کد خبر : 1854395 | 29 آبان 1401 ساعت 08:31 | 436 بازدید | 0 دیدگاه

اعزام تیم‌های ناشنوایان در صورت داشتن حامی مالی

رییس فدراسیون ناشنوایان گفت: با توجه به کمبود منابع مالی فدراسیون و ترافیک زیاد تیم‌ها برای اعزام به مسابقات برون مرزی، در صورتی امکان اعزام تیمی به تورنمنت‌های بین‌المللی وجود دارد که خود حامی مالی داشته باشد.

اعزام تیم‌های ناشنوایان در صورت داشتن حامی مالی

به گزارش "ورزش سه" مهران تیشه‌گران در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعزام تیم فوتسال زیر ۲۱ سال به مسابقات قهرمانی جهان مالزی، اعزام تیم شطرنج به مسابقات قهرمانی آسیا اردن و اعزام رشته‌های تکواندو، کاراته، جودو و کشتی به مسابقات قهرمانی آسیا قرقیزستان، اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع مالی فدراسیون و ترافیک زیاد اعزام تیم‌های ناشنوایان در سال جاری به مسابقات برون مرزی، به تیم‌ها اعلام کردیم که در صورت داشتن اسپانسر امکان اعزام آنها فراهم خواهد شد، در حال حاضر برای اعزام تیم فوتسال به قهرمانی جهان چیزی حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار نیاز داریم که با توجه به اعتبارات فدراسیون واقعا شرایط سختی برای اعزام تیم داریم.

وی گفت: اگر نتوانیم اعتبارات لازم را برای اعزام تیم ها فراهم کنیم، تیمی را به مسابقات اعزام نخواهیم کرد. واقعا اعزام ۴ رشته به طور همزمان به مسابقات قهرمانی آسیا کار بسیار سختی است که در صورت عدم حمایت از سوی وزارت ورزش و نداشتن اسپانسر امکانپذیر نیست.

رییس فدراسیون ناشنوایان در پاسخ به این پرسش که وضعیت تیم فوتسال زیر ۲۱ سال را برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان چگونه ارزیابی می‌کنید، افزود: در رده سنی بزرگسالان چند سالی است که قهرمان جهان هستیم، در رده سنی زیر ۲۱ سال نیز این انتظار وجود دارد که روی سکو قرار بگیرند، هر چند این مسابقات برای اولین بار در رده سنی زیر ۲۱ سال برگزار می‌شود، اما انتظار بهترین نتیجه از تیم ملی فوتسال در قهرمانی جهان مالزی را داریم.

تیشه گران در پایان با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از بانوان مدال آور با حضور رییس جمهور و افزایش پاداش مدال آوران ناشنوا تا ۶۰ درصد افراد سالم، تصریح کرد: وزیر ورزش و جوانان به قول خود عمل کرد و پاداش مدال آوران ناشنوا در رقابتهای المپیک برزیل و قهرمانی جهان تا ۶۰ درصد افراد شنوا واریز شد که جای تشکر و قدردانی دارد، البته در این مراسم این جوایز به صورت حواله در اختیار فدراسیون گذاشته شد که امیدوارم زودتر پاداش‌ها واریز شود.

دیدگاهها