کد خبر : 1854505 | 29 آبان 1401 ساعت 21:07 | 94.2K بازدید | 16 دیدگاه

بازی با انگلیس رویای ماست

کی‌روش - شاعر و سیاستمدار در نشست مطبوعاتی!

سرمربی تیم ملی ایران در دوئل با خبرنگار اسکای ترجیح داد از پاسخ دادن به او فرار کند و جوابی عجیب به وی بدهد.

کی‌روش - شاعر و سیاستمدار در نشست مطبوعاتی!

به گزارش ورزش سه، کارلوس کی‌روش در اداره نشستهای مطبوعاتی به شدت متبحر است. او که خودش را آماده سئوال خبرنگار اسکای اسپورت کرده بود در مهمترین قسمت مصاحبه جوری صحبت کرد که احتمالا انتقادات این شبکه و گزارشگرهایش را به جان بخرد. او همچنین درباره تیم ملی ایران شاعرانه حرف زد و در معدود اظهارنظرهای اینچنینی ایران را صاحب قدرت لازم برای پیروزی بر انگلیس دانست.

مشرح صحبتهای سرمربی پرتغالی ایران را بخوانید:

او صحبت‌های خود را اینگونه آغاز کرد: این اتفاق فوق العاده‌ای است که در این رقابت‌ها هستم و در کنار بهترین بازیکنان دنیا حضور داریم. امیدوارم از این رقابت‌ها که می‌توانم آن را "ایالات متحده فوتبال" نام ببرم، لذت ببریم.

کی‌روش در ادامه گفت: آنها استعدادهای درخشانی دارند که هری کین رهبری‌شان می‌کند و البته مربی‌ای که تیمش و بازیکنانش را چند سال است که می‌شناسد. آنها در جام جهانی قبلی به مقام فوق‌العاده‌ای دست پیدا کردند و همینطور در رقابتهای یورو. آنها چطور به این موفقیتها رسیدند؟ با گل نخوردن. دیگر چه می‌توانم بگویم؟ ما هم اگر بدانیم در بازی با آنها چه باید بکنیم می‌توانیم در مقابل انگلیسی‌ها نمایشی عالی داشته باشیم. ما فقط تلاش می‌کنیم تا در سطح آن‌ها بازی کنیم و هدفمان این است که در تک ‌تک دقایق بازی خوب باشیم. ما یک روحیه جنگنده فوق العاده داریم و می‌توانیم از این استفاده کنیم.

شما در مقطع اول، ۸ سال هدایت تیم ملی ایران را در اختیار داشتید. در این سال‌ها در مورد شرایط مختلف اجتماعی انتقاد کردید. اما هفته قبل در پاسخ به سوال خبرنگار اسکای نیوز طور دیگر جواب دادید. چطور در این چند سال این همه تغییر کردید؟ سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال گفت: صادقانه بگویم که سوال شما را متوجه نشدم. کاری که ما انجام داده‌ایم این بود که بازیکنان کم سن و سال را به تیم آورده‌ایم و تلاش کردیم تا در برزیل خوب نتیجه بگیریم. در آن زمان که من هدایت تیم را برعهده گرفتم، یک بازیکن در اروپا داشتیم اما الان ۱۷-۱۸ بازیکن. من نمی‌دانم حرف شما به چیزی اشاره دارد اما ما اینجا هستیم تا کاری کنیم تا باعث لذت هواداران شویم. امروز ما آن بازیکنانی را داریم که تجربه و بلوغ بیشتری دارند. بنابراین با این توقع و انتظار می‌آییم که این بازیکنان بتوانند یک گام جلوتر بروند.

سوال بعدی را خبرنگار ایرانی پرسید؛ ما دوره قبل در اولین بازی‌مان پیروز شدیم و در مرحله گروهی بهترین نتایج را گرفتیم. بازی با انگلیس هم می‌تواند خاطره‌انگیزترین بازی تیم ملی باشد. کی‌روش در جواب این سوال گفت: بله، این بازی مهمترین بازی زندگی ما است. فرصتی منحصربفرد حتی برای من که دویست و خرده‌ای بازی ملی در کارنامه دارم. ولی با اینحال اولین بار است که در مقابل تیم ملی انگلیس بازی می‌کنم. برای اکثر بازیکنان ما بازی با تیم ملی انگلیس جادویی است، یک فرصت منحصربفرد، یک هدیه. چرا که با توجه به تقویم مسابقات ملی دیدار با تیمهای ملی انگلیس و آلمان عملا غیرممکن است. این بازی برای بازیکنان و برای من مثل یک رویا است، رویای زندگی‌مان.

سوال بعدی از کی‌روش درباره کار در فرهنگ‌های مختلف بود و اینکه از مربیانی که فوتبال انگلیس‌ را می‌شناسند، کمک گرفته است یا نه:(خنده کی‌روش) نه،‌ من از کسی مشورت نگرفتم. با همکارانم صحبت می‌کنم اما مکالمه‌هایی عادی است. بازیکنان انگلیسی بسیار بازیکنان خوبی هستند و نظم بالایی دارند و همیشه در قلب من هستند. من با نسل بازیکنانی مانند اسکولز کار کرده‌ام اما نسل جدید رویکرد عملگرانه‌ای دارند و این آن‌ها را به تیم خیلی خوب تبدیل می‌کند. من با بازیکنان انگلیسی کار کرده‌ام و سروکار داشتم. کار آن‌ها درخشان است. طرز برخوردشان عالی است. عاشق بازی کردن هستند. سخت بازی می‌کنند. فرهنگ این کشور مثل اسپانیا نیست که وسواس در مورد چیزی داشته باشند. انگلیسی‌ها با فرصت‌های زیاد بازی و از آن‌ها استفاده می‌کنند. فوتبال برای آن‌ها یک چیز سحرآمیز است. بازیکنان انگلیسی در قلب من هستند. آن‌‌ها مثال خیلی خوبی برای این هستند که همیشه آماده‌اند بازی کنند، آموزش ببینند و به شدت تلاش کنند. فکرشان این است که چگونه گل بزنند. من از طرز فکر بازیکنان انگلیسی نمی‌ترسم. نسل جدیدی که گرت ساوت‌گیت با خودش به جام جهانی آورده به نظر من از سال 1966 تا امروز بااستعدادترین  و جدی‌ترین تیم ملی انگلیس است. آنها تیم خیلی خیلی کارآمد و عملگرایی دارند. یک تیم واقع‌گرا. من با نسل ریو فردیناند و اسکولز و بکام کار کرده‌ام. ولی این تیم ملی انگلیس خیلی متفاوت با تیم ملی زمان آنها است چون نسبت به هر بازی ذهنیتی عملگرا دارد که باعث می‌شود بسیار خطرناک باشد.

دیدگاهها