کد خبر : 1857488 | 14 آذر 1401 ساعت 14:25 | 25.7K بازدید | 16 دیدگاه

توصیه کارلس رکساچ به لئو

مسی پس از قهرمانی با آرژانتین باید بازنشسته شود

کارلس رکساچ، استعدادیاب و مربی سابق بارسلونا، به لیونل مسی توصیه کرد که پس از قهرمانی با آرژانتین در جام جهانی بازنشسته شود.

مسی پس از قهرمانی با آرژانتین باید بازنشسته شود

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی 22 سال پیش با بارسلونا اولین قرارداد خود را امضا کرد و این بدون پیگیری‌های کارلس رکساچ، استعدادیاب سابق بارسا، امکان پذیر نبود. رکساچ یکی از بازیکنان قدیمی بارسا که سال ها دستیار یوهان کرویف بود و در یک مقطع مربی بارسا نیز شد، اولین کسی بود که با مسی قرارداد امضا کرد.

1693603

او اکنون از مسی می خواهد که اگر با آرژانتین در جام جهانی قهرمان شود، فوتبال را کنار بگذارد. رکساچ به رادیو ویا ترینیداد گفت:«مسی باید پس از قهرمانی با آرژانتین در جام جهانی از فوتبال خداحافظی کند. این بالاترین افتخار ممکن برای یک فوتبالیست است و هرچند تصمیمی شخصی محسوب می شود ولی اگر مسی جام جهانی را ببرد، باید به خودش بگوید، تا اینجا آمدم و حالا همه چیز تمام شده است. به تیم ملی همه چیز دادم و به عنوان قهرمان جهان بازنشسته خواهم شد. پس از این قهرمانی دیگر چیزی برای فتح کردن نمانده است. این بهترین خداحافظی برای مسی خواهد بود؛ در اوج و با جام قهرمانی.»

1775613

رکساچ ادامه داد:«در این جام جهانی اگر مسی مهار شود و او نتواند گل بزند، تیم مقابل شانس بیشتری برای پیروزی برابر آرژانتین خواهد داشت. تنها راه پیروزی بر آرژانتین، مهار و محدود کردن مسی است. به شکل ویژه دوست دارم مسی قهرمان جهان شود. از قهرمانی آرژانتین بیشتر از قهرمانی اسپانیا خوشحال خواهم شد. پس از چند سال سخت و انتقادهای غیرمنصفانه ای که به مسی شده، او مستحق بالابردن جام است. متاسفانه در آرژانتین هنوز مسی را با مارادونا مقایسه می کنند. درست است که مارادونا آرژانتین را قهرمان جهان کرد ولی از لحاظ تداوم و باقی ماندن در سطح اول فوتبال دنیا این دو قابل قیاس نیستند. مسی 20 سال است در اوج بازی می کند. 1000 بازی رسمی انجام داده و نزدیک به 800 گل زده است. آرزو می کنم او امسال قهرمان جهان شود.»

لازم به ذکر است که آرژانتین روز جمعه در یک چهارم نهایی جام جهانی باید به مصاف هلند برود.

دیدگاهها