کد خبر : 1846974 | 15 مهر 1401 ساعت 19:56 | 24.2K بازدید | 33 دیدگاه

ترمز شاگردان بردیف در رفسنجان کشیده شد؛

مس رفسنجان 1-تراکتور 0؛ یک گل خیلی کم بود!

مس رفسنجان با پیروزی یک بر صفر مقابل تراکتور از میانه جدول جدا و به جمع بالانشین ها نزدیک شد.

مس رفسنجان 1-تراکتور 0؛ یک گل خیلی کم بود!

به گزارش "ورزش سه"، مس رفسنجان با شش مساوی و یک برد پای به هفته هشتم لیگ برتر گذاشت. این تیم با 9 امتیاز در مکان نهم حضور داشت و به دنبال کسب پیروزی در بازی خانگی امروز مقابل تراکتور بود تا به جمع مدعیان نزدیک شود؛ حریف اما در اوج آمادگی، تیمی نبود که به این راحتی ها به تیم ربیعی فرصت برد بدهد؛ شاگردان بردیف طی سه هفته اخیر، سه برد کسب کرده بودند. آنها هفته گذشته پرسپولیس را در تهران شکست داده و در ادامه روند صعودی خود در پی کسب برد مقابل مس در رفسنجان بودند.
برخلاف تصور اما میهمان آن تیمی نبود که مقابل پرسپولیس دیدیم؛ آنها با وجود اینکه با همان ترکیب، کار را شروع کردند اما در طول 45 دقیقه نخست مقابل چهره تهاجمی مس یک مدافع بودند و جز چند موقعیت جزئی چیز دیگری برای نشان دادن در فاز تهاجمی نداشتند. شاگردان ربیعی در این نیمه یک بار توسط توکلی به گل رسیدند.
مس در نیمه دوم را تهاجمی شروع کرد تا گل دوم را زده و خیال خود را راحت کند؛ در جریان یکی از حملات ابتدای نیمه دوم، این تیم، خطای هند حسینی و کارت زرد دوم به این بازیکن را شاهد بودیم که باعث شد تراکتور ده نفره به کار ادامه دهد. حملات مس بعد از اخراج حسینی شدت گرفت اما بی دقتی آذرباد و از دست دادن چند موقعیت خوب را در این لحظات شاهد بودیم.

15 دقیقه پایانی بازی در اوج هیجان دنبال شد و در حالی که هر دو تیم موقعیت هایی طلایی برای گلزنی داشتند، هیچ گل دیگری رد و بدل نشد تا کار با برد یک بر صفر شاگردان ربیعی به پایان برسد.

هفته هشتم لیگ برتر 02-1401
جمعه 15 مهر 1401، ساعت 18:00
ورزشگاه: شهدای صنعت مس رفسنجان
تیم داوری: داور: فرزاد منصوری/کمک‌ها: مهدی سیفی – حامد تازه پور/داور چهارم: ایمان کهیش/ ناظر: محمود رفیعی

ترکیب تیم مس رفسنجان:

حامد لک، رامتین سلیمان‌زاده، محمدحسین کریم‌ زاده (حسن جعفری 81)،فراز امام‌علی (منشا 73)، میثم تیموری (مهدی ترکمان 81)، شاهین توکلی، فرشید باقری (مهرداد رضایی 88)، محسن آذرباد (ایمان سلیمی 88)، جفرسون سیلوا، شیمبا، سید مهدی حسینی
سرمربی:محمد ربیعی

ترکیب تیم تراکتور:
محمدرضا اخباری، هادی محمدی، سید محمد حسینی، حجت حق‌وردی، محمد آقاجان‌پور، سید ابوالفضل رزاق‌پور، رضا اسدی، ریکاردو آلوز، گوستاوو واگنین، مهدی هاشم‌نژاد (آرش قادری 61) و محمد عبا‌س‌زاده
سرمربی: قربان بردیف

کارت زرد: 

رضا اسدی 9

سید محمد حسینی 14 و 52

حسن جعفری 82

کارت قرمز:

سید محمد حسینی 52

اتفاق ویژه:
در شبی که دومین برد خانگی متوالی مس رفسنجان رقم خورد، این تیم روند شکست ناپذیری خود را حفظ کرده و با خروج از میانه های جدول، به بالانشین ها نزدیک شد.

بهترین بازیکن:
در شبی که مهاجمان مس رفسنجان موقعیت های بسیار زیادی را از دست دادند، این شاهین توکلی بود که در قامت مدافع تک گل سه امتیازی تیمش را به ثمر رساند تا ستاره زمین لقب بگیرد.

شرح گل:

مس رفسنجان 1 - تراکتور 0 (شاهین توکلی 14): ارسال کرنر آذرباد از سمت راست را شاهین توکلی با ضربه سر روانه دروازه تراکتور کرد که توپ بعد از برخورد به زمین و در حالی که اخباری یک تماشاگر بود، از خط عبور کرده و گل شد.

دقایق حساس:

دقیقه 20: ارسال آلوز را لک مشت کرد و در برگشت شوت کات دار واگنین در ریباند را مدافع مس از روی خط دروازه دور کرد.

دقیقه 33: شوت خطرناک کاپیتان مس از سمت راست را محمدرضا اخباری در حالت دراز کش در اختیار گرفت.

دقیقه 63: شوت سنگین فراز امامعلی از سمت راست محوطه جریمه با اختلافی اندک از کنار دروازه تراکتور راهی اوت شد.
دقیقه 65: فراز امامعلی در موقعیت تک به تک می رفت دروازه تراکتور را باز کند که ابتدا اخباری و سپس قادری مانع از این کار شدند.

دقیقه 70: فراز امامعلی در سومین تک به تک خود در عرض چند دقیقه دوباره ضربه خوبی به توپ نزد و اخباری با خروج از دروازه مانع از گلزنی او شد.

دقیقه 89: روی ارسال آلوز از سمت راست، رضا اسدی ضربه خطرناکی به توپ زد ولی حامد لک با خروجی به موقع توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 4+90: رضا اسدی که طی دیدارهای اخیر تراکتور زننده گل‌های حساس دقایق پایانی بود، اینبار هم روی یک ضربه ایستگاهی دیدنی در تلاش بود که تیمش را از شکست نجات دهد که واکنش و پرواز دیدنی حامد لک مانع از کامیابی هافبک گلزن تبریزی‌ها شد.

دقیقه 5+90: گادوین منشا در موقعیتی تک به تک می رفت گل دوم را برای مس بزند ولی اخباری به زیبایی ضربه او را مهار کرد.

در حاشیه:
*طی پنج تقابل اخیر، تراکتور صاحب دو برده شده و مس رفسنجان نیز یک بار در جریان بازی و یک بار در ضربات پنالتی (جام حذفی) موفق به کسب برد شده است.
*قربان بردیف که تیمش مقابل پرسپولیس در تهران به برد مهمی دست یافت به ترکیب تیم برنده دست نزده و تراکتور را با همان ترکیب راهی میدان کرده است.

*بعد از اینکه در اواخر نیمه تعادل بازیکن مس داخل محوطه جریمه تراکتور بهم خورد، اعتراض شدید ربیعی به داور را شاهد بودیم که معتقد به خطای پنالتی بود.
* در اوایل نیمه دوم، کار به خاطر اعتراض اعضای نیمکت دو تیم به داور برای لحظاتی متوقف شد.

* حسینی که نیمه اول یک کارت زرد گرفته بود روی حمله حریف یک خطای هند مسلم انجام داد تا برای نجات دروازه تیمش اخراج را به جان بگیرد.
* برخورد توپ به دست بازیکنان تراکتور در اواخر نیمه دوم که داور متوجه آن نشد با اعتراض شدید نیمکت تیم مس همراه بود که به کارتی زرد برای یکی از آنها منجر شد.

*یکی از اعضای نیمکت تیم تراکتور در دقایق تلف شده نیمه دوم به دلیل اعتراض شدید به داور، اخراج شد.

دیدگاهها