کد خبر : 1867306 | 08 بهمن 1401 ساعت 18:32 | 184.3K بازدید | 138 دیدگاه

آن حرف‌ها را زدم که گل‌محمدی ناراحت بشود؛

علوی: بله میخواستم با یحیی گلاویز شوم!

یحیی حرف زشتی به ما زد و من رفتم جلو و به او گفتم چقدر بی‌تربیتی! من رفتم گلاویز شوم، اما ما را جدا کردند.

علوی: بله میخواستم با یحیی گلاویز شوم!

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته یکی از تندترین اظهارنظرها در میکسدزون ورزشگاه فولاد آرنا، به چهره آرام نیمکت فولاد تعلق داشت: محمد علوی. همبازی سابق نکونام و گل‌محمدی در تیم ملی تحت هدایت برانکو و مدیر فعلی تیم فولاد خوزستان که با اشاره به بیماری تب مالت یحیی گل‌محمدی و جدایی از پرسپولیس و اوج‌گیری در فولاد، او را «مدیون فولاد» دانست.

این اظهارات واکنش‌های تندی را در بین هواداران پرسپولیس و اهالی فوتبال به دنبال داشت. البته علوی در میکسدزون ورزشگاه، صحبت‌های کوتاهی را انجام داد، اما حالا درباره این مصاحبه کوتاه خود توضیح مفصل‌تری می‌دهد.

البته مصاحبه با مدیر فولاد در حالی انجام شده که فولادی‌ها ممنوع‌المصاحبه هستند و علوی نیز تمایل چندانی به صحبت در این خصوص نداشت، اما به هر حال به چند سؤال پاسخ داد.

این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

* آقای علوی می‌خواستم درباره بازی مصاحبه بعد از بازی حرف بزنیم.
واقعیت این است که مدیرعامل کارخانه به ما گفته دیگر در مورد این بازی صحبت نکنیم و پرونده‌اش را ببندیم و به بازی‌های بعدی فکر کنیم.

* بله البته من نمی‌خواستم درباره بازی سؤال کنم و سؤالم درباره حرف‌های خودتان درباره آقای گل‌محمدی و بیماری او بود. واقعا فکر می‌کنید چنین حرف‌هایی زیبنده است؟
دیروز طرز صحبت‌ها درست نبود. ما انتظار نداشتیم او اینطور صحبت کند و واقعا قشنگ نبود که او به باشگاه بزرگ فولاد توهین کرد. ما هم سعی کردیم فقط جوابش را بدهیم. موقعی که به ما توهین شود، ما هم بلدیم که توهین کنیم.

* اما شاید حرف شما چندان اخلاقی نبود. یعنی اشاره به بیماری طرف مقابل...
بله، پس چرا به تیم فحش داد؟ کسی که در یک باشگاه زحمت می‌کشد، نباید به آن فحش بدهد. او حرف رکیک زد و هیچ‌جای دنیا برای یک فوتبال چنین حرف‌هایی نمی‌زنند.

1783808

* اما حرف‌های یحیی آنقدر هم بد نبود.
شما مگر حرف‌هایش را شنیدید؟

* منظورم صحبت‌هایش در نشست خبری است.
او همیشه جلوی مردم خوب صحبت می‌کند. من اصلا منظورم حرف‌های او در مقابل خبرنگاران نبود. یحیی بعد از بازی حرف زشتی زد... اصلا ما خوب بازی نکردیم و بد بازی کردیم، اما قرار نیست که شما بیایی به ما حرف رکیک بزنی. یعنی چی این حرف‌ها؟ همین تیم تو را بزرگ کرد...

* اتفاقا مشکل من همینجاست. به هر حال بازیکن هم برای تیم زحمت می‌کشد، اینطور نیست که هر بار بگوییم فلان تیم این بازیکن را بزرگ کرد.
بله درست است. اما من می‌گویم وقتی شما در یک مجموعه کار کردی، نباید بیایی اینطور حرف رکیک بزنی.

* یعنی منظورش باشگاه فولاد بوده؟
به هر حال این تیم هم نامش فولاد است. اما گیریم که اینطور باشد، خُب من هم جزئی از این تیم هستم و نمی‌گذارم همچین حرف‌هایی را بزند و به ما توهین کند.

* اما شاید انتظار از شما این بود که کمی خوددارتر باشید.
من که هیچوقت در جنگ و دعوا نبودم و همیشه احترام خودم را نگه داشته‌ام. برد و باخت هم جزئی از فوتبال است، اگر بردی که مبارکت، اگر هم باختی که مبارک تیم حریف. اما من محال است بیایم در مورد یک تیم صحبت کنم. اگر ایشان از حرف‌های من ناراحت شده، باید هم بشود. اصلا گفتم که ناراحت شود.

* امکان دارد کمی ماجرا را بشکافید که بفهمیم چه اتفاقی دقیقا رخ داده؟
ببینید بار اول آمد این حرف را زد، بار دوم هم گفت، من گفتم ناراحت است، حالا یک چیزی گفته. اما وقتی یک حرفی را هِی تکرار می‌کنی، یعنی تو قصد توهین داری. خب تو چرا باید توهین کنی؟ مگر نان ما را می‌دهی؟

1458395

* اما خُب مسئله این است که کُلی تماشاگر و آدم اضافه را هم شما راه دادید به ورزشگاه.
من اصلا کاری به تماشاگران ندارم. اما فحش‌های ناموسی‌ای که به آقای نکونام و هاشمی نسب دادند، کار خوبی نبود. به هر حال تماشاگر ممکن است حرفی بزند، اما اینکه شما سرمربی یک تیم باشی و بیایی یک مجموعه را خطاب قرار بدهی، درست نیست. ما بازی رفت فحش خوردیم و بعد کمی هم اعتراض کردیم. اما شما چرا تمام نمی‌کنید؟

* منظورم از سؤال قبلی این بود که از نظر خودتان کمی صحنه را بیشتر توضیح بدهید.
وقتی داور سوت را زد، او آمد سمت ما و ما هم رفتیم سمت آنها که دست بدهیم. انتظار نداشتیم که این حرف‌ها را بزند. من گفتم عصبانی است و به هر حال او هم یحیی گل‌محمدی است، اما اصرار کرد و اصرار کرد و...

* بعدش چه شد؟
من گفتم با کی هستی؟ چقدر بی‌تربیتی. من رفتم گلاویز شوم و واقعیت او را بزنم که جدایمان کردند.

* یعنی می‌خواستید دعوا کنید!
بله، به ما توهین کردند.

* اما قبول دارید حرفتان خوب نبود؟
من منطقی صحبت کردم. گفتم که در فولاد جان گرفتی و دوباره فوتبالیست شدی.

من گفتم که این حرفش به هر حال زشت بود. شما می‌گویید زشت نبود؟ مشکلی نیست. اما به هر حال این تیم فولاد است و ما اجازه توهین به این تیم را به هیچکس نمی‌دهیم.

* پرسپولیسی‌ها می‌گویند کادر فولاد خودشان را پشت مردم خوزستان و باشگاه فولاد پنهان می‌کنند.
اصلا اینطور نیست، آقای گل‌محمدی به هر حال ممکن است الگوی برخی مربیان جوان باشد، اما چرا بعد از بازی این حرف‌ها را زد؟ شما 30میلیارد گرفتی که پرسپولیس را درست کنی، فکر می‌کنم الان هم به این خاطر ناراحتی که این باخت شاید قهرمانی را از تیمت بگیرد، یعنی منافعت به خطر افتاده است...

دیدگاهها