کد خبر : 1844645 | 29 شهریور 1401 ساعت 19:54 | 42.2K بازدید | 25 دیدگاه

با تصمیم یوفا؛

رسمی؛ تیم ملی روسیه از یورو 2024 محروم شد

با تصمیم یوفا، تیم ملی فوتبال روسیه از حضور در مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۴ محروم شد.

رسمی؛ تیم ملی روسیه از یورو 2024 محروم شد

به گزارش "ورزش سه"، در چند ماه اخیر و بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین، تمام تیم های مختلف در رشته های ورزشی در این کشور به حالت تعلیق درآمده و امکان شرکت در مسابقات مختلف را از دست داده اند. ابتدا امکان حضور در جام جهانی از تیم ملی روسیه گرفته شد و در ادامه تیم های این کشور از شرکت در لیگ قهرمانان محروم شدند. اما حالا یوفا اعلام کرد تیم ملی روسیه در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۴ نیز غایب خواهد بود و بدین ترتیب شانس حضور در این تورنمنت از آنها گرفته شده است.

اعضای کمیته اجرایی یوفا امروز در شهر هوار کرواسی تشکیل جلسه داده و روند قرعه کشی مقدماتی یورو 2024 که روز 9 اکتبر در فرانکفورت برگزار می شود را تصویب کردند. در این جلسه عنوان شد که تمام تیم های روسی به دلیل تصمیم کمیته اجرایی یوفا در تاریخ 28 فوریه 2022 که توسط دادگاه داوری ورزش در تابستان امسال تایید شد، همچنان در شرایط تعلیق قرار دارند و بنابراین تیم ملی روسیه نیز حق شرکت در مسابقات مقدماتی یورو 2024 را نخواهد داشت.

اوایل سال جاری پیشنهاد روسیه برای میزبانی از رقابت های یورو 2028 هم از سوی یوفا رد شد. مسابقات یورو 2024 در کشور آلمان برگزار خواهد شد و بدین ترتیب این تیم مستقیما جواز شرکت در این تورنمنت را پیدا می کند.

دیدگاهها