کد خبر : 1897777 | 08 فروردين 1402 ساعت 03:00 | 41.3K بازدید | 6 دیدگاه

قسمت نبود در پرسپولیس بازی کنم؛

من، حزباوی و محمد عمری پدیده‌های ۱۴۰۱ بودیم

محمدرضا خالدآبادی می‌گوید اگر تیم‌ها بیشتر به جوان‌ها اعتماد کنند نتیجه خوبی از این اتفاق می‌گیرند‌.

من، حزباوی و محمد عمری پدیده‌های ۱۴۰۱ بودیم

به گزارش "ورزش سه"، محمدرضا خالد آبادی، دروازه‌بان ۲۱ ساله هوادار در این فصل توانست خود را به ترکیب فیکس هوادار برساند و اتفاقا بازی‌های خوبی را نیز به نمایش گذاشت‌. با این گلر جوان در مورد سالی که گذشت و اهدافش گفت‌وگو کردیم:

*در مورد سال ۱۴۰۱ صحبت کن، برای تو که خیلی خوب بود، در شرایطی که به عنوان گلر سوم ازت یاد می‌شد فیکس هوادار شدی بعد از جام جهانی و همین‌طور ادامه دادی.
اول از همه سلام عرض میکنم خدمت شما و مخاطبین ورزش سه. سال نو را هم تبریک می‌گویم. ان‌شاالله سال پربرکت و همراه با سلامتی برای همه باشد. باید بگویم زمانی که جام جهانی شروع شد، تیم ما یک استراحت کوتاهی داشت و بعدش شروع به تمرینات کردیم. در تعطیلات فیفادی چند بازی دوستانه برگزار کردیم که من با مس کرمان و پیکان بازی کردم و خدا را شکر خوب کار کردم و گلی نخوردم. بعد از اتمام جام جهانی و بعد از بازی با گل‌گهر کادر فنی مخصوصا آقا داوود فنایی و آقای ساکت الهامی به من اعتماد کردند و بازی با نساجی اولین بار داخل دروازه قرار گرفتم که خدا را شکر توانستم تا حدودی خوب کار کنم و رفته رفته توانستم داخل دروازه جا بیفتم.

1836087

*در مورد کار کردن زیر نظر داوود فنایی بگو و اعتمادی که ایشان به شما داشتند.
کار کردن با آقا داوود و دروازه‌بان‌های با تجربه و قوی از نظر فنی که داریم واقعا لذت‌بخش است. آقا داوود روی ریزترین نکات دقت دارد و همیشه دوست دارد در تمرین و بازی بدون اشتباه و با کیفیت بسیار بالا عمل کنیم. خدا را شکر تمرینات خوبی را می‌گذرانیم. امسال خدا را شکر یک جو بسیار رقابتی و رفاقتی بین هر چهار دروازه‌بان هست که این باعث شده هر ۴ نفر پیشرفت کنیم. جا دارد از آقای فنایی، آقای طهماسبی و آقای فراهانی تشکر کنم که باعث پیشرفتم شدند.

*در نظرسنجی بهترین‌های سال ورزش سه هم جزو پدیده‌های لیگ بودی، به نظر خودت سالی که گذشت چه کسی بهترین پدیده بود؟
بله اول از همه خدا را شکر می‌کنم که لطفش شامل حالم شد و توانستم در لیگ امسال بازی کنم. به نظر من همه بچه‌هایی که در لیست بودند شایسته عنوان پدیده‌ی سال بودند و با احترام به همه‌ی بچه‌ها به نظرم خودم، محمد عمری و امین حزباوی پدیده امسال بودیم‌.

* در مورد اعتمادی که شاید نیاز هست بیشتر به بازیکن‌های جوان بشود صحبت کن.
به نظرم باید بیشتر به جوان‌ها بها داده بشود. به عنوان مثال تیمی که رتبه‌اش ثابت است و نه احتمال سقوط دارد و نه احتمال قهرمانی و کسب سهمیه، باید مقداری بیشتر در هفته‌های پایانی به جوان‌هایش میدان بدهد. ولی به عنوان مثال مربی‌هایی هستند مثل آقای الهامی و آقای مجتبی حسینی که دیدید از همان هفته‌های اول جوان‌ها را بازی دادند و نگاهی به شرایط بازی پیش رو و رتبه‌ای که داشتن نکردند و هرکس که به نظرشان مناسب بازی کردن بود، بازی دادند. فکر کنم فقط تیم هوادار و پیکان بود که از هفته‌های ابتدایی تا به الان از بازیکن‌های زیر ۲۱ سال و زیر ۲۳ سال در تمامی بازی‌ها استفاده کردند‌.

1836088

* خودت در آکادمی پرسپولیس بودی و برای جوانان این تیم بازی کردی، به نظرت بهتر نیست پرسپولیس و استقلال از بازیکن‌های آکادمی‌شان بیشتر در تیم اصلی استفاده کنند؟ وقتی جوانان بودی در خودت می‌دیدی که به بزرگسالان اضافه شوی؟
یک مقداری بازی کردن در این تیم‌ها به عنوان جوان سخت‌تر است ولی اگر اعتماد بشود قطعا جواب خوبی می‌دهد؛ به عنوان مثال محمد عمری در پرسپولیس. در تیم ما نیز چندین بازیکن هستند که در پایه‌های استقلال و پرسپولیس بودند مثل پورمحمد، خدامرادی و زاوشی که در پایه‌های استقلال بودند و خارکش و حسینی که در پایه‌های پرسپولیس بودند. در رابطه با خودم هم قسمت نبود در پرسپولیس بازی کنم و قسمت این بود که در تیم هوادار به فوتبال ایران معرفی بشوم.

* اهداف تیمی و فردی‌ات برای ۱۴۰۲؟ 
۷ بازی در لیگ داریم که هر کدامش مثل فینال است. همچنین در جام حذفی جزو ۸ تیم هستیم که آنجا هم بسیار برای ما مهم است و تمام تمرکزمان روی چند بازی اخر است که فصل را به خوبی تموم کنیم. خودم هم امیدوارم و تلاش میکنم که بهتر از سال گذشته عمل کنم و زودتر و بهتر پیشرفت داشته باشم.

* با توجه به سن مناسب و پایینت و اینکه دروازه‌بان‌ها تا سنین بالا هم می‌توانند در رقابت باشند راه درازی در پیش داری، خودت را در سال‌های آینده و دورتر در چه قامتی می‌بینی؟

 امیدوارم که در ادامه راه فوتبالیم به تیم ملی دعوت بشوم و بتوانم در ادامه لژیونر شوم.

*کار کردن زیر نظر ساکت الهامی چطور است و صحبت پایانی؟
بسیار سخت در عین حال لذت‌بخش است‌ چون باید تمامی نکاتی که گوشزد می‌کنند رعایت کنی. از طرفی لذت‌بخش است وقتی که می‌بینی با رعایت نکات چقدر پیشرفت کرده‌ای. در پایان هم می‌خواهم از خانواده‌ام، کادر فنی، بازیکنان و همه بچه‌های تیم شامل گروه پشتیبانی، ماساژور‌ها و دکترها تشکر کنم که باعث شدند سال خوبی را پشت سر بگذارم.

دیدگاهها