کد خبر : 1867711 | 10 بهمن 1401 ساعت 19:42 | 40.5K بازدید | 23 دیدگاه

موافقان و مخالفان سیاوش از نحوه جدایی او می‌گویند

این دو حاشیه، مسیر فوتبالی یزدانی را تغییر داد

جدایی یزدانی از استقلال با دو واکنش مختلف همراه بوده؛ عده‌ای حق را به باشگاه داده و برخی نیز بابت تقویت سپاهان به انتقاد از مدیران پرداخته‌اند.

این دو حاشیه، مسیر فوتبالی یزدانی را تغییر داد

به گزارش "ورزش سه"، جدایی سیاوش یزدانی از استقلال، هنوز هم سوژه روز فوتبال ایران است. مدافعی که پس از سه فصل و نیم حضور در جمع آبی‌ها، مجبور شد این باشگاه را ترک کند، چرا که قرارداد او به صورت یک طرفه از سوی مدیران فسخ شد.

یزدانی که به واسطه اتفاقات گوناگون در زمان پوشیدن لباس استقلال حواشی بسیاری را تجربه کرد، به اصفهان بازگشته تا یک بار دیگر پیراهن سپاهان را بر تن کند. انتقالی که هنوز از سوی رسانه رسمی اصفهانی‌ها اعلام نشده ولی یزدانی فوتبالش را در دیار زاینده رود ادامه خواهد داد.

موضوع جدایی یزدانی با واکنش های مختلفی از سوی پیشکسوتان و هواداران روبرو شد. نکته جالب اینکه اکثر پیشکسوتان این تیم حق را به سرمربی داده اما برخی از هواداران استقلال جدایی رایگان یزدانی و پیوستن او به سپاهان را امری اشتباه تلقی می‌کنند که می‌تواند منجر به تقویت یکی از رقبای جدی قهرمانی شود.

1796763

* در ابتدا به برخی از واکنش‌های پیشکسوتان و اعضای هیئت مدیره استقلال در خصوص جدایی یزدانی می‌پردازیم:

محمد مومنی: بازیکن در تیم بزرگ استقلال باید از جان و دلش مایه بگذارد. علاوه بر اینکه منبع درآمدی بسیار خوبی دارند باید رضایت هواداران را نیز جلب کنند. یزدانی به هرحال در این زمینه موفق نبود. همه چیز برای استقلال و برای زنده نگه داشتن نام استقلال است. ساپینتو با این عمل استقلال را با آبرو و زنده جلوه داد.
حجت کریمی: اگر مربی ایرانی بود و یزدانی می‌گفت براساس شناخت قبلی با من بد بوده، شاید می‌شد به او حق داد، اما این مربی خارجی که اصلا شناختی از بازیکنان نداشته، پس حتما عملکرد فنی و رفتاری او طوری بوده که چنین تصمیمی را گرفته است.
ادموند اختر: کنار گذاشتن یزدانی به خاطر اشتباهات فردی و پنالتی دادن، کار بسیار اشتباهی است. اگر مشکل سیاوش فنی نبوده باشد، کار ساپینتو ایرادی ندارد و نمی‌توان به آن خرده گرفت.
سیاوش اکبرپور: اصلا چیزی به اسم خیانت سیاوش وجود ندارد. اما من خودم مربی هستم و باید به نظر سرمربی احترام بگذاریم. اگر بازیکنی بی‌انضباطی کند، جایی در تیم من ندارد. قطعا باید در این زمینه حق را به سرمربی بدهیم.
آرش رضاوند: نمی‌توانم به مسائل فنی وارد شوم اما سیاوش یزدانی برای تیم زحمت کشیده است. خودم شاهد بودم که سیاوش یزدانی در این چند بازی با مصدومیت بازی می‌کرد.
حسن روشن: یزدانی به من زنگ زد و با هم صحبت کردیم. به نظرم شایعه کم‌کاری به بازیکنی نمی‌چسبد.
بهمن طهماسبی: اعتقادی به کم‌کاری بازیکنان ندارم و این اشتباه است. یزدانی اگر آدم کم‌کاری بود سپاهان جذبش نمی‌کرد.
نصرالله عبداللهی: از یزدانی بعید بود چنین رفتاری از خود ابراز کند. او باید بداند چه پیراهنی به تن کرده است. این پیراهن به تن کسانی بوده که حالا برای هواداران فوتبال اسطوره هستند. حالا که او با استقلال به مشکل خورده، بهتر است تصمیمی بگیرد که هم خود متضرر نشود و هم باشگاه استقلال. باید امیدوار باشیم این تصمیم منطقی به سود هر دو طرف تمام شود.

1795113

* هواداران استقلال اما نظرات متفاوتی درخصوص جدایی یزدانی دارند که برخی از آنها را در زیر مرور می‌کنیم:

مریم: حتی اگه فتح‌الله‌زاده ثابت کنه یزدانی فسخش قانونی بوده بازم شکست خورده، چون یه مهره قابل‌اتکا که می‌تونست ازش درآمدزایی کنه رو رایگان داد و رفت. حالا اگه ثابت نکنه چی؟ استقلال بدبخت می‌شه.
شاعر بدخط: درگیر سیاوش یزدانی نباشید. ما وسط یه سری قرارداد عجیب گیر افتادیم که باید مسببش بیاد پاسخگو باشه.
مهسا مجیدی: سیاوش بازیکن خوبی بود، ولی فقط کمی اخلاقش تند بود. کاش فضا به سمتی پیش می‌رفت که در تیم بمونه و سپاهان رو تقویت نکنیم. این انتقال، از استقلال یک بازنده در بازار نقل و انتقالات ساخت.
ستایش: در ادامه فصل متوجه می‌شیم که چقدر به سیاوش نیاز داشتیم. بازیکنی که در تیم جا افتاده بود و بازوبند رو بسته بود، حقش این نوع برخورد نبود.
آسو: به نظرم مقصر تمام و کمال این داستان فتح‌الله‌زاده هست. تا آخرین ساعت‌ها منتظر معجزه مونده بود. می‌دونست یزدانی و آمانوف فسخ نمی‌کنن ولی با هیچ بازیکن دیگه‌ای مذاکره نکرده. همه پلنی که داشت هم که به کار گرفته برای فسخ یک بازیکن بود. کاوه هم هیچ. هرجور فک می‌کنم نمی‌خواستنش!
علی: سیاوش از لحاظ فنی، فصل قبل جزء بهترین‌های ایران بود. شایسته رفتار بهتری بود ولی خب خودش هم الکی برای خودش حاشیه درست می‌کرد. نه گرفتن عکس سر جلسه آزمون دکتری اهمیتی داشت و نه مصاحبه علیه فکری. این 2 موضوع، مسیر فوتبالی یزدانی رو تغییر داد.
بلوکویلر: قضیه مطهری تنها شباهتش به یزدانی، اینه که لحظه آخر کنار گذاشته شده وگرنه از اول تا قبل همون لحظه آخر، از زمین تا آسمون فرق داشتن. 
پرسپولیس لاور: سؤالی که پیش میاد اینه قرارداد سیاوش یزدانی رو بخاطر مصاحبه‌هاش یکطرفه و بدون پرداخت غرامت فسخ کردن در صورتی که در مورد پرونده سوشا مکانی، این پرسپولیس بود که یک میلیارد محکوم شد، اون هم با وجود حواشی و ضربه‌هایی که به باشگاه زد. مگه می‌شه توی کمیته تعیین وضعیت دو تا قانون اجرا بشه؟!
بلوهارت: سیاوش یزدانی اومد استقلال ولی خیلی مصدوم می‌شد. این وضعیت رو تحمل کردیم، محیط رو محیا کردیم تا شکوفا بشه، نیم فصل سال قبل مفید بود و رسیدیم به قضیه تیم ملی و سربازی. تک تکمون حمایتش کردیم، اما یزدانی...

دیدگاهها