کد خبر : 1831801 | 12 تیر 1401 ساعت 12:44 | 2K بازدید | 0 دیدگاه

دو بازیکن ما مشتری های خوبی دارند؛

رجاییان: از روز اول برای جذب بازیکن سقف داشتیم

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم در خصوص آخرین وضعیت این تیم و همچنین آماده‌سازی ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش "ورزش سه"، محمد رجاییان در نشست خبری شب گذشته که با حضور نمایندگان رسانه‌های گروهی اراک در روز جهانی ورزشی‌نویسان برگزار شد، اظهار کرد: ما تقریبا 70درصد درخواست های سرمربی تیم را در نقل و انتقالات انجام دادیم و اگر 2-3 بازیکن دیگر بگیریم، تقریبا تیم ما کامل خواهد شد.

وی با اشاره به نوع انعقاد قراردادها در باشگاه آلومینیوم در فصل نقل و انتقالات گفت: سیاست هایی که در باشگاه اعمال می شود از طرف هیئت مدیره کارخانه و سهامداران ابلاغ می شود. ما از روز اول برای گرفتن بازیکنان در این باشگاه سقف داشتیم. نیازی نبود که فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ چنین مسئله ای را به ما اعلام کنند. تشکیل کمیته نقل و انتقالات 8 نفره از همان ابتدا در دستور کار ما قرار گرفت.

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم تاکید کرد: هر بازیکنی با مدیر برنامه و یا بدون مدیر برنامه وارد باشگاه می شد از حضور تیم 8 نفره ما تعجب می کرد چون شفافیت در دستور کار ما قرار دارد. همه دوستان رزومه کافی برای حضور در این کمیته را دارند، سوال می کنند و جواب می گیرند و به نوعی حرکت کردیم که در شرایط فعلی که فساد وارد قراردادها شده، خط قرمزها را رد نکنیم. باید بپذیریم در این شرایط اقتصادی این نوع بستن قراردادها و گفتگو در مورد آنها می تواند مردم را از فوتبال دلزده کند.

رجاییان ادامه داد: از ابتدا می خواستیم نیروی جوانی را به تیم تزریق کنیم. بازیکنانی که مهدی رحمتی به ما معرفی کرد عمدتا بازیکنان جوانی هستند که با ما قرارداد 3 ساله امضا کردند. ما می خواهیم یک سال روی این بازیکنان کار کنیم و در سالهای بعدی درآمدزایی کنیم. شاید برای اولین بار باشد که ما از فروش بازیکنی چون رامتین سلیمان زاده ارزش افزوده داشتیم. هدفگذاری ما این است که در ادامه روزی باشگاه را به صورت خودگردان اداره کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همین الان 2 بازیکن ما مشتری های خوبی دارند که اگر آقای رحمتی نظر به فروش آنها داشت رقم خوبی عاید باشگاه می شد. فکر می کنم هواداران آلومینیوم هم باید آرامش داشته باشند و نگویند ما جرات خرید بازیکن بزرگ را نداریم. بازیکنان بزرگ یکسری مزایا دارند اما بازیکنان جوان هم می توانند روندی داشته باشند که اتفاقات خوبی را برای باشگاه رقم بزنند.

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم تاکید کرد: در انتقال سلیمان زاده به باشگاه مس رفسنجان او با یونس اکبرپور معاوضه شد علاوه بر اینکه سلیمان زاده از یک میلیارد بدهی باشگاه به خودش گذشت کرد. البته قرار است برای این انتقال باشگاه مس مبلغ 2 میلیارد تومان به باشگاه ما پرداخت کند.

رجائیان تصریح کرد: باشگاه فرهنگی، ورزشی آلومینیوم از یک تیم فوتبال جدا شده و یک فرایند هویتی برای اراک و استان مرکزی شده است. این تیم به عنوان سبد کالا وارد همه خانواده ها شده است. امروز از استاندار محترم خواهش می کنم هر چه سریعتر تکلیف استادیوم 15 هزار نفری را روشن کند. اگر این اتفاق رخ ندهد واقعا به عنوان میزبان دچار مشکل می شویم و فدراسیون اجازه برگزاری مسابقات را به ما نمی دهد. این موضوع هزینه خواهد داشت و حتی از تماشاگران هم نمی توانیم در مسابقاتی که میزبان هستیم استفاده کنیم و باید به شهر ثالث برویم.

وی ادامه داد: شرایط استادیوم اراک از نظر تاسیسات، رختکن ها، سرویسهای بهداشتی و جایگاه ها نیاز به بازسازی دارد. شرکت آلومینیوم و هیئت مدیره باشگاه پذیرفته اند که اگر در اسرع وقت این ورزشگاه به باشگاه ما واگذار شود بخشی از کارکردها را انجام بدهد. بخشی  از این مسائل هم در سفر ریاست محترم جمهور به استان مرکزی مطالبه شد و استاندار محترم هم آن را پیگیری خواهد کرد.

مدیرعامل باشگاه با تاکید بر نقش هیئت مدیره این باشگاه در سیاست های این باشگاه گفت: در حال حاضر 5 عضو هیئت مدیره ما خارج از سیستم اداری هستند و همه چون به نوعی با فوتبال درگیر بودیم در جلسات همیشه حرف هایی می زنیم که فوتبالی است. در این مدت در مورد زیر ساخت ها، جذب بازیکن، مسائل کلی تیم، مشکلات ورزشگاه ها و .... صحبت های خوبی انجام دادیم.

رجاییان تاکید کرد: استادیوم 15 هزار نفری در سالهای گذشته در اختیار هیات دو و میدانی بوده ولی اگر قرار است ما این مجموعه را اداره کنیم تمام مجموعه باید به باشگاه آلومینیوم واگذار شود. البته دوستان ما در هیئت دو و میدانی هم می توانند از این ظرفیت استفاده کنند چون در این چند سال برای ساخت این مجموعه زحمات زیادی کشیدند. تنها دلخوشی مردم اراک این استادیوم است. قبلا چون کرونا بود مردم شرایط حضور در استادیوم را نداشتند ولی حالا مردم این ورزشگاه را پر خواهند کرد. اگر این مجموعه آبخوری و سرویس بهداشتی نداشته باشد نه  فدراسیون اجازه می دهد در اینجا بازی کنیم و نه اینکه ما خودمان می توانیم با این شرایط از هواداران میزبانی کنیم. 
فکر می کنم مهمترین موضوع استان ما همین تغییر فضای ورزشگاه است. امیدوارم اداره کل ورزش و جوانان برای این کار آگهی بزند و اطلاع رسانی کند. این اداره می تواند برنده مزایده را اعلام کند اما این پروسه باعث می شود ما 2 ماه بیرون از ورزشگاه بازی کنیم. الان آقای استاندار می تواند از ترک تشریفات استفاده کند و ورزشگاه را به باشگاه ما واگذار کند تا تغییرات را آغاز کنیم. تیم هایی که وارد این ورزشگاه می شوند همه مسائلی که اینجا می بینند را به بیرون انتقال می دهند. از نظر من عزم جدی نشده و هنوز به این موضوع نرسیده ایم که استادیوم باید به باشگاه ما واگذار شود تا بخش مربوط به ما برای تغییرات آغاز شود.

دیدگاهها