کد خبر : 1846114 | 10 مهر 1401 ساعت 12:41 | 27.7K بازدید | 1 دیدگاه

تاریخ‌سازی مصطفی زغبة

گل میرزاپوری دروازه‌بان الجزایری در لیگ عربستان

دروازه‌بان الجزایری تیم ضمک عربستان موفق شد با ضربه‌ای از سمت دروازه خودی، گلزنی کند.

گل میرزاپوری دروازه‌بان الجزایری در لیگ عربستان

به گزارش "ورزش سه"، در آغاز هفته پنجم رقابت های لیگ حرفه‌ای عربستان، شب گذشته تیم فوتبال ضمک در ورزشگاه خانگی خود میزبان الطائی بود و توانست این تیم را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد.

اتفاق ویژه این دیدار، گلزنی مصطفی زغبة، سنگربان الجزایری تیم میزبان بود. در دقیقه 78 این مسابقه، گلر ضمک پس از دریافت توپی که وارد محوطه جریمه شده بود، چند متری پیش روی کرد و با یک ضربه بلند به زیر توپ، آن را به زمین حریف فرستاد.

قدرت ضربه مصطفی زغبة به حدی زیاد بود که این توپ پشت محوطه جریمه حریف فرود آمد و ویکتور براگا، دروازه‌بان برزیلی الطائی در محاسباتش دچار اشتباه شد و توپ پس از برخورد به زمین، ارتفاع گرفت و با عبور از بالای سر گلر میهمان، وارد دروازه شد.

مصطفی زغبة که باور نداشت ضربه او به گل تبدیل شده، با انجام یک شادی بی حد و حصر، گلزنی به حریف را جشن گرفت و در حالیکه توسط هم‌تیمی‌هایش محاصره شده بود، دست هایش را باز کرد و به خاطر این گل تاریخی، فریاد خوشحالی سر می داد.

ویدیو گلی که این دروازه‌بان الجزایری به ثمر رساند، از شب گذشته در فضای مجازی کشورهای عربی وایرال شده و هشتگ مصطفی زغبة نیز در عربستان، بسیار پرمخاطب بوده است. کلیپی که صفحه توییتری باشگاه ضمک از لحظه گل سنگربانش منتشر کرده، بیش از 2 میلیون بار مشاهده شده است.

بدین ترتیب نام مصطفی زغبة در کنار مبروک زاید (الاتحاد)، عبدالله المعیوف (الهلال)، مصطفی ملائکة (الفیصلی) و عصام الحضری (التعاون) قرار گرفت تا او پنجمین دروازه‌بانی باشد که توانسته است در طول تاریخ برگزاری لیگ حرفه‌ای عربستان گلزنی کند.

نکته جالب اینکه گل مصطفی زغبة، شباهت زیادی به گل ابراهیم میرزاپور دروازه‌بان اسبق فولاد در دیدار برابر ذوب‌آهن داشت که توانست در سومین دوره از رقابت‌های لیگ برتر، با ضربه مشابهی و از دروازه خودی، به آرمناک پطروسیان گل بزند.

طرح جالبی که صفحه توییتری باشگاه ضمک از سنگربان خود منتشر کرده است.

دیدگاهها