کد خبر : 1831524 | 10 تیر 1401 ساعت 15:40 | 93.1K بازدید | 15 دیدگاه

پرطرفدار تر از همه فوق‌ستاره های دنیا؛

محبوبیت جنون‌آمیز؛ کار به تولید لوازم جانبی رسید!

ستاره تیم ملی والیبال ژاپن از محبوبیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ژاپن بعد از یک دوره طولانی که بر والیبال آسیا سلطه داشت، چند سالی دچار افت شد و از سطح یک تیم جهانی کاملا فاصله گرفت؛ البته می‌توان گفت که تغییر نسل بزرگ که در والیبال ژاپن اتفاق افتاد مهمترین دلیل افت آنها بود که البته امری کاملا طبیعی محسوب می شد و حالا به نظر می‌رسد آنها اکنون مزد صبر خود را دریافت می‌کنند.

تیم ملی والیبال ژاپن اخیرا در رقابت‌های المپیک توکیو موفق شد بالاتر از ایران به مرحله حذفی مسابقات راه پیدا کند و نشان دهد که دوباره به اوج بازگشته است. در حقیقت می توان گفت که حالا والیبال آسیا از حالت تک قطبی چند سال اخیر خود خارج شده و ژاپن باز هم به یک حریف دردسرساز برای ایران تبدیل شده است.

عملکرد خیره کننده سامورایی ها در لیگ ملت ها نیز ادامه داشته و کسب شش برد از هشت بازی حاصل کار ژاپن در دو هفته ابتدایی مسابقات بوده است؛ موضوعی که باعث شده آنها در موقعیت بسیار خوبی برای صعود به مرحله نهایی لیگ ملت ها قرار بگیرند چرا که در حال حاضر در رده چهارم دور گروهی قرار دارند.

هیچ شکی وجود ندارد که بهترین بازیکن ژاپن در این تورنمنت کسی نبوده جز یوجی نیشیدا که حالا خود را در قامت یکی از بهترین پشت خط زن های دنیای والیبال به اثبات رسانده است. این ستاره فقط یک متر و ۸۷ سانتی متری ژاپنی ها علاوه بر اسپک های کم اشتباه خود در بخش های دیگر از جمله سرویس نیز استثنایی نشان داده و نگاه ها را به سمت خود جلب کرده است.

اما نکته قابل توجه دیگر در مورد یوجی نیشیدا به جز مسائل فنی به محبوبیت خیره‌کننده این بازیکن برمی‌گردد. مسئله ای که در هفته دوم لیگ ملت ها به وضوح قابل مشاهده بود.

مسابقات ژاپن در هفته دوم VNL در کشور فیلیپین برگزار شد. اتفاقی که در این هفته از مسابقات خیلی به چشم آمد محبوبیت عجیب و غریب یوجی نیشیدا بود. مشخصا او در ژاپن طرفداران بی شماری دارد و جالب است بدانید که لوازمی از قبیل پیراهن، کروات، جاسوئیچی و پوسترهای منقش به تصویر و نام او فروش زیادی در این کشور پیدا کرده است.

اما این محبوبیت نیشیدا به ژاپن محدود نبوده و فیلیپینی ها نیز در جریان هفته دوم لیگ ملت ها حسابی این بازیکن را مورد تشویق قرار دادند. در همین راستا ویدیوهایی در رسانه های اجتماعی دست به دست می‌شود که این مسئله را به اثبات می رساند. برای مثال در یکی از این ویدئو ها هنگام ورود ستاره ژاپن به زمین سالن منفجر می‌شود. یا در یکی دیگر از آن‌ها نیشیدا که ابراز احساسات عجیب و غریب و هواداران را می بیند به سمت آنها می‌رود و حتی در برخی تصاویر می توان چشمان اشکبار هواداران او را از فرط خوشحالی مشاهده کرد. در حقیقت گزاف نیست اگر بگویم که یوجی نیشیدا اکنون محبوب ترین ستاره دنیای والیبال است.

دیدگاهها