کد خبر : 1844945 | 01 مهر 1401 ساعت 12:12 | 879 بازدید | 0 دیدگاه

نبود زیرساخت‌های مناسب مشکل اسکیت بازان

رییس فدراسیون اسکیت یکی از مشکلات این رشته را نبود زیرساخت‌های مناسب در استانها عنوان کرد.

نبود زیرساخت‌های مناسب مشکل اسکیت بازان

به گزارش "ورزش سه" مجید هنرجو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اسکیت یک رشته خانوادگی، همگانی و در بعد دیگر قهرمانی است که در راستای توسعه این رشته و احداث زیرساخت‌های اسکیت، شهرداریها نقش بسیار مهمی را می‌توانند ایفا کنند.

وی با بیان اینکه از ۱۲ رشته اسکیت، ۸ رشته آن در فدراسیون فعال است، اظهار کرد: رشته های سرعت، اینلاین هاکی، اسکیت هاکی روی یخ، فری استایل، نمایشی، آلپاین، رولبال، برد و رولر فری استایل از جمله رشته های اسکیت هستند که فعالیت خوبی در این رشته‌ها داریم که در رشته های فری استایل، سرعت، رولبال، اینلاین هاکی و اسکیت هاکی روی یخ دارای مدال جهانی و آسیایی هستیم.

هنرجو افزود: ۴ رشته سرعت، فری استایل، نمایشی و اسکیت برد در بازی های آسیایی هانگژو حضور دارند که برنامه ریزی جهت برگزاری اردوها به عمل آمده است. همچنین بازی های اسکیت جهانی آبان در آرژانتین برگزار می شود که برنامه ریزی های لازم جهت حضور قدرتمند در این رقابتها صورت گرفته است.

رییس فدراسیون اسکیت تصریح کرد: برای این که بتوانیم به توسعه این رشته در استانها کمک کنیم، ابتدا باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود که متاسفانه در این خصوص با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

هنرجو افزود: بسیاری از استانها استعدادهای بسیار خوبی در رشته اسکیت دارند که به صورت حرفه‌ای این رشته را دنبال می‌کنند و پشتوانه‌های خوبی را به تیم ملی تزریق کرده‌اند، البته تداوم این پشتوانه سازی نیاز به حمایت بیشتر دارد تا در ادامه مسیر دچار مشکل نشوند.

وی گفت: متاسفانه به دلیل مشکلات اعتباری و افزایش هزینه‌ها بسیاری از پروژه‌ها در استانها نیمه کاره رها شده‌اند که برای تکمیل آنها نیاز به حمایت بیشتر از سوی وزارت ورزش و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داریم.

رییس فدراسیون اسکیت در پایان تصریح کرد: اسکیت چون رشته المپیکی است نیاز به رسیدگی و حمایت بیشتر دارد، به ویژه پیست اسکیت آزادی که نیاز به بازسازی و تجهیزات دارد که در این زمینه وزارت ورزش باید این رشته را مورد حمایت قرار دهد.

دیدگاهها