کد خبر : 1856743 | 10 آذر 1401 ساعت 20:24 | 35.6K بازدید | 14 دیدگاه

تساوی بدون گل برای حذف مدعی جام

بلژیک مهر و موم و به خانه فرستاده شد!

شگفتی بزرگ جام جهانی 2022 با کنار رفتن زودهنگام شیاطین سرخ رقم خورد تا کروات‌ها به مرحله حذفی صعود کنند.

بلژیک مهر و موم و به خانه فرستاده شد!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی کرواسی پس از اینکه جام جهانی 2022 را با تساوی غیرمنتظره مقابل مراکش آغاز کرد، در دومین دیدار نمایش فوق‌العاده‌ای برابر کانادا داشت و به برتری چهار بر یک رسید تا همین نتیجه کاری کند تا آنها نیاز به یک تساوی در آخرین مسابقه مرحله گروهی در جدال با بلژیک داشته باشند که موفق شدند به این مهم دست پیدا کنند و پس از شیرهای اطلس به دور حذفی برسند.
نایب‌قهرمان جام جهانی 2018 در شرایطی امشب مقابل تیم سوم دوره گذشته این رقابت‌ها قرار گرفت که در نیمه دوم خوش‌شانس بود که روملو لوکاکو در گلزنی بی‌دقت عمل کرد و ضرباتی به توپ زد که همه موقعیت‌های بلژیک از دست برود و این بازی حساس با تساوی بدون گل در ورزشگاه احمد بن علی خاتمه پیدا کند.
تیم ملی کرواسی با تساوی بدون گل مقابل بلژیک 5 امتیازی شد و پایین‌تر از تیم شگفتی‌ساز و هفت امتیازی مراکش، در جایگاه دوم جدول گروه F جام جهانی قرار گرفت و بلژیک نیز با 4 امتیاز در رتبه سوم ایستاد تا بزرگترین شگفتی جام با حذف آنها رقم بخورد.

ویدئو: 266101

🏆 جام جهانی 2022 قطر - گروه F - دور سوم  
 🏟 ورزشگاه: الثمامه(شهر دوحه) - تماشاگر: 43984 نفر
🗓 پنج‌شنبه: 1401/09/10 - ساعت 18:30
داور: آنتونی تیلور(انگلیس)/ کمک‌ها: گاری بسیچ و آدام نون(انگلیس)/ داور چهارم: ایستوان کواچس(رومانی)

1773372

🟨 اخطار
لئاندر دندونکر(67) از بلژیک

🇭🇷 تیم ملی کرواسی
دومینیک لیواکوویچ، دژان لوورن، جوسکو گواردیول، یوسیپ یورانوویچ، بورنا سوسا، مارسلو بروزوویچ، لوکا مودریچ، متئو کوواچیچ، آندره کراماریچ(64- ماریو پاسالیچ)، ایوان پریشیچ و مارکو لیواجا(64- برونو پتکوویچ).
سرمربی: زلاتکو دالیچ

1773373

🇧🇪 تیم ملی بلژیک
تیبو کورتوآ، لئاندر دندونکر(72- یوری تیلمانس)، توبی آلدرویرلد، یان فرتونگن، اکسل ویتسل، کوین دی‌بروینه، توماس مونیه(87- ادن هازارد)، تیموتی کاستانیه، لئاندرو تروسارد(57- تورگان هازارد)، یانیک کاراسکو(72- جرمی دوکو) و دریس مرتنز(46- روملو لوکاکو).
سرمربی: روبرتو مارتینز

1773374

⏱ لحظات حساس
دقیقه 1: بلژیک خیلی خوش‌شانس بود که هفت ثانیه پس از شروع بازی دروازه‌اش باز نشد. کرواسی که بازی را شروع کرد، روی یک توپ بلند پشت مدافعان قرمزپوش، اولین موقعیت جدی را خلق کرد که سرتوپ و شوت تماشایی ایوان پریشیچ با کمترین فاصله از کنار دروازه تیبو کورتوآ به بیرون رفت.
دقیقه 11: کاراسکو فرصت عالی گلزنی برای بلژیک را هدر داد و شوت او از زاویه بسته پس از برخورد به مدافع کرواسی به کرنر رفت. 
دقیقه 13: پاس در عمق تماشایی کوین دی‌بروینه را مرتنز نتوانست استفاده کند و ضربه بغل پای او از بالای دروازه کرواسی راهی اوت شد.
دقیقه 15: یانیک کاراسکو در محوطه جریمه کرواسی با کف پا روی آندره کراماریچ خطا کرد تا آنتونی تیلور نقطه پنالتی را نشان بدهد. البته داور پس از دو دقیقه و بنابر تصمیم کمک‌های ویدئویی خود، دستور به بازبینی صحنه داد و اعلام نمود کراماریچ، مهاجم کروات‌ها قبل از اینکه خطایی روی او اتفاق بیفتد، در آفساید قرار داشت.

1773426

دقیقه 49: یانیک کاراسکو تلاش زیادی برای رسیدن به توپ انجام داد که شوت او از بین مدافعان و گلر کرواسی ثمری نداشت.
دقیقه 50: شوت تماشایی متئو کواچیچ نزدیک بود گل اول کرواسی را به همراه داشته باشد که تیبو کورتوآ توپ را از زیر طاق بیرون کشید و به کرنر فرستاد.
دقیقه 50: روی دفع ناقص لوکاکو پس از توپ ارسالی از کرنر، سوسو پشت محوطه جریمه بلژیک صاحب توپ شد که شوت روی پای او بی‌حاصل راهی اوت شد.
دقیقه 51: کوین دی‌بروینه نتوانست پاس‌های پیاپی بازیکنان بلژیک را به نتیجه برساند و شوت بی‌دقت او از روی خط محوطه جریمه با فاصله زیاد از دروازه کرواسی به بیرون رفت.
دقیقه 54: شوت ناگهانی مارسلو بروزوویچ را تیبو کورتوآ با واکنش سریع و حالت درازکش دفع کرد.
دقیقه 60: عجب موقعیتی برای شیاطین سرخ هدر رفت. پاس در عمق چشم‌نواز دی‌بروینه برای کاراسکو را این بازیکن با شوت زمینی زد که مدافعان کرواسی آن را دفع کردند ولی در ریباند لوکاکو توپ را به تیرک عمودی دروازه کوبید تا دروازه شاگردان دالیچ باز نشود.
دقیقه 62: روملو لوکاکو در دو صحنه پیاپی می‌توانست تعویضی طلایی بلژیک لقب بگیرد که ضربه سر او روی سانتر دی‌بروینه بی‌دقت بود و از بالای دروازه خالی کرواسی راهی اوت شد.
دقیقه 68: پاس به بیرون کواچیچ را مودریچ با حضور به موقع در محوطه جریمه مهار کرد که شوت روی پای او را کورتوآ دراختیار گرفت.
دقیقه 69: شوت دی‌بروینه از زاویه بسته دقت لازم را نداشت تا دومینیک لیواکوویچ به راحتی توپ را جمع کند.
دقیقه 78: ارسال دی‌بروینه از روی کرنر و ضربه سر فرتونگن، مدافع پیشتاخته بلژیک به پاسالیچ برخورد کرد و راهی اوت شد که داور در این صحنه اعلام کرنر نکرد و توپ را دراختیار کروات‌ها قرار داد.
دقیقه 87: نزدیک بود دروازه کرواسی روی ضربه دی‌بروینه باز شود، اما توپ به لوکاکو برخورد کرد و به بیرون رفت.
دقیقه 90: لوکاکو به شکل باورنکردنی چهارمین فرصت طلایی بلژیک را هدر داد و این بار ارسال تورگان هازارد به مقابل دروازه خالی کرواسی را با یک ضربه عجیب دراختیار دومینیک لیواکوویچ قرار داد.

1773428

❌بدترین بازیکن
روملو لوکاکو با رهایی از بند مصدومیت در شروع نیمه دوم دیدار مقابل کرواسی به زمین آمد، اما چهار فرصت‌سوزی بزرگ در همین مدت کوتاه داشت تا مانع از گلزنی و صعود تیمش از مرحله گروهی شود.

📌 اتفاق ویژه
تیم سوم جام جهانی 2018 امشب با تساوی مقابل شاگردان زلاتکو دالیچ، در گروه F جام جهانی 2022 در رتبه سوم ایستاد تا پایین‌تر از مراکش و کرواسی قرار بگیرد و از این رقابت‌ها کنار برود و بزرگترین شگفتی رقم بخورد.

🔴 در حاشیه
* ترکیب تیم ملی کرواسی در دیدار امشب مقابل بلژیک، نسبت به مسابقه اخیرشان که کانادا را شکست دادند، هیچ تغییری نداشته است.
* بلژیک با 4 تغییر نسبت به بازی قبل که برابر مراکش شکست خورد، امشب دیدار با کرواسی را آغاز کرده که لئاندرو تروسارد، تورگن هازارد، ادن هازارد و میچی باتشوایی، از جمع نفرات اصلی خارج شده‌اند.
* رئیس جمهوری کرواسی برخلاف دیگر مقامات کشورها و فدراسیون‌ها در جایگاه ویژه ننشست و تصمیم گرفت در جمع هواداران‌شان حضور پیدا کند.

1773380
* مارتینز پس از هدر رفتن دو موقعیت جدی بلژیک تا دقیقه 15 افسوس فرصت‌های از دست رفته را خورد.
* لوکا مودریچ، کاپیتان کرواسی پس از رد شدن پنالتی تیمش در دقیقه 18 اعتراض شدیدی به داور انگلیسی داشت.
* ادن هازارد که در اقدامی عجیب روی نیمکت نشانده شده بود، در دقیقه 87 جای توماس مونیه را گرفت و با بازوبند کاپیتانی در زمین حاضر شد.

دیدگاهها