کد خبر : 1855281 | 03 آذر 1401 ساعت 14:17 | 108.2K بازدید | 27 دیدگاه

یک احتمال جدی در بازی فردا

بازگشت بیرانوند در نقش پیتر چک مقابل ولز

در فاصله ساعاتی مانده به دیدار مقابل ولز که از اهمیت زیادی برای ایران برخوردار است، بزرگترین نگرانی در خط دروازه وجود دارد؛ آیا بیرانوند به دروازه بازخواهند گشت؟

بازگشت بیرانوند در نقش پیتر چک مقابل ولز

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا بیرانوند بدون شک تا پیش از شروع رقابت های جام جهانی یکی از آماده ترین دروازه بانان اردوی تیم ملی محسوب می شد. گلری که در جام جهانی قبلی علیرغم دریافت تنها دو گل از غول های فوتبال اروپا  (اسپانیا و پرتغال) و بسته نگه داشتن دروازه اش برابر مراکش، یکی از ستاره های تیم ملی محسوب می شد، خصوصا در لحظه مهار پنالتی کریس رونالدو.

جام 2022 اما با یک اتفاق تلخ برای او همراه شد. در شرایطی که تجربه بالای این دروازه بان یکی از نقطه امیدهای ایران محسوب می شد، در همان دقایق ابتدایی طی برخوردی که با مجید حسینی داشت با مصدومیت مواجه شد و از زمین خارج شد تا تحت مداوا در بیمارستان قرار گیرد. شماره یک ایران در تمرین امروز نیز با شرایطی ویژه رونمایی شد، با ماسک محافظ روی صورت و آماده برای شروع تمرین اختصاصی.

1768758

تماشای بیرانوند با این شرایط و در شرایطی که در بازی ابتدایی مقابل انگلیس در غیاب او شش بار دروازه ایران فرو ریخته بود، یک امیدواری بزرگ را شکل داد که شاید قرار بر این باشد که وی تحت شرایط ویژه ای در دروازه ایران مقابل ولز حاضر شود.
1768757دیدن بیرانوند با شمایل جدید، فوتبالدوستان را به یاد دروازه بان اسبق چلسی یعنی پیتر چک انداخت. گلر دروازه بان اهل چک تیم چلسی در جریان بازی این تیم مقابل ردینگ با مصدومیت سختی البته ناحیه سر مواجه شد که منجر به عمل جراحی و برداشتن دو تکه استخوان از جمجمه اش شد و سه ماه دور از میادین بود. با این حال مصدومیت علیرضا بیرانوند که از ناحیه بینی بوده، بدون نیاز به جراحی پرماجرا، خیلی زود او را به اردوی تیم ملی بازگردانده است و او اکنون در کنار سه دروازه بان دیگر تیم ملی و مربی گلرها، کار را بار دیگر استارت زده است. بیرانوند امروز با چهره ای متفاوت و با ماسک محافظ در تمرین حاضر شد تا احتمالا شرایط وی برای همراهی تیم ملی در جدال حساس مقابل ولز تحت بررسی قرار گیرد.

1768756

در شرایطی که احتمال بکارگیری دوباره سیدحسین حسینی فارغ از نمایش و تاثیر او روی شش گل دریافتی، به واسطه روحیه اش مقابل ولز، با کمترین احتمال همراه است، باید دید آیا کارلوس کی روش با بررسی وضعیت بیرانوند و نظر کادرپزشکی آیا از شماره یک خود برابر دومین حریف در ترکیب اصلی سود خواهد برد یا خیر.

دیدگاهها