کد خبر : 1845859 | 08 مهر 1401 ساعت 17:56 | 11.2K بازدید | 14 دیدگاه

گواردیولا: دربی یک بازی معمولی نیست

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، در آستانه دیدار روز یکشنبه تیمش با منچستریونایتد در یک کنفرانس خبری شرکت کرد.

گواردیولا: دربی یک بازی معمولی نیست

به گزارش "ورزش سه"، منچسترسیتی روز یکشنبه در خانه خود اولین دربی شهر منچستر در فصل جاری را مقابل حریف سنتی‌اش منچستریونایتد برگزار می‌کند.

سیتی در حال حاضر با اختلاف یک امتیاز با آرسنال صدرنشین در رتبه دوم جدول قرار دارد. پپ گواردیولا اما در صحبتهای خود تاکید کرد که اهمیت دربی برای تیمش بیشتر از یک مسابقه عادی و کسب سه امتیاز است.

گواردیولا امروز در شهر منچستر در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران درباره دربی روز یکشنبه پاسخ داد.

جدال ارلینگ هالند و لیساندرو مارتینز
وقتی می‌بینم مردم بازیکنی را به خاطر جثه‌اش کم‌اهمیت می‌دانند برایم جالب است چون او می‌تواند با درخشش در زمین به آنها بگوید ببینید من چه بازیکن خوبی هستم! لیساندرو فوتبالیست بی‌نظیری است. مدافعی با خصلت تهاجمی که قدرت بدنی بالایی دارد. اریک تن‌هاخ او را می‌شناخت و یونایتد بی‌دلیل آن همه پول برای خریدش نداد. 
اولین بار نیست که لیساندرو مقابل مهاجمان قدبلندتر بازی می‌کند و می‌تواند از پس چنین موقعیتی برآید. مهم باهوش بودن و شجاع بودن است. ولی روی سانترها قد ارلینگ بلندتر است و این یک واقعیت است. باید ببینیم چه می‌شود.

مصدومان سیتی
اگر تصمیم بگیریم با آیمریک لاپورت بازی کنیم این کار را خواهیم کرد. ولی مجبور به استفاده از او نیستیم. ما آکانجی و روبن دیاس و نیتن آکه را داریم که می‌توانند جای خالی آیمریک را پر کنند.

حساسیت بازی در دربی
نمی‌توانیم و نباید تنبل باشیم. در دربی باید احساسات را نشان داد. این خیلی مهم است. ولی قبل از عمل کردن باید مغز ما کار کند و تصمیم بگیرد. باید آرامش داشته باشیم و با آرامش تصمیم بگیریم. کسی که اضطراب دارد به سختی می‌تواند درست تصمیم بگیرد.

هواداران منچسترسیتی
ما از اینکه توانسته‌ایم هواداران سیتی را شاد کنیم به خودمان می‌بالیم. اینکه هر وقت در استادیوم خانگی بازی می‌کنیم فشار آنها را احساس کنیم واقعا مهم است چون انگیزه را بالا می‌برد. فشار روی تیم اهمیت زیادی دارد. بازیکنان و ما کادر فنی باید احساس کنند که هوادار از آنها توقع دارد. ما به این فشار نیاز داریم و از هواداران می‌خواهم حسابی فعال باشند. دربی فقط یک مسابقه معمولی نیست. همه باید از خودمان انتظار حداکثری داشته باشیم.

صحبتهای پپ با بازیکنان در رختکن پیش از بازی‌های بزرگ
ما برنامه‌هایی برای فاز دفاعی و تهاجمی داریم که آنها را به بازیکنان منتقل می‌کنم. بازیکنان باید به خودشان باور داشته باشند. بازی‌های بزرگ فرصتی است که مهارت‌شان را مقابل هزاران و میلیونها نفر به نمایش بگذارند. همیشه به بازیکنانم می‌گویم ما برای هواداران تلاش می‌کنیم. خودتان باشید و نترسید. جلو بکشید و سعی کنید عقب نیایید. من فعال بودن را دوست دارم نه منفعل بودن را.

دیدگاهها