کد خبر : 1839052 | 27 مرداد 1401 ساعت 23:13 | 97.5K بازدید | 27 دیدگاه

شاگردان مطهری لایق تحسین و تشویق

سپاهان 2- نساجی 1؛ صدر جدول را رها نمی‌کنیم

سپاهان با دو گل فرناندس و سلمانی و با اتکا به ستارگان پرتعداد موفق شد دومین برد خود را در رقابتهای لیگ کسب کند.

سپاهان 2- نساجی 1؛ صدر جدول را رها نمی‌کنیم

به گزارش "ورزش سه" سپاهان اصفهان با ۶ امتیاز موقتاً به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد. تیم مورائس هر چند خیلی زود در دقیقه 5 گل را دریافت کرد و توسط کلانتری دروازه اش باز شد اما توانست به بازی برگردد و در دقیقه 12 توسط فرناندز به گل تساوی رسید. سپاهانی ها در دقیقه 41 توسط یاسین سلمانی به گل دوم رسیدند.

بازی از هفته دوم بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر 
پنجشنبه: 27/05/1401 ؛ ساعت: 21:00 
ورزشگاه: نقش جهان اصفهان/


گروه داوری: محمدحسین ترابیان، کمک‌داوران: حسن انتظاری، فرهاد فرهادپور، داور چهارم: حسین زمانی

ترکیب سپاهان:
رشید مظاهری، نیلسون جونیور، رناتو داسیلویرا، امید نورافکن، رامین رضاییان، مسعود ریگی، مانوئل فرناندز(68 - فرشاد احمدزاده)، یاسین سلمانی، محمدرضا حسینی (89 - محمد دانشگر)، محمد علی نژاد( 69 - الویس کامسوبا)، شهریار مغانلو
سرمربی:خوزه مانوئل فررا د مورایس

ترکیب نساجی:
علیرضا حقیقی، حامد شیری، سعید غلامعلی بیگی، علیرضا ابراهیمی( 80 - آداما نیان)،مصطفی جوادیان (۶۲ - کریم اسلامی)،  ایوب کلانتری (80 - مهرداد عبدی) ،اکبر صادقی، محمد شریفی،صابر حردانی( ۷۵ - حسین زامهران)، علی شجاعی (80 - امیر مهدی جانملکی )،رضا جعفری
سرمربی: حمید مطهری

 

اخطارها: 

سپاهان: هرناندز(۳۲) رامین رضاییان (۳۵)
نساجی: ایوب کلانتری (۳۲) اکبر صادقی (۳۵) مصطفی جوادیان (۳۶)، علیرضا ابراهیمی(43)، سعید غلامعلی بیگی(77)

شرح گل ها:
سپاهان صفر - نساجی یک (دقیقه 5: ایوب کلانتری): با پاس فنی، رضا جعفری از بین دو مدافع آخر سپاهان، ایوب کلانتری را وارد محوطه جریمه کرد و او با یک ضربه دقیق مظاهری را شکست داد و توپ را وارد دروازه کرد.

سپاهان یک - نساجی یک (دقیقه ۱۱ فرناندز): کار تیمی خوب بازیکنان سپاهان که در نهایت با ارسال دقیق مغانلو از گوشه راست محوطه نساجی توپ را روی سر فرناندز ارسال کرد و او توپ را به تیرک دروازه تیم نساجی کوبید و سپس به تور دروازه آنها رساند.

سپاهان 2- نساجی یک (دقیقه 41 سلمانی): گل استثنایی یاسین سلمانی با حرکت انفرادی و توپ ربایی از پشت محوطه جریمه و بین چهار بازیکن نساجی آغاز شد و با جا گذاشتن بازیکنان نساجی و رد کردن توپ از بین پاهای علیرضا حقیقی به پایان رسید.

دقایق حساس: 
* دقیقه ۱۲: دوباره از سمت چپ دفاع نساجی بازیکنان سپاهان یک حمله خطرناک را ترتیب دادند. ضربه بازیکنان سپاهان به کرنر رفت. کرنر ارسال شده با برخورد یک بازیکن از سپاهان و نساجی در محوطه جریمه همراه بود که در نهایت با ضربه بازیکنان اصفهان توپ به بیرون رفت و داور هم اعتقادی به خطا نداشت.
* دقیقه ۳۴: رشید مظاهری با یک دریافت با پای اشتباه که با هوشمندی رضا جعفری برای توپ ربایی همراه بود برخوردی را با او داشت که داور اعتقادی به خطا نداشت ولی بازیکنان دو تیم بعد از آن با یکدیگر درگیر شدند و رامین رضاییان و اکبر صادقی از داور کارت زرد گرفتند. در ادامه ابراهیمی مدافع نساجی با لمس داور کارت داور را به زمین انداخت و بعد از آن داور به سمت ابراهیمی رفت و به او کارت زرد داد.
* دقیقه ۴۸: فرناندز مهاجم سپاهان با جا گذاشتن مدافعین نساجی توپ را به محوطه جریمه رساند اما ضربه آخر این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.
* دقیقه ۵۰: حمله پر تعداد بازیکنان سپاهان، به نفوذ محمدعلی نژاد به گوشه محوطه جریمه نساجی ختم شد که ضربه فنی او از کنار دروازه به بیرون رفت.
* دقیقه ۵۲: ضربه سر یاسین سلمانی از نزدیکی‌های محوطه شش قدم از کنار دروازه حقیقی به بیرون رفت.
* دقیقه ۷۰: شوت نه چندان خطرناک شهریار مغانلو از پشت محوطه نساجی در آغوش حقیقی آرام گرفت.
* دقیقه ۸۳: آداما نیان بازیکن تازه وارد نساجی با یک جای خالی سعی داشت توپ را در محوطه سپاهان به کریم اسلامی برساند اما مظاهری قبل از اسلامی توپ را در اختیار گرفت.
* دقیقه ۸۹: روی یک ارسال و رفت و برگشت بازیکنان نساجی از نزدیکی‌های شش قدم صاحب یک موقعیت خوب شدند اما مدافعین سپاهان توپ را به کرنر فرستادند
* دقیقه ۹۰: ضد حمله بسیار خوب از بازیکنان سپاهان که باعث شد کامسوبا وارد محوطه نساجی شود ولی این بازیکن با خودخواهی توپ را به سمت دروازه نساجی شوت زد اما حقیقی آن را به کرنر فرستاد.
 

شرح بازی: 

در همان دقایق ابتدایی و روی اشتباه مدافعان سپاهان و فرصت طلبی رضا جعفری، هافبک نساجی ایوب کلانتری، موفق شد دروازه رشید مظاهری را باز کند. بازیکنان زرد پوش در ادامه به آرامی خود را در زمین پیدا کردند و پنج دقیقه بعد، گل تساوی را با یک ضربه دقیق سر توسط فرناندس، به ثمر رساندند.

بازیکنان سپاهان که برای اولین بار در این فصل در مقابل هواداران خود بازی می کردند، بعد از به ثمر رساندن گل تساوی حملات خود را ادامه دادند اما در دقیقه ۳۴ و برخلاف جریان بازی توپ به نزدیکی های محوطه سپاهان رفت و برخوردی بین رشید مظاهری و رضا جعفری صورت گرفت که کادر فنی و بازیکنان نساجی اعتقاد به خطا و اخراج دروازه بان سپاهان داشتند اما داور مسابقه چنین نظری نداشت. در ادامه و با حرکت انفرادی و فوق العاده یاسین سلمانی زردپوشان موفق شدند گل برتری را وارد دروازه شمالی ها کنند. در در نهایت رقابت دو تیم در نیمه اول با نتیجه دو بر یک به سود سپاهان به پایان رسید.

در نیمه دوم سپاهان توپ و میدان را در اختیار گرفت اما موفق به خلق موقعیت خطرناکی روی دروازه نساجی نشد و در ادامه با تعویض های مطهری نساجی جان تازه ای گرفت. بازیکنان این تیم حتی موقعیت به تساوی کشاندن بازی را هم داشتند ولی با بدشانسی و کم دقتی در ضربات آخر شمالی ها موفق نشدند با امتیاز از زمین مسابقه خارج شوند و بازی با همان نتیجه دو بر یک نیمه اول به پایان رسید

 

بهترین بازیکن : 
شهریار مغانلو با فشار دائمی روی خط دفاعی نساجی اگر گلی به ثمر می‌رساند، بهترین بازیکن زمین لقب می‌گرفت اما  بدون این گل باید عنوان بهترین را به یاسین سلمانی داد علیرغم اینکه بازیکنان نساجی هم نمایش شایسته‌ای داشتند.

اتفاق ویژه: 
در دقیقه ۳۳ مسابقه اتفاق عجیبی رخ داد؛ در حالی که سپاهانی ها به سرنگون شدن شهریار مغانلو در محوطه جریمه نساجی معترض بودند، رشید مظاهری در پشت محوطه جریمه توپ برگشتی را لو داد و با سرنگونی مهاجم نساجی (رضا جعفری) درگیری شدیدی بین بازیکنان و کادرفنی درگرفت که داور به این جنگ با سه کارت زرد به رضاییان، صادقی و ابراهیمی فیصله داد.شاید رشید در این صحنه می‌توانست اخراج شود اما داور احتمالا بیم داشت که در صحنه قبلی درست عمل نکرده باشد.

 

در حاشیه:
* در ترکیب امروز سپاهان نیلسون جونیور مدافع برزیلی اولین بازی خود را انجام خواهد داد و مانوئل فرناندز نیز در ترکیب اصلی جایگزین محمد کریمی شده است.
*نکته جالب نیمکت نشینی محمد دانشگر و فرشاد احمدزاده دو بازیکن کلیدی سپاهان در پیروزی نخست زردها مقابل آبی‌پوشان استقلالی است.
* در ترکیب سپاهان شهریار مغانلو دوباره در‌ نوک حمله قرار گرفته و سید محمدرضا حسینی هم جایگزین احمدزاده شده است.
* هواداران سپاهان به شدت مانوئل فرناندز را تشویق می‌کنند و بیشتر از هر بازیکنی نگاه‌شان به او معطوف است.
* محمد کریمی به علت مصدومیت در لیست بازی قرار ندارد.
* زمین نقش جهان به طرز عجیبی آن کیفیت گذشته را ندارد و این مسئله باعث تعجب هواداران و بازیکنان شده است.
* کاپیتانی یاسین سلمانی با بازوبند قرمز از نکات جالب مسابقه امروز است؛ این بازیکن جوان ستاره تیمش در بازی قبلی مقابل استقلال بود.
* علیرضا ابراهیمی و حامد شیری دو مدافع وسط نساجی وظیفه جدال های تک به تک با شهریار مغانلو را بر عهده دارند.
* حامد شیری امروز صدمین بازی خود را برای نساجی انجام داده و به همین دلیل قبل از بازی مورد تقدیر باشگاه قرار گرفت.


* باشگاه سپاهان پیش از آغاز مسابقه از محمدرضا مهدوی و حمید مطهری مربی و سرمربی نساجی تقدیر کرد. این دو مربی قبلا با پیراهن سپاهان به میدان رفته بودند.


* کاپیتانی محمدرضا حسینی از نکات جالب مسابقه امروز است؛ او در بازی استقلال در اواخر بازی به زمین آمده بود.
* پیش از شروع بازی باشگاه سپاهان از ده نفر از آزادگان جنگ تحمیلی به مناسبت سالروز ورود آزادگان عزیز به کشورمان تجلیل به عمل آورد.
* با شروع مسابقه محمدرضا حسینی بازوبند کاپیتانی خود را به یاسین سلمانی سپرد و او با بستن بازوبند به دست راست بازی را آغاز کرد.
* هواداران سپاهان با شور و حال خاصی در این مسابقه حضور دارند و نسبت به بازی فیزیکی و خطای بازیکنان نساجی واکنش شدیدی دارند.
* رامین رضاییان در همین مدت کوتاه محبوبیت خاصی برای خود اندوخته است و این را می‌‌شود از نحوه تشویق او بعد از هر صاحب توپ شدن فهمید.
* مدافعان مرکزی سپاهان در ابتدای مسابقه اشتباه بدی داشتند و حریف را پیش انداختند و باید منتظر ادامه نمایش آنها مقابل حمله‌وران نساجی بود.
* کریم اسلامی بازیکن موثر نساجی در مسابقه مقابل مس رفسنجان، در این بازی روی نیمکت نشسته و بازی را تماشا می‌کند.
* دو گلزن مسابقه ایوب کلانتری و مانوئل فرناندز در دقیقه ۳۳ بازی به طرز عجیبی از داور در یک صحنه کارت گرفتند.
*بعد از برخورد مهاجم نساجی با رشید مظاهری تمام اعضای نیمکت نساجی در اعتراض به عدم اعلام خطا از سوی داور به کنار خط آمدند و به شدت به تصمیم داور معترض شدند.
*پس از برخورد مهاجم نساجی و گلر سپاهان، درگیری شدیدی بین علیرضا ابراهیمی و یاسین سلمانی به وجود آمد که با اخطار داور غائله ختم به خیر شد.
* با گلی که یاسین سلمانی به ثمر رساند، هواداران سپاهان پس از تشویق او، به شدت ژوزه مورایس سرمربی تیم را مورد تشویق قرار دادند.
*تماشاگران سپاهان به کمک فلش گوشی‌های همراه صحنه‌های جذابی در ورزشگاه نقش جهان خلق کردند.
*بر خلاف بازی با استقلال که مورایس بیشتر وقت بازی را روی نیمکت پشت سر گذاشت، در بازی امشب از دقیقه یک لب خط ایستاده و شاگردانش را هدایت می‌کند.
* نساجی برای جبران گل خورده کریم اسلامی، مهاجم تکنیکی و گلزنش را وارد میدان کرد.


* حمید مطهری، مهاجم خارجی تازه‌وارد تیمش  نیانگ را به عنوان آخرین تیر در ترکش برای به تساوی کشاندن بازی به زمین فرستاد.
* کنترل توپ با سینه حمید مطهری در کنار زمین روی یکی از توپ‌های بلندی که به سمت نیمکت نساجی می‌آمد با تشویق هواداران سپاهانی همراه شد.البته گزارشگر بازی اعتقاد داشت او در این صحنه خوب عمل نکرده!
* ژوزه مورایس در دقایق پایانی مسابقه محمد دانشگر را وارد بازی کرد تا روی بازی هوایی تیم نساجی به کمک تیمش بیاید.
* نیلسون جونیور مدافع برزیلی سپاهان که در دومین بازی فصل تیمش به عنوان بازیکن ثابت در ترکیب تیمش قرار گرفته، بعد از تکل نجات‌بخش در دهانه دروازه، شادی به مانند شادی‌های پس از گل انجام داد.
* عوامل اجرایی بازی پس از پایان مسابقه در کنار زمین مورایس را برای گرفتن سلفی احاطه کردند.

دیدگاهها