کد خبر : 1868084 | 12 بهمن 1401 ساعت 19:42 | 25K بازدید | 12 دیدگاه

بدترین پنجره برای بارسا: بلوگرانا و حسرت زمستانی

با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی، ناتوانی بارسا در فعالیت در این بازار هواداران را به شدت نگران کرده است.

بدترین پنجره برای بارسا: بلوگرانا و حسرت زمستانی

به گزارش "ورزش سه"، پنجره نقل و انتقالات زمستانی امسال برای بارسا یکی از غم‌انگیزترین پنجره‌های تاریخ فعالیت این باشگاه بود. کاتالان‌ها درحالیکه دستهایشان بسته بود شاهد بودند که سه بازیکن از این تیم جدا شده و در مقابل هیچ بازیکن جدیدی به بارسلون وارد نشد.

اینکه باشگاهی به بزرگی بارسلونا، در حالی که می‌داند به تقویت تیم نیاز دارد نتواند در یک پنجره نقل و انتقالاتی فعالیتی انجام بدهد برای کاتالان‌ها دردناک است. مساله اینجا است که مقصر این شرایط نه متئو آله‌مانی است و نه یوردی کرویف. آنها در حیطه ورزشی و اقتصادی وظایف خود را به خوبی انجام دادند ولی مشکلات بارسا با فیرپلی مالی از جایی دیگر آب می‌خورد.

1788385

نقش ژاوی
ژاوی هم در این شرایط هیچ نقشی ندارد. اینکه تصور شود سرمربی بارسا درخواستی برای جذب بازیکن جدید نداشته کاملا دور از واقعیت است. او شاهد بود که سه بازیکن تیمش، پیکه، ممفیس دیپای و هکتور بیرین، جدا شدند و مهره‌های مد نظر او به تیم اضافه نشدند. درست است که ژاوی روی این سه نفر حساب ویژه‌ای باز نکرده بود اما با توجه به بازی‌های فشرده پیش رو او بدون شک مشکل کمبود بازیکن را با پوست و گوشت خود احساس خواهد کرد.

تابستانی سخت در پیش رو است
شرایط فعلی بارسلونا باعث شده سوال‌های مهمی درباره پنجره نقل و انتقالات تابستان آینده مطرح شود. رابطه بارسا با فیرپلی مالی این روزها به شدت پرتنش است و انتظار می‌رود شرایط با فرا رسیدن تابستان از این هم بدتر بشود. باشگاه چاره‌ای ندارد جز اینکه دستمزد بازیکنانش را در مجموع 200 میلیون یورو کاهش دهد. به نظر می‌رسد تنها راه‌حل بارسا برای حل این مشکلات مالی فروش یک بازیکن برجسته و گران‌قیمت است. از این گذشته کاتالان‌ها باید به دنبال جذب بازیکنی باشند که عملا بدون هزینه راهی بارسا شود. وظیفه عبور از این بحران به عهده لاپورتا است ولی چنین کاری در میانه جنگ او و لالیگا دشوار به نظر می‌رسد.

1796771

دیدگاهها