کد خبر : 1865937 | 01 بهمن 1401 ساعت 15:16 | 14.3K بازدید | 9 دیدگاه

مبارزه یزدانی و تیلور در کرواسی کنسل شد

حسن یزدانی در حالی به مسابقات بین‌المللی کرواسی اعزام می‌شود که آمریکا در وزن اول، دو نماینده به‌جز تیلور را اعزام می‌کند.

مبارزه یزدانی و تیلور در کرواسی کنسل شد

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات رنکینگ‌دار کرواسی از روزهای ۱۲ تا ۱۶ بهمن در شهر زاگرب برگزار می‌شود که قرار است رضا اطری، یونس امامی، علی سوادکوهی، حسن یزدانی، امیرعلی آذرپیرا و امیرحسین زارع به نمایندگی از کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها حضور  پیدا کنند. پژمان درستکار ،سرمربی و احسان امینی به عنوان مربی به همراه ملی‌پوشان راهی کرواسی خواهند شد.
اتحادیه جهانی کشتی روز گذشته استارت لیست این مسابقات را اعلام کرد که مهمترین غایب این مسابقات دیوید تیلور آمریکایی، حریف سنتی حسن یزدانی، است.
در مسابقات رنکینگ‌دار کرواسی نامدارانی مانند راوی کومار از هند، گنو پتریاشویلی از گرجستان، حاجی‌علی‌یف از جمهوری آذربایجان، جی دن‌کاکس و کایل اسنایدر از آمریکا و سالکازانوف از اسلواکی حضور دارند.
غیبت دیوید تیلور آمریکایی موجب شده تا نگاه‌ها به سمت و سوی حریفان احتمالی حسن یزدانی در این مسابقات برود. مسئولان کشتی آمریکا در وزن ۸۶ کیلوگرم زاهید والنسیا و مارک هال را به کرواسی اعزام خواهند کرد. والنسیا در جام جهانی کشتی موفق به شکست علیرضا کریمی شده بود.
مبارزه‌های حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی یکی از مهمترین دیدارهای کشتی جهان در پنج سال گذشته بوده است. در پنج دیدار این ۲ نابغه کشتی، تیلور چهار بار و یزدانی یک بار به برتری رسیده است. یزدانی در مسابقات جهانی اسلو در سال ۲۰۲۱ از سد جادوگر آمریکایی گذشت.

دیدگاهها