کد خبر : 1865792 | 30 دی 1401 ساعت 17:31 | 6.3K بازدید | 0 دیدگاه

خاتون به دنبال نهمین قهرمانی در لیگ برتر زنان؛

نبرد تن‌به‌تن کرمان و اصفهان برای قهرمانی

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال زنان درحالی با انجام چهار دیدار به طور همزمان آغاز شد که خاتون بم، دوازدهمین پیروزی خود را در این هفته از رقابت‌ها کسب کرد تا حدود زیادی با کسب نهمین جام قهرمانی در لیگ برتر زنان آماده شود.

نبرد تن‌به‌تن کرمان و اصفهان برای قهرمانی

به گزارش "ورزش سه"،  سپاهان اصفهان، تیم دوم جدول نیز موفق شد از سد حریف شیرازی خود بگذرد و شهرداری سیرجان نیز که در جایگاه سوم جدول قرار دارد در این هفته از رقابت‌ها با قرعه استراحت مواجه شد.

خاتون بم 2 – 0 پالایش گاز ایلام

شاگردان مرضیه جعفری در تیم خاتون بم که پس از پیروزی هفته گذشته در دیدار شش امتیازی برابر شهرداری سیرجان، در این هفته از مسابقات با انگیزه مضاعف از تیم رده ششمی پالایش گاز ایلام میزبانی می‌کردند. این در حالی بود که ایلامی‌ها در طول این فصل، قدرتمندتر از فصل گذشته ظاهر شده بودند در این دیدار نتوانستند بیش از چهل دقیقه دروازه خود را بسته نگه دارند و در همین دقیقه از بازی، زهرا قنبری شانزدهمین گل فصل خود را وارد دروازه پالایش کرد. در دقیقه پنجاه این دیدار نیز، یک بار دیگر نگین زندی، بازیکن جوان و خوش‌آتیه بمی‌ها دروازه نماینده استان ایلام را در این مسابقه باز کرد تا با کسب این نتیجه، خاتون 37 امتیازی شود و همچنان به صدر جدول مسابقات تکیه بزند. اسلامی‌ها هم با متحمل شدن این شکست کماکان با هفده امتیاز در رتبه ششم جدول ده تیمی مسابقات قرار دارند.

سپاهان اصفهان 4 – 2 ایساتیس کران فارس

سپاهانی بعد از انجام یک دیدار جنجالی در هفته گذشته در برابر زارع باطری سنندج و یک پله صعود در جدول رده‌بندی، برای ماندن در کورس قهرمانی و حفظ فاصله چهار امتیازی با خاتون، نیاز مبرمی به کسب سه امتیاز در این دیدار خانگی  داشتند. شاگردان مریم ایراندوست در پایان این دیدار موفق شدند با نتیجه چهار بر دو از سد حریف خود بگذرند و همچنان با 33 امتیاز در رتبه دوم جدول باقی بمانند تا دیدار هفته پانزدهم این تیم برابر خاتون، از حساسیت ویژه‌ای برخوردار باشد. ایساتیس هم با متحمل شدن هفتمین شکست فصل همچنان با چهارده امتیاز در رتبه هفتم جدول باقی ماند.

دیدار تیم‌های شهرداری سیرجان و کیان نیشابور نیز با توجه به اینکه تیم نیشابوری در طول فصل در دو مسابقه حاضر نشده است و براساس قوانین سازمان لیگ از جدول مسابقات کنار رفته است، با حکم کمیته انضباطی با نتیجه سه بر صفر به سود تیم سیرجانی اعلام می‌شود که با احتساب این نتیجه، سیرجانی‌ها نیز 31 امتیازی می‌شوند در رتبه سوم جدول رده‌بندی باقی می‌مانند.

نتایج کامل پنج دیدار این هفته از مسابقات به شرح زیر است.

خاتون بم 2 – 0 پالایش گاز ایلام
سپاهان اصفهان 4 – 2 ایساتیس کران فارس
ملوان 3 - 0 بادرود تهران 
پیکان تهران 2 – 1 زارع باطری سنندج
شهرداری سیرجان 3 – 0 کیان نیشابور (حکم انضباطی)

1793503

دیدگاهها