کد خبر : 1846526 | 12 مهر 1401 ساعت 16:25 | 58.7K بازدید | 11 دیدگاه

یک بار بردند- چه بردی؛

زخمی که از صورت بارسلونا پاک نخواهد شد! (عکس)

اینتر امشب در شرایطی پذیرای بارسلوناست که اصلا کارنامه خوبی برابر این رقیب اسپانیایی ندارد.

زخمی که از صورت بارسلونا پاک نخواهد شد! (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، شرایط در اردوی اینتر اصلا مساعد نیست و بعد از دو باخت متوالی در لیگ ایتالیا مقابل اودینزه و رم، شکست برابر بارسلونا در ورزشگاه سن سیرو حتی ممکن است منجر به اخراج سیمونه اینزاگی از این باشگاه شود.

اینتر در طول بیش از 70 سال اخیر، 14 بار با باشگاه بارسلونا روبه‌رو شده و فقط دو بار موفق به کسب پیروزی شده است. از زمان راه اندازی جام باشگاه های اروپا که بعدها به لیگ قهرمانان تبدیل شد، این آمار 12 تقابل و فقط یک برد برای نراتزوری بوده است. در این مدت بارسلونا هشت بار این تیم ایتالیایی را شکست داده و چهار بازی نیز با نتیجه تساوی به اتمام رسیده است.

اما احتمالا مهمترین پیروزی متعلق به اینتر بوده است. نراتزوری تحت هدایت ژوزه مورینیو در سال 2010 و در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان، 1-3 در ورزشگاه سن سیرو موفق به شکست بارسلونا شد. در مسابقه برگشت و علیرغم برتری 0-1 تیم پپ گواردیولا، این اینتر بود که راهی فینال و در نهایت قهرمان آن دوره شد.

سبک بازی اتوبوسی نراتزوری در دیدار برگشت و البته شادی خاص مورینیو بعد از سوت پایان، آن بازی را به یکی از شب های نمادین لیگ قهرمانان تبدیل کرده است. در مجموع بارسا و اینتر هشت بار در مرحله گروهی مسابقات اروپایی برابر یکدیگر صف آرایی کرده اند که کاتالان ها پنج بار به برتری دست یافته اند و اینتر هنوز موفق به انجام این کار نشده است.

آخرین بار، سه سال پیش این دو تیم مطرح در مرحله گروهی برابر یکدیگر قرار گرفتند که بارسلونا در هر دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه 1-2 به پیروزی رسید و نراتزوری خیلی زود و در همان مرحله گروهی با مسابقات وداع کرد.

دیدگاهها