ها صحبت کردیم و آنها هم‌قسم شدند تا برای موفقیت در بازی فردا تمام تلاش‌شان را انجام دهند. ان‌شاءالله بازی جذابی شود. مطمئنا مانند دور رفت، این دیدار نیز برای ما مهم خواهد بود و امیدوارم که با تمام تلاش، از این بازی سربلند خارج شویم.

عنایتی در مورد اینکه از بازی با استقلال تا نساجی شکستی نداشت اما در سه هفته گذشته 2 دیدار را واگذار کرده است، گفت: ما روندی را در پیش گرفتیم که توانستیم در نیم فصل دوم به اهدافمان برسیم. شما می دانید وقتی یک تورنمنت طولانی می شود و خیالتان راحت است که نه سقوط می کنید و نه به رتبه های بالا می رسید، یک مقدار انگیزه بازیکنان را بالا نگه داشتن سخت است.

او ادامه داد: در این چند بازی آخر، بچه های ما از نظر روحی و روانی هم خسته بودند. آنها تلاش خودشان را می کنند و من منکر این قضیه نیستم. ولی گوشه ذهن آنها کمی خستگی است و این مسئله طولانی شدن، اتفاقاتی که رخ داد و تعطیلات زیادی که داشتیم، نگه داشتن انگیزه بچه ها کار خیلی سختی است.

عنایتی ادامه داد: من قبلا نیز گفتم باخت برابر تراکتور را جزو آمار بازی‌مان نمی‌آورم، چرا که تمام ایران دیدند چه اتفاقی افتاد و ما در آن مسابقه به فوتبال نباختیم، اما در بازی با نساجی خودم اعتراف کردم که از لحاظ فنی ضعیف بودیم. حتی در همان بازی هم نباید می‌باختیم زیرا در همان مسابقه پنج شش موقعیت گلزنی را از دست دادیم.

سرمربی هوادار خاطرنشان کرد: انتظارم از بازیکنان تیمم بالاست و امیدوارم که در این دو دیدار انگیزه آنها را بالا نگه داریم، هر چند می‌دانم کار سختی است. خودم 20 سال در سطح اول فوتبال بازی کرده‌ام. واقعاً هفته‌های آخر مشکلات و سختی‌هایی وجود دارد و نمی‌توانید مثل اول فصل با انگیزه وارد مسابقات شویم. فکر می کنم یکی از دلایلش همین بود.

وی درباره برگزاری جلسه با هیئت مدیره درخصوص فصل بعد نیز اضافه کرد: بله، جلسه برگزار شد، صحبت‌های فوق العاده خوبی داشتیم. هم بحث کادرفنی انجام شد و هم اینکه ساختار باشگاه حرفه‌ای شود. درخصوص این نکات با مدیریت هم صحبت کردم، پیشنهادات بسیار خوبی به من داده شد. البته باید به یک جمع‌بندی برسیم و تا یکی دو روز آینده این مسئله را نهایی کنیم و نقطه‌نظرات هر دو طرف گفته شد و هر دو طرف راضی بودیم.

عنایتی اضافه کرد: آنچه مربوط به ما و در برنامه ما بود را توانستیم اجرا کنیم. باشگاه هم نسبت به اتفاقاتی که باید انجام بدهد را انجام می دهد. پرداختی‌ها تا اوایل هفته آینده پرداخت می‌شود. مطمئنا تیم با قدرت بیشتر در فصل آینده حضور خواهد داشت. یک سری شایعات شده بود که شاید تیم واگذار شود ولی مالکیت محترم به من اطمینان داد که این اتفاق نخواهد افتاد و مطمئن باشید فصل آینده خیلی منسجم تر از فصل کنونی و با برنامه‌ریزی بهتر و امکانات بهتر و با قدرت بیشتر شروع خواهیم کرد و کارمان را جلو می بریم.

سرمربی هوادار در پاسخ به اینکه از معدود استقلالی‌هایی‌ است که هم با فرهاد مجیدی و هم با امیر قلعه‌نویی رابطه خوبی دارد، در رابطه با این موضوع گفت: نمی دانم خوب یا بد اما یک اخلاقی دارم که هیچ موقع هیچ چیزی را به دل نمی‌گیرم. شاید در لحظه کمی بابت بعضی موضوعات عصبانی شوم، ‌اما سعی می‌کنم زود فراموشش کنم، چون که دایره زندگی آنقدر کوتاه و کوچک است که در جاهای مختلف به هم می رسیم.

عنایتی صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: امیر قلعه نویی برای من عزیز است و خودش می داند که ارادت خیلی خاصی به او دارم. وقتی شما پرافتخار می‌شوید و تمام کارهایتان با برنامه است، آدم‌ها را به سمت خودت جذب می‌کنی. از آن طرف نیز من با فرهاد مجیدی همبازی بوده ام. او امسال کار بسیار بزرگی انجام داد. بعد از سالها که هواداران استقلال منتظر قهرمانی بودند، این جام خیلی به موقع به دست آمد. به مجیدی و هواداران خوب استقلال تبریک می‌گویم و امیدوارم این تنشی که بین دوستان پیشکسوتان ما است، سریع رفع شود. در مصاحبه‌های قبلی‌ام هم گفتم وقتی می‌خواهید جایی را ویران کنید باید پی آن را بزنید؛ یعنی باید بدانید کجا را در تیررس قرار بدهید. تنها چیزی که می‌توانست استقلال را از جام  دور کند همین اختلاف‌ها بود.

او گفت: دوستانی که می‌خواستند در سال‌های گذشته به استقلال ضربه بزنند، موفق شدند و بین امیر قلعه‌نویی و باشگاه استقلال اختلاف ایجاد کردند. امیدوارم هرچه زودتر اختلاف حل شود که مطمئنم که حل خواهد شد. رقابت همیشه وجود دارد، ولی این رفاقت‌هاست که می‌ماند و امیدوارم در همه جای لیگ این اتفاق رخ بدهد.

وی در واکنش به صحبت های الهویی که اعلام کرد جدول لیگ بابت کسر امتیاز از گل گهر غیر واقعی است، گفت: درباره این مسائل اطلاعات ندارم و هر چه بگویم به گزاف گفته ام. نمی‌توانم با قاطعیت صحبت کنم. گل‌گهر کاملاً تیم قابل احترام و باشخصیتی است که ساختار خیلی خوبی دارد. خوشحالم که این تیم‌ها در لیگ حضور دارند، چون آنها به این لیگ شخصیت می‌دهند. گل‌گهر همه فاکتور‌هایی را که برای موفقیت باید داشته باشد، دارد و به سیرجانی‌ها تبریک می‌گویم. کسر امتیاز تیم گل‌گهر چیزی از ارزش‌های این تیم کم نمی‌کند و با اتفاقاتی که رخ داده است، هنوز این تیم در جمع چهار تیم برتر لیگ جای دارد که این قابل ستایش است.

دیدگاهها