کد خبر : 1858123 | 17 آذر 1401 ساعت 23:07 | 35.7K بازدید | 19 دیدگاه

فابیو کاپلو:

جام جهانی قطر جشن پایان تیکی تاکا است

فابیو کاپلو می‌گوید جام جهانی قطر رسما پایان تیکی‌ تاکا را اعلام کرد و نشان داد مالکیت توپ بدون سرعت و خلاقیت هیچ ارزشی ندارد.

جام جهانی قطر جشن پایان تیکی تاکا است

به گزارش "ورزش سه"، فابیو کاپلو، مربی کهنه‌کار ایتالیایی، که از او به عنوان یکی از تاکتیسین‌‌ها برتر دنیای فوتبال یاد می‌شود در مصاحبه‌ای با یک رسانه ایتالیایی از مرگ تیکی تاکا خبر داد و گفت جام جهانی قطر مرگ این سبک از فوتبال را به همه دنیا نشان داد.

1777421

کاپلو در مصاحبه با ایل مساجرو با اشاره به حذف دردناک اسپانیا در جام جهانی قطر به پایان استفاده از شماره 9 کاذب در فوتبال اشاره کرد و گفت:" این تورنمنت جشن پایان تیکی تاکا بود. اسپانیا از این به بعد با شماره 9 کاذب خداحافظی می‌کند. این فرمولی است که در بعضی موارد خاص کار می‌کند ولی نمی‌تواند به عنوان یک سیستم مطرح باشد. حضور یک مهاجم مرکزی برای هر تیم فوتبالی ضروری و از اصول اساسی است".

مالکیت توپ؟
کاپلو در ادامه صحبتهایش گفت:" مالکیت توپ وقتی با سرعت همراه نباشد سازنده نیست و درست برعکس، در روند تاثیرگذاری تیم تاثیر منفی می‌گذارد. فوتبال گواردیولا نسبت به ده سال پیش خیلی فرق کرده. فراموش نکنید که بارسا در زمان او مسی و اینیستایی را در اختیار داشت که در اوج فوتبال‌شان بودند".

دیدگاهها