کد خبر : 1836636 | 12 مرداد 1401 ساعت 18:00 | 2.9K بازدید | 0 دیدگاه

تایید تاریخ برگزاری رقابت وزنه‌برداری المپیک۲۰۲۴

تاریخ برگزاری رقابت‌های المپیک پاریس تایید شد و رئیس فدراسیون جهانی اعلام کرد که این رشته سهم بسزایی در موفقیت المپیک ۲۰۲۴ خواهد داشت.  

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایسنا، تاریخ برگزاری رقابت های وزنه برداری در المپیک پاریس ۲۰۲۴ تایید شد و مسابقات ۷ تا ۱۱ آگوست ۲۰۲۴ ( ۱۷ تا ۲۱ مرداد ۱۴۰۳) برگزار می شود.  

وزنه‌برداری همراه با کشتی و دوچرخه‌سواری پیست آخرین رقابت های المپیک پاریس را تشکیل می دهند.  

وزنه برداری در پاریس ۲۰۲۴، در  ۵ وزن مردان و ۵  وزن زنان برگزار می شود و  ۶۰ ورزشکار در هر جنسیت حضور دارند.  

در مجموع ۵۰ ورزشکار از ۶۰ ورزشکار از طریق رنکینگ المپیک فدراسیون جهانی ( IWF )واجد شرایط خواهند بود. پنج سهمیه قاره‌ای در  هر جنسیت، دو سهمیه به کشور میزبان و سه سهمیه دیگر برای هر جنسیت از طریق وایلد کارت توزیع می‌شود.   

محمد جلود رئیس IWF گفت: تنها دو سال تا مسابقات وزنه برداری المپیک پاریس ۲۰۲۴ باقی مانده است. حس انتظار و هیجان زیادی در خانواده وزنه برداری وجود دارد. پاریس ۲۰۲۴ رویدادی فوق العاده ای خواهد بود و ما شک نداریم که رقابت های وزنه برداری سهم بسزایی در موفقیت بازی ها خواهد داشت.

آنتونیو اورسو، دبیر کل IWF نیز بیان کرد: وزنه برداری یکی از رشته های پایه گذار در المپیک است و همیشه هیجان به بازی ها داده است. البته این فقط خود پاریس ۲۰۲۴ نیست که باید منتظر آن باشیم. ما مسابقات فوق‌العاده‌ای برای کسب سهمیه المپیک در پیش داریم و هیجان بیشتری را برای ورزشکاران و هواداران ما ایجاد می‌کند.

کریستوفر اوسی، رییس کمیسیون ورزشکاران IWF گفت: تایید تاریخ مسابقات وزنه برداری المپیک پاریس ۲۰۲۴  یک هدف برای ورزشکاران ایجاد کرد. این رویای هر ورزشکاری است که کشور خود را در بازی های المپیک نمایندگی کند. ورزشکاران تلاش خواهند کرد تا هر کاری که می توانند برای رزرو مکان خود در پاریس ۲۰۲۴ انجام دهند.

دیدگاهها