کد خبر : 1839108 | 28 مرداد 1401 ساعت 01:47 | 120.5K بازدید | 35 دیدگاه

کوچک‌ترین اطلاعی از این موضوع ندارم؛

پاسخ دروازه‌بان تیم ملی به ادعای جواد خیابانی

منصور رشیدی دروازه‌بان تیم تاج می‌گوید در سال ۱۳۵۴ آزمایش دوپینگی در ایران وجود نداشت که کسی با استناد بر آن، ادعایی در این مورد داشته باشد.

پاسخ دروازه‌بان تیم ملی به ادعای جواد خیابانی

به گزارش ورزش سه، صبح روز گذشته جواد خیابانی در یک برنامه تلویزیونی حاضر شد و به بازگویی حواشی دربی سال ۱۳۵۴ پرداخت؛ او بیان کرد: «در اردیبهشت ۱۳۵۴ تاج در ورزشگاه آزادی با پرسپولیس بازی می‌کند و ۳-۰ برنده می‌شود. همایون بهزادی که مربی پرسپولیس بود ادعا می‌ کند تاجی ها دوپینگ کرده‌اند و مدارک پرونده شب قبل تاجی ها را هم که در کلانتری بوده‌اند، رو می‌کند و به نظر می‌رسد دوپینگ واقعی بوده و هفت بازیکن تاج به دوپینگ محکوم می‌شوند.

قانون این بوده که تیم باید پیش از اتمام بازی اعتراضش را می‌کرده و همایون بهزادی با زیرکی پیش از پایان بازی اعتراض می‌کند؛ افسر دوپینگ بازیکنانی را که همایون بهزادی ادعای دوپینگ آنها را داشته، از استادیوم آزادی به یک آزمایشگاه در خیابان طالقانی می‌برد و به نظر تست مثبت در می‌آید.

علی عبده رئیس باشگاه پرسپولیس و کامبیز اتابای رئیس فدراسیون فوتبال به همایون بهزادی می‌گویند کوتاه بیا چون سه ماه بعد مسابقات مقدماتی المپیک را داریم و همه این بازیکنان، ملی‌پوش هستند و اگر محروم شوند تیم ملی هم از آنها استفاده نخواهد کرد. همایون بهزادی کوتاه نمی‌آید و کار به درگیری با علی عبده کشیده می‌شود و همایون بهزادی از پرسپولیس جدا و بیوک وطنخواه مربی تیم پرسپولیس می‌شود.»

پس از مطرح شدن این مسئله با منصور رشیدی دروازه‌بان تاج تماس گرفتیم تا از او درباره این اتفاق سوال کنیم؛ رشیدی با خوش‌رویی پاسخ تلفن را داد و زمانی که درباره ماجرای دوپینگ بازیکنان تاج از او پرسیدیم، در پاسخ گفت: چنین مسئله ای نبوده و من اولین بار است که می‌شنوم. یادم نمی‌آید سال ۵۴ دقیقا کدام بازی بود ولی هر چه بوده فکر نمی‌کنم این اتفاق افتاده باشد. اگر این مسئله وجود داشت من هم متوجه می‌شدم و در جریان آن بودم. اصلا چنین مسئله ای نبوده است. نمی‌دانم شما از چه کسی شنیده‌اید و این جریان چطور مطرح شده است.

ویدئو: 257722

سپس صحبت های دقیق جواد خیابانی را برای برای رشیدی بازگو کردیم وبه او گفتیم عنوان می‌شود که دوپینگ تاجی ها با آزمایش ثابت شده است که او در پاسخ بیان کرد: اصلا چنین مسئله ای نبوده و خدا شاهد است که اولین بار است می‌شنوم. شاید بچه های دیگر اطلاعات بیشتری داشته باشند؛ من نمی‌دانم در آن‌ مسابقه بازی کردم یا نه ولی من در بطن کار بودم و فکر نمی‌کنم این اتفاق درست باشد.

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در آن دوره آزمایشی برای دوپینگ وجود داشت گفت: خیر؛ در ایران تا پیش از انقلاب چنین مسائلی وجود نداشت و اصلا هم اینطور نبود که بگویند یک بازیکن دوندگی زیاد داشته یا با سن بالا بیش از حد تلاش می‌کند پس دوپینگ کرده است. اصلا آزمایش دوپینگی وجود نداشت و من هم چیزی نشنیده‌ام. ممکن است بقیه بچه ها حافظه بهتری داشته باشند و تا جایی که من می‌دانم پیش از انقلاب مسئله دوپینگ در ایران مطرح نبود یا اگر‌ هم بود، من اطلاعی نداشتم. اما درباره مسابقه ای که به آن اشاره کردید من تا به حال چیزی نشنیده بودم.

رشیدی در واکنش به اینکه ادعا می‌شود اتابای و عبده به خاطر ملی‌پوش بودن بازیکنان تاج، مانع انتشار این خبر و محرومیت بازیکنان تاج می‌‌شوند بیان کرد: من هیچ اطلاعی ندارم چون چیزی نشنیده بودم؛ اگر اتفاقی افتاده بود من به عنوان بازیکن تاج مطلع می‌شدم.

دیدگاهها