کد خبر : 1839693 | 31 مرداد 1401 ساعت 10:58 | 2.8K بازدید | 1 دیدگاه

قهرمانی تاریخی برنا چوریچ در تنیس سینسیناتی

تنیسور کروات با شکست استفانوس سیتسیپاس به قهرمانی مسابقات 1000 امتیازی سینسیناتی دست پیدا کرد.

قهرمانی تاریخی برنا چوریچ در تنیس سینسیناتی

به گزارش "ورزش سه" در فینال مسابقات تنیس 1000 امتیازی سینسیناتی بامداد امروز برنا چوریچ در برابر استفانوس سیتسیپاس قرار گرفت و موفق شد در یک رقابت برتر، نخستین عنوان قهرمانی خودش در مسترزها را به دست بیاورد.
در ست اول مسابقه این سیتسیپاس بود که از حریفش سه بر صفر جلو افتاد اما چوریچ به بازی برگشت و در نهایت در تایبریک توانست با نتیجه 0-7 به پیروزی برسد و در مجموع ست را با نتیجه 6-7 به نفع خودش به پایان ببرد.
در ست دوم مسابقه می‌شد به وضوح ضعف بدنی سیتسیپاس را مشاهده کرد. جایی که قوای جسمانی تنیسور مطرح یونانی به دلیل سه سته شدن دو بازی قبلی‌اش برابر ایسنر و مدودف تحلیل رفته بود و دیگر توان ادامه دادن رالی‌های طولانی را نداشت. همین موضوع باعث شد تا چوریچ بر مسابقه سوار شده و این بار با قاطعیت بیشتر و با نتیجه 2-6 پیروز ست لقب گرفته و قهرمان مسابقات تنیس 1000 امتیازی سینسیناتی شود.


این سومین قهرمانی چوریچ در مسابقات حرفه‌ای بود. تنیسور 25 ساله‌ای که در طول این تورنمنت تنها یک ست برابر نادال واگذار کرد و بعد از سیزده ماه دوری از میادین با این قهرمانی برای مدعیان یواس اوپن خط و نشان کشید. چوریچ که با رتبه 152 مسابقات را شروع کرده بود، در بین قهرمانان مسترزها پایین‌ترین رنکینگ را داشته است و بعد از این عنوان، با 123 پله صعود به رتبه بیست و نهم رده‌بندی برترین تنیسورها رسید.

دیدگاهها