کد خبر : 1856819 | 11 آذر 1401 ساعت 01:41 | 5K بازدید | 2 دیدگاه

کاپیتان، عصای دست موریاسو

یوشیدا بدون اشتباه برای حذف آلمان

پس از نمایش خیره‌کننده ژاپنی‌ها در مصاف با آلمان یک اشتباه و غفلت در دیدار برابر کاستاریکا برای شکست کافی بود.

یوشیدا بدون اشتباه برای حذف آلمان

به گزارش "ورزش سه"، ژاپن و کاستاریکا در دیدار دوم گروه پنجم در شرایطی به مصاف هم رفته بودند که وضعیت کاملا متفاوتی داشتند. شاگردان هاجیمه موریاسو، پس از یک پیروزی باورنکردنی مقابل آلمان به کاستاریکایی رسیدند که مقابل اسپانیا با 7 گل در هم کوبیده شد.
پس از این دو نتیجه پیش بینی‌ها این بود که ژاپن در دیدار دوم نیز مقابل کاستاریکا دومین برتری خود را جشن می‌گیرد ولی در روزی که آنها به سد محکم مدافعین این تیم و کیلور ناواس برخوردند، یک اشتباه از خط دفاعی و دروازه‌بان ژاپن برای تجربه شکستی تلخ کافی بود.

ژاپن در نهایت با نتیجه یک بر صفر مقابل کاستاریکا شکست خورد؛ گلی که روی شوت کیشر فولر پس از برخورد با یاما ماشیدا که برای جلوگیری از ورود توپ به دروازه تکل بسته بود از بالای دستان سنگربان ژاپن وارد دروازه شد تا تک گل این مسابقه رقم بخورد و معادلات گروه پیچیده شود.
پس از این مسابقه سامورائی‌ها باید ماموریتی غیرممکن را پشت سر می‌گذاشتند و اسپانیای سرحال انریکه را شکست می‌دادند. گرچه این نتیجه هم قابل پیش‌بینی نبود اما ژاپنی‌ها دیدار سوم را مقابل ماتادورها با تکرار نتیجه فراموش نشدنی مقابل آلمان تمام کردند تا در عین ناباوری به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی مسابقات شوند.

1773660
عملکرد دفاعی مایا یوشیدا کاپیتان ٣۴ ساله تیم ملی ژاپن در مصاف با اسپانیا.

پیروزی در این مسابقه اگرچه به لطف دو گل دوآن و تاناکا که بهترین بازیکن زمین بود ثبت شد اما نمی‌توان از عملکرد بسیار خوب یاما یوشیدا مدافع شالکه نیز گذر کرد؛ بازیکنی که در کنار ایتو بهترین نمره را پس از تاناکا از آن خود کرد و به خوبی اشتباه دیدار برابر کاستاریکا را جبران و به دست فراموشی سپرد.

دیدگاهها