کد خبر : 1829842 | 30 خرداد 1401 ساعت 08:29 | 2K بازدید | 0 دیدگاه

عباس‌پور: بعد از مسابقات جهانی شرایط برایم سخت شد

عضو تیم ملی کشتی فرنگی که بعد از مسابقات جهانی نتوانست در چرخه سال 2022 جایی داشته باشد، گفت که بعد از ناکامی از نظر روحی و روانی از شرایط خوبی برخوردار نبود.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، سجاد عباس‌پور در خصوص اینکه بعد از مسابقات جهانی نروژ نتوانست در چرخه انتخابی سال 2022 در کورس مدعیان دوبنده وزن اول تیم ملی بماند، اظهار داشت: آسیب‌دیدگی‌های کوچکب داشتم اما با این حال خودم را آماده کرده بودم که در جام تختی کشتی بگیرم. قبل از مسابقات، شرایطم خوب بود ولی کرونا گرفتم و نتوانستم به جام تختی برسم. بعد از آن هم جایی فرصت نشد کشتی بگیرم و به این شکل امسال را از دست دادم.

وی که پیش از مسابقات جهانی 2021 در مسابقه درون اردویی امیررضا ده‌بزرگی را شکست داد و عضو تیم ملی شد، در خصوص وضعیت سال گذشته‌اش عنوان کرد: قبل از جهانی نروژ در تورنمنت اوکراین مدال گرفتم و بعد از آن در جام وهبی امره اول شدم. همه مدعیان را برده بودم و در جام تختی هم قهرمان شدم. در ادامه در انتخابی درون اردویی ده‌بزرگی را بردم اما در جهانی آن نتیجه‌ای که انتظارش می‌رفت را کسب نکردم و به همین دلیل شرایط بعد از جهانی مقداری برایم سخت شد.

این کشتی‌گیر جوان استان مازندران ادامه داد: بعد از رقابت‌های جهانی کمتر به من میدان دادند و نظرات نسبت به من عوض شده بود. این مدت خودم در قائمشهر تمرین کردم و دوباره سعی و تلاشم را به کار خواهم بست که نتیجه بگیرم.

عباس‌پور در پاسخ به این سؤال که چقدر مسائل روحی روانی در فاصله گرفتن او از تیم ملی بعد از جهانی اسلو تاثیر داشته، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل آن همین عدم آمادگی روح و روانم بود. در شهر خودم حامی نداشتم و هنوز هم شب‌های زیادی بعد از مسابقات جهانی با گریه می‌خوابم که چرا آن اتفاق برایم در نروژ افتاد و نتوانستم از فرصتم استفاده کنم و مدال بگیرم. آنقدر در بازگشت از مسابقات جهانی شرایط روحی‌ام بد شده بود که نمی‌توانستم روی کارم تمرکز کنم. انتظاری هم از کسی نداشتم و خودم را مقصر می‌دانم. باید بیشتر از نظر روحی روی خودم کار کنم.

عضو وزن 55 کیلوگرم تیم ملی فرنگی در مسابقات جهانی نروژ که با تیم ماینتس آلمان قرارداد بسته است، در این خصوص گفت: قرارداد خوبی در بوندس‌لیگا بستم و امیدوارم استارت خوبی برایم باشد. قرارداد من هم مثل خارجی‌هایی که به لیگ برتر ایران می‌آیند برد و باختی است. باتوجه به اینکه لیگ آلمان در اوزان کشتی آزاد برگزار می‌شود قرار نیست وزن کم کنم و در دو وزن 57 و 61 کیلوگرم به ماینتس کمک می‌کنم. اگر ارفاق وزن نداشت طبیعتاً نمی‌رفتم.

عباس‌پور گفت: مسابقات جهانی بزرگسالان را از دست داده‌ام اما نیم نگاهی هم به مسابقات امیدهای جهان دارم و امیدوارم بتوانم آنجا کشتی بگیرم.

دیدگاهها