کد خبر : 1837211 | 16 مرداد 1401 ساعت 21:35 | 5.4K بازدید | 0 دیدگاه

سكوى نايب قهرمانى جهان به ايران رسيد

٤ طلا به نام تيم ٥ نفره پسران تكواندوى ايران

تیم ملی تکواندوی نوجوانان پسر ایران با کسب 4 مدال طلا به‌ عنوان نایب قهرمانی جهان رسید.

٤ طلا به نام تيم ٥ نفره پسران تكواندوى ايران

به گزارش "ورزش سه"، سیزدهمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان عصر امروز و با معرفی نفرات برتر اوزان سنگین در صوفیه بلغارستان به کار خود پایان داد و تیم 5 نفره پسران ایران با کسب چهار مدال طلا، نایب قهرمان جهان شد.
محمدرضا زوار که پسران نوجوان ایران، نخستین بار در سال 2010 و تحت هدایت او به عنوان قهرمانی جهان رسیده بودند، پس از 8 سال دوباره سکان هدایت تیمی را به دست گرفته بود که اگر به صورت نصفه عازم بلغارستان نشده بود، به احتمال زیاد می توانست از عنوان قهرمانی دوره گذشته خود دفاع کند؛ چرا که همین تیم 5 نفره به چهار مدال طلا رسید و هر سه تکواندوکاری که به مصاف حریفی از کره جنوبی رفتند، پیروز از میدان مسابقه خارج شدند. با همه این شرایط، 4 مدال طلایی که در رقابت های امسال کسب شد، بهترین نتیجه تاریخ پسران ایران پس از 7 مدال طلا و 2 برنز سال 2018 در حمامات تونس بود.


ابوالفضل زندی در وزن منفی 48 کیلوگرم، متین رضایی در وزن منفی 63 کیلوگرم، رضا کلهر در وزن منفی 73 کیلوگرم و ابوالفضل عباسی در وزن مثبت 78 کیلوگرم، چهار نوجوان طلایی ایران در آوردگاه صوفیه بودند. همچنین امیر عباس رهنما نیز دیگر نماینده ایران بود که با حذف در مرحله یک چهارم نهایی، از رسیدن به مدال بازماند.


در پایان این رقابت ها، کره جنوبی با 5 مدال طلا، 1 نقره، 1 برنز و 720 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید، تیم 5 نفره پسران ایران نیز با 4 مدال طلا  و کسب 509 امتیاز، برای پنجمین بار نایب قهرمان جهان شد و تیم قزاقستان هم با یک مدال نقره و 4 برنز در رتبه سوم قرار گرفت. 
لازم به ذکر است که در مجموع دو بخش پسران و دختران که 30 کشور مختلف موفق به کسب مدال شدند، کره جنوبی با 10 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان شد و کاروان 13 نفره ایران نیز با کسب 6 مدال طلا و 2 نقره، یکی از بهترین عملکردهای تاریخ خود در این رقابت ها را به نمایش گذاشت. 4 مدال طلای دیگر رقابت ها نیز بین 4 کشور تایلند، ایتالیا، بلژیک و ترکیه تقسیم شد.

دیدگاهها