کد خبر : 1898111 | 09 فروردين 1402 ساعت 19:59 | 30.2K بازدید | 18 دیدگاه

مسی در آرژانتین، سفری برای فراموشی غم‌های پاریس

لیونل مسی بعد از فتح جام جهانی قطر در فیفادی اخیر برای اولین‌بار پیراهن آلبی‌سلسته را به تن کرد و با این پیراهن دو پیروزی دیگر به‌دست‌آورد تا روزهای سخت خود در پاریس را فراموش کند.

مسی در آرژانتین، سفری برای فراموشی غم‌های پاریس

به گزارش "ورزش سه"، سفر لیونل مسی به آرژانتین برای به میدان رفتن در دو بازی دوستانه برای او اهمیت ویژه‌ای داشت؛ چرا که اسطوره آرژانتینی برای اولین‌بار این فرصت را پیدا کرد که با پیراهن تیم ملی کشورش که منقش به سه ستاره طلایی‌رنگ به نشانه سه قهرمانی در جام جهانی بود بازی کند.

مسی تنها چند روز پیش از سفر به آرژانتین روزهای تلخی را با پیراهن تیم باشگاهی‌اش پاری‌سن‌ژرمن پشت‌سر گذاشت. او در دو بازی رفت و برگشت مقابل بایرن‌مونیخ در یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان دو شکست را تجربه کرد و از دور رقابت‌ها حذف شد. اما این پایان روزهای دشوار مسی در پاریس نبود.

1833895

لئو در دیدار مقابل رن هم شاهد شکست 2-0 تیمش در ورزشگاه پارک دو پرنس بود. این شکست و انتقادهای هواداران پی‌اس‌جی ستاره بزرگ آرژانتینی را آن‌قدر عصبانی کرد که او در پایان بازی زودتر از همه بازیکنان زمین را ترک کرد و وارد تونل ورزشگاه شد. مسی از هو شدن توسط هواداران تیمش بسیار عصبانی شده بود.

ولی مسی می‌دانست که بلافاصله بعد از این تنش‌ها در پاریس روزهای شادی در انتظار او است. طبق برنامه قرار بود مسی با سفر به آرژانتین هم در پایتخت کشورش به‌همراه دیگر بازیکنان آلبی‌سلسته در استادیوم مونومنتال بوئنوس‌آیرس جام طلایی‌رنگ را به نمایش بگذارد و سپس در مراسم ویژه کنفدراسیون آمریکای جنوبی برای قدردانی از او و هم‌تیمی‌هایش شرکت کند.

1836577

مسی و همبازی‌هایش در ورزشگاه مونومنتال اولین بازی رسمی خود بعد از قهرمانی در جام جهانی را برگزار کرده و در یک بازی دوستانه پاناما را 2-0 شکست دادند. مسی در این بازی دومین گل تیم ملی کشورش را به ثمر رساند. او دیروز هم در دیدار مقابل کوراسائو که با پیروزی 7-0 آرژانتین به پایان رسید، موفق شد هت‌تریک کند.

این تنها خاطرات خوش مسی از سفرش به آرژانتین نبود. بعد از پیروزی مقابل پاناما فدراسیون فوتبال آرژانتین یکی از ساختمان‌هایش را "لیونل آندرس مسی" نامگذاری کرد تا نشان دهد کاپیتان آلبی‌سلسته و بهترین گلزن تاریخ فوتبال ملی این کشور برای آرژانتینی‌ها تا چه حد اهمیت دارد.

مسی از این گذشته در دیدار مقابل پاناما هشتصدمین گل دوران فوتبالی خود را به ثمر رساند تا به آماری خیره‌کننده دست پیدا کند. مسی در دیدار مقابل کوراسائو هم با گل اول خود به صدمین گل ملی رسید و سپس دو گل دیگر به ثمر رساند تا از نظر تعداد گل‌های ملی وارد باشگاه صد‌تایی‌ها شود. او حالا در این رکورد به رقیب ازلی‌اش کریستیانو رونالدو نزدیک شده است که 122 گل در کارنامه ملی‌اش دیده می‌شود. رونالدو در 198 بازی ملی 122 گل به ثمر رسانده و مسی در 174 بازی به رکورد 102 گل دست یافته است.

1835517

دیدگاهها