کد خبر : 1856873 | 11 آذر 1401 ساعت 12:26 | 7.7K بازدید | 0 دیدگاه

وقت جا زدن نبود!

غلامی: دیدم هیچ‌ جا غیر از کشتی حالم خوب نیست

عضو تیم ملی کشتی آزاد امید می‌گوید روزهای سخت و پراسترسی را پشت سر گذاشته اما دوری از تمرین به او نشان داده که هیچ چیزی غیر از کشتی حالش را خوب نمی‌کند.

غلامی: دیدم هیچ‌ جا غیر از کشتی حالم خوب نیست

به گزارش "ورزش سه" سجاد غلامی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص حکم اخیر کمیته انضباطی فدراسیون کشتی در مورد دیسکالیفه شدن او در مسابقات کشتی آزاد زیر 23 سال جهان اظهار داشت: روز سه‌شنبه جلسه کمیته انضباطی تشکیل شد که سرمربی تیم ملی و مدیر تیم‌های ملی هم درآن حضور داشتند. پژمان درستکار قبل از آنکه جلسه شروع شود با من صحبت کرد و در جلسه هم توضیحاتی در مورد اتفاقاتی که رخ داد، ارائه کرد. او گفت که من حالم بد بود و تیم هم در تایمی که آن اتفاق افتاد، تحت فشار روانی بوده، من هم می‌خواستم شکست صبحم در مرحله مقدماتی را جبران کنم. او از من دفاع کرد و خوشبختانه محرومیت یک ساله‌ام تعلیقی است.

این کشتی‌گیر 23 سال استان البرز با اشاره به اینکه در چرخه انتخابی تیم ملی در سال 2023 کشتی خواهد گرفت، تصریح کرد: سهمیه حضور در مسابقات قهرمان کشوری را دارم، چون به کسانی که به مسابقات جهانی اعزام شدند، سهمیه مستقیم کشوری داده شده اما به این خاطر که این اتفاقات رخ داد و از مسابقه دور شدم، می‌خواهم در مسابقات استانی کرج شرکت کنم تا هم حرف و حدیثی نباشد و هم با آمادگی بهتری در کشوری کشتی بگیریم.

عضو وزن 86 کیلوگرم تیم کشتی آزاد امید که به دلیل گزارش پزشک اتحادیه جهانی در مورد تزریق سرم، دیسکالیفه شده و حضور در مرحله شانس مجدد را از دست داد، خاطرنشان کرد: روزهای بدی را سپری کردم. اول اینکه مدالم را از دست دادم و بعد هم در کمیته انضباطی حاضر شدم. چون از نظر ذهنی درگیر این قضیه شده بودم تا دو هفته بعد از بازگشت از اسپانیا نتوانستم تمرین کنم تا اینکه حمیدرضا جمشیدی مربی‌ام خواست که به باشگاه بروم و تمریناتم را شروع کنم. وقتی به من زمان جلسه دوم کمیته انضباطی اعلام شد، خیلی استرس داشتم اما چیزی در خانه نگفتم که استرس را به مادرم و خانواده‌ام منتقل کنم. در این چند وقت خانواده‌ام خیلی اذیت شدند و کل زندگی‌مان تحت‌الشعاع این موضوع قرار گرفته بود که خدا را شکر ختم به خیر شد.

غلامی که در چرخه انتخابی تیم ملی حریفان سرسخت و عنوان‌داری را در پیش دارد، در این باره گفت: حسن یزدانی که فاصله‌اش را با همه حریفان داخلی و خارجی‌اش زیاد کرده اما علیرضا کریمی که کشتی خوبی با او در لیگ گرفت به عزت اکبری می‌بازد، بعد من هم سابقه شکست عزت اکبری را دارم، یعنی جدا از حسن یزدانی که وضعیتش مشخص است، رقابت نزدیکی بین سایر مدعیان 86 کیلو وجود دارد.

نماینده اعزامی ایران به مسابقات جهانی امید در خاتمه تاکید کرد: همه این اتفاقات به من انگیزه مضاعفی داد. یک هفته بعد از آنکه تمرین را شروع کردم به خودم آمدم و دیدم غیر از کشتی کار دیگری نمی‌توانم انجام دهم. می‌خواستم رشته دیگری را دنبال کنم و دو سه روز در باشگاه دوستانم جوجیتسو را تمرین کردم اما هیچ ورزشی اندازه کشتی حالم را خوب نمی‌کند، حال آدم آن جایی خوب است که دوستش داشته باشد. اینها برایم یک انگیزه خوب شد که حقم را بگیرم. احساس کردم بعد از 12،13 سال گذران عمرم در کشتی، دیگر فاصله‌ای نمانده که نتیجه بگیرم، حیف نبود که اینجا رهایش می‌کردم؟ موقع جا زدن نیست، وقت نتیجه گرفتن است.

دیدگاهها