کد خبر : 1846752 | 14 مهر 1401 ساعت 11:35 | 3.2K بازدید | 0 دیدگاه

نخودی جای یاری را گرفت

امیدواری تیم‌های کشتی ایران به حضور در مسابقات اسپانیا

با حضور اعضای تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در سفارت اسپانیا، امیدواری بیشتری در خصوص حضور در مسابقات زیر 23 سال جهان ایجاد شد.

امیدواری تیم‌های کشتی ایران به حضور در مسابقات اسپانیا

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مسابقات کشتی آزاد و فرنگی زیر 23 سال جهان اواخر ماه جاری و اول آبان ماه در اسپانیا برگزار خواهد شد. پیش از این با توجه به اینکه هنوز سفارتخانه مدارک اعضای تیم ملی ایران را تحویل نگرفته و عنوان کرده بود که با مشکل اینترنت مواجه است، احتمال حضور تیم کشورمان در این مسابقات کم شده بود.

روز گذشته (چهارشنبه) اما اعضای تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران راهی سفارت شده و حالا باید دید باتوجه به پروسه نسبتا طولانی‌تر روند صدور ویزای شینگن، آیا ویزای فرنگی و آزادکاران ایران برای حضور در مسابقات امیدهای جهان صادر خواهد شد؟

پیش از این اعزام تیم پیشکسوتان به مسابقات جهانی بلغارستان به دلیل عدم صدور ویزا منتفی شده بود.

احمد جوان در 57 کیلوگرم، آرمین حبیب‌زاده در 61 کیلوگرم، کیان محمودجانلو در 65 کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی یا اکبر فضلی در 70 کیلوگرم، محمدصادق فیروزپور در 74 کیلوگرم، محمد نخودی در 79 کیلوگرم، سجاد غلامی در 86 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در 92 کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در 97 کیلوگرم و امیررضا معصومی در 125 کیلوگرم قرار است تیم آزاد را در مسابقات کشتی زیر 23 سال جهان همراهی کنند.

پیش از این قرار بود سبحان یاری که در مسابقات جهانی بلغارستان صاحب نشان طلای وزن 79 کیلوگرم جوانان جهان شده بود در مسابقات امید هم نماینده این وزن ایران باشد اما نام او به دلیل ضرب‌خوردگی از تیم اعزامی به مسابقات جهانی خارج شد و به جای او محمد نخودی به اسپانیا خواهد رفت.

نخودی که در سال 2021 در اوفای روسیه قهرمان جوانان جهان شده بود، دو ماه بعد از آن در مسابقات جهانی اسلو نیز ملی‌پوش ایران بود و با قبول شکست مقابل جردن باروز آمریکایی، نایب‌قهرمان بزرگسالان جهان شد. او امسال نیز بار دیگر مغلوب باروز شد و مدال نقره جهان را از آن خود کرد و حالا در فاصله حدودا یک ماه بعد از جهانی بلگراد، به امیدهای جهان خواهد رفت.

تیم فرنگی اعزامی به اسپانیا را هم پویا دادمرز در 55 کیلوگرم، امید آرامی در 60 کیلوگرم، ایمان محمدی در 63 کیلوگرم، دانیال سهرابی در 67 کیلوگرم، امیر عبدی در 72 کیلوگرم، محمدرضا مختاری در 77 کیلوگرم، رضا مُهمدی در 82 کیلوگرم، ابوالفضل چوپان در 87 کیلوگرم و علی عابدی در 97 کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در 130 کیلوگرم تشکیل می‌دهند.

دیدگاهها