کد خبر : 1856156 | 07 آذر 1401 ساعت 20:09 | 13.6K بازدید | 8 دیدگاه

تلاش برای جلب دوباره اعتماد کی‌روش؛

طلسم 2022 امیری شکسته می‌شود؟

امیری که در مسیر جام جهانی 2022 یکی از مهره‌های اصلی تیم ملی بود، هنوز امیدوار است در جام جهانی هر چند کوتاه ولی شانس بازی به دست بیاورد.

طلسم 2022 امیری شکسته می‌شود؟

به گزارش "ورزش‌سه"، یک روز سورپرایز مربی پرتغالی استفاده از علیرضا حقیقی درون دروازه بوده و روز دیگر هم خط زدن جلال حسینی یا وریا غفوری. غافلگیری‌های کی‌روش اما در این جام‌جهانی به نقطه اوج رسیده است. ترکیب انتخاب‌شده از سوی او در بازی اول در برابر انگلستان حسابی مورد بحث قرار گرفت. 
ارنج مصاف برابر انگلیس نتیجه نداد و ترکیب در بازی با ولز شخم خورد. تغییرات اعمال‌شده در مسابقه دوم موفقیت‌آمیز بود و تیم ملی با کسب یک پیروزی ارزشمند به تورنمنت برگشت. با این حال نکته جالب توجه این است که نه در مسابقه نخست و نه در بازی دوم، خبری از وحید امیری نشد و این بازیکن حتی یک دقیقه هم برای تیم ملی به میدان نرفت.

1771516

نیمکت‌نشینی محض امیری در دو بازی نخست در شرایطی بود که او ازجمله ستاره‌های سالیان اخیر فوتبال ایران به‌شمار می‌آید. از قضا کی‌روش هم اعتماد بسیار زیادی به این بازیکن دارد و در جام‌جهانی قبلی از او در ترکیب اصلی استفاده کرد. حتی در این مدت که امیری مصدوم بود و گفته می‌‎شد شاید به جام‌جهانی نرسد، امکانات تیم ملی در اختیار او قرار گرفت تا به‌صورت انفرادی تمرین کند و برای رسیدن به قطر آماده شود.
با این تفاسیر کمتر کسی انتظار داشت امیری در ترکیب اصلی تیم ملی قرار نگیرد، چه برسد به اینکه به‌عنوان بازیکن نیمکت‌نشین هم فرصت حضور در میدان را به‌دست نیاورد. چنین اتفاقی اما رخ داده و سهم امیری در 2بازی نخست «صفر» بوده است.
وحید قابلیت بازی در پست‌های دفاع چپ، وینگر چپ و راست و مهاجم سایه را دارد، اما گویا در هیچ‌یک از این دو بازی در هیچ‌کدام از این پست‌ها به او احساس نیاز نشده است. امیری همچنین با دوندگی بی‌امان در پرسینگ به تیمش کمک می‌کند که گویا این هم در قطر مدنظر کارلوس نبوده است. ببینیم در بازی سوم برابر آمریکا بالاخره طلسم می‌شکند یا نه.

1771517

دیدگاهها