کد خبر : 1868248 | 13 بهمن 1401 ساعت 20:50 | 59.6K بازدید | 13 دیدگاه

نه لوا، نه رافینیا: کریستنسن بهترین خرید بارسا بود

با اینکه بعد از انتقال تابستانی آندریاس کریستنسن به بارسا، کمتر کسی انتظار داشت او در این تیم بدرخشد اما آمار نیم‌فصل نشان می‌دهد این مدافع دانمارکی بهترین خرید تابستانی بارسلونا بوده است.

نه لوا، نه رافینیا: کریستنسن بهترین خرید بارسا بود

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا در پنجره نقل و انتقالات تابستان گذشته فعالیتی پردامنه در بازار داشت و فهرست خرید این تیم حتی باشگاه‌های بزرگ اروپایی را شگفت‌زده کرده بود. بارسایی‌ها با خرید رافینیا، ژول کنده، لواندوفسکی، فرانک کسیه، پابلو توره، هکتور بیرین، مارکوس آلونسو و آندریاس کریستنسن باعث شدند تیم‌شان در فصل جاری با سیمایی متفاوت وارد میدان شود.

اما از میان همه خریدهای بارسا اولویت اول یک اسم بود که همه مطمئن بودند خواهد درخشید: رابرت لواندوفسکی. اما در آن زمان کمتر کسی حدس می‌زد کریستنسن دانمارکی برای بارسا تا این حد بدرخشد و به یکی از بهترین خریدهای تابستانی تیم ژاوی تبدیل شود. او از چلسی به بارسا پیوست؛ ولی بسیاری از هواداران چلسی معتقد بودند رئال با خرید آنتونیو رودیگر بارسا را شکست داده و باشگاه‌شان از سر ناچاری کریستنسن را جذب کرده است.

1788072

اما ژاوی از همان روز اول به این مدافع دانمارکی باور داشت و تحسینش می‌کرد. تا جایی که او ژول کنده را از پست تخصصی‌اش به سمت راست برد و کریستنسن را در مرکز خط دفاعی به خدمت گرفت. قماری که گذشت زمان و آمارها نشان می‌دهد کاملا به نفع ژاوی پیش رفته است.

کریستنسن در این فصل لالیگا میانگین دقت پاس 94 درصد را ثبت کرده و این آمار نشان می‌دهد چرا ژاوی تا این حد به او علاقه‌مند است. در دیداری مثل بازی دیشب مقابل رئال بتیس که کلید پیروزی بارسا ممانعت از قرار گرفتن مالکیت توپ در دست حریف بود، نقش این مدافع دانمارکی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و او در پیروزی تیم ژاوی نقشی کلیدی داشت. کریستنین در مقابل بتیس دقت پاس 98 درصدی داشت و از هر 50 پاس او تنها یکی به هدف نرسید.

1797621
آمار آندریاس کریستنسن در نیم‌فصل اول لالیگا و آمار او در بازی دیشب مقابل بتیس

دیدگاهها