کد خبر : 1868558 | 15 بهمن 1401 ساعت 21:29 | 75K بازدید | 18 دیدگاه

گر‌گ‌های لوپتگی لیورپول را تکه‌تکه کردند؛

تمسخر کلوپ در مولینکس: فردا صبح اخراجی!

انگار که لیورپول از شیشه ساخته شده باشد؛ آنها در اولین تلاش حریف برای زدن ضربه شکسته شدند.

تمسخر کلوپ در مولینکس:  فردا صبح اخراجی!

به گزارش "ورزش سه"، فراتر از مصدومیت ویرجیل فن‌دایک و ابراهیم کوناته، قرمزها امروز نمایشی شوک‌آور در لیگ برتر داشتند. شکست سه بر صفر مقابل ولورهمپتون با دو گل زودهنگام در نیمه اول که از درزها و حفره‌های بسیار زیاد دفاعی آنها به ثمر رسید؛ درحالی‌که نه آلیسون بکر آن دروازه‌بان تسخیرناپذیر فصل گذشته است، نه بازیکنان جایگزین قلب دفاعی آن استحکام لازم را دارند. در خط جلو هم هیچ اثری از صلاح نابغه و نونیز امیدبخش نیست و وضعیت خط هافبک هم از همیشه خراب‌تر است.

در این بین، الکساندر آرنولد هم با اشتباهات گاه و بیگاه دفاعی به آشفتگی تیم کلوپ کمک می‌کند و حالا آنها ممکن است برای اولین بار در این سال‌ها به لیگ قهرمانان هم صعود نکنند.

1798345
ژوئل ماتیپ با نمایش ناامیدکننده نقش اول شکست سنگین لیورپول در ورزشگاه وولوز بود

امروز ولورهمپتون خیلی سریع بوی ضعف حریف خود را احساس کرد و با استفاده از یک روش دفاعی طولانی و استفاده از فضای پشت مدافعان لیورپول سه هیچ آنها را بلعید. شاگردان لوپتگی بدون ترس برای حمله به لیورپول وارد زمین شدند و قبل از اینکه یک ربع از بازی بگذرد، دو _ هیچ از حریف پیش افتادند.

یک نکته عجیب درباره لیورپول این است که آنها آمار بیشترین گل خورده لیگ برتر انگلیس را تا قبل از دقیقه پنج دارند و قبل از دقیقه ۱۵ در همه مسابقات ۷ گل دریافت کردند؛ نکته‌ای که عدم تمرکز آنها را در آغاز مسابقات می‌رساند و این تیم را به رتبه دهم جدول هُل داده است؛ درحالی‌که آنها ۱۰ امتیاز از رتبه چهارم فاصله دارند و هنوز باید با تاتنهام، نیوکسل و ... بازی کنند و تازه رئال مادرید در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انتظارشان را می‌کشد؛ مسابقه‌ای که با این کیفیت می‌تواند بدل به کابوسی بزرگ برای یورگن کلوپ شود که امروز مات و مبهوت در کنار زمین، نمایش شاگردانش را تماشا می‌کرد.

لیورپول در ۲۰ بازی گذشته لیگ برتر ۲۸ گل دریافت کرده که بیشتر از کل گل‌هایی است که در لیگ برتر گذشته (۲۶ گل) خورده بود؛ ضعفی که امروز خولن لوپتگی به خوبی از آن استفاده کرد.

1798346
صحنه‌ای که لیورپولی‌ها انتظار داشتند داور برایشان خطای هند پنالتی بگیرد

لوپتگی که امروز با چهره‌ای آرام و یک بازوبند سبز در کنار زمین تیمش را هدایت می‌کرد، با کسب ۱۰ امتیاز از ۱۸ امتیاز ممکن، ولوز را از منطقه سقوط خارج کرده است، درحالی‌که قبل از اینکه لیورپولی‌ها به عرق کردن بیفتند، تکه‌تکه شده بودند.

در دقیقه ۵ بازی هوانگ هی‌چان، مهاجم کره‌ای ضربه‌ای به توپ زد که پس از برخورد به پای ماتیپ و با دخالت الکساندر آرنولد وارد دروازه لیورپول شد. سپس نتیجه به دو _ هیچ تغییر کرد، درحالی‌که روی یک ارسال ضربه کرنر خاکپو، مهاجم لیورپول دفعی ضعیف انجام داد تا داوسون از فاصله‌ای نزدیک، دوباره دروازه لیورپول را باز کند؛ یک فاجعه واقعی و شاید مضحک. همان زمانی که هواداران ولورهمپتون در ورزشگاه برای کلوپ دم گرفتند: «فردا صبح اخراجی!»

1798350
1798347

در ادامه لیورپول تلاش زیادی برای کاهش فاصله کرد؛ آنها با ضربات کیتا، داروین نونیز، محمد صلاح و... فرصت‌های خوبی برای گلزنی داشتند و حتی یکبار می‌توانستند با نظر داور به پنالتی دست پیدا کنند، اما برخورد توپ به دست مدافع ولوز خطای هند تشخیص داده نشد تا روبن نوس بازهم روی اشتباه جوئل ماتیپ که روز  فاجعه‌باری پشت سر می‌گذاشت، گل سوم را روی پاس آداما ترائوره بزند.

لیورپول در سال ۲۰۲۳ تیمی عجیب و غریب است. آنها در ۴ بازی لیگ سه بار شکست خوردند و ۹ گل دریافت کردند و تنها یک گل به ثمر رساندند. از جام حذفی اوت شدند و در همه تورنمنت‌ها فقط یک برد داشتند. این درحالی است که یک تقویم سخت (دربی مقابل اورتون و نیوکسل قبل از لیگ قهرمانان) و سپس بازی با رئال مادرید در پیش است و آنها همچنان با مصدومیت تعداد زیادی از ستارگان دست و پنجه نرم می‌کنند.

1798348
نوس با زدن گل سوم کار لیورپول را تمام کرد

فیرمینو، لوئیز دیاز، دیگو ژوتا، ابراهیم کوناته و فن‌دایک که غیبتشان به‌مرور کمر لیورپولِ کلوپ را شکسته و این تیم را به بدترین دوره خود با این سرمربی آلمانی هُل داده است؛ البته با وجود همه مشکلات، اعتبار کلوپ در این باشگاه همچنان نامحدود است، اما باید در نظر داشت که وضعیت به مرحله غیرقابل‌تحمل رسیده است.

کلوپ از سال ۲۰۱۵ بر سر کار است و به لطف شایستگی‌هایش ازجمله قهرمانی لیگ برتر در سال ۲۰۲۲ و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، برای قرمزها دست‌نیافتنی است و هواداران امیدوار هستند او بتواند با پیروزی مقابل اورتون که امروز آرسنال را شکست داد، دوباره به شرایط خوب گذشته بازگردند.

1798349
خولین لوپتگی کاندیدای سابق سرمربیگری ایران روزهای خوبی را در وولوز پشت سر می‌گذارد

دیدگاهها