کد خبر : 1898155 | 10 فروردين 1402 ساعت 09:00 | 46.3K بازدید | 4 دیدگاه

هیچ بازیکنی را متقاعد نمی‌کنم، خودش باید تصمیم بگیرد؛

پیام رکراکی به دیاز: به عنوان تیم دوم به مراکش نیا!

ولید الرکراکی، سرمربی موفق مراکش، به دلیل ماجرای براهیم دیاز در مورد موضوع بازیکنان دوتابعیتی اظهارات جالبی را مطرح کرد.

پیام رکراکی به دیاز: به عنوان تیم دوم به مراکش نیا!

به گزارش "ورزش سه"، ولید الرکراکی در مصاحبه‌ای که توسط روزنامه اسپانیایی AS منتشر شد، با اشاره به ایمریک لاپورت و کیلیان امباپه در مورد بازیکنان دوتابعیتی صحبت کرد. او در این خصوص گفت: من تلاش برای متقاعد کردن هر بازیکنی برای نمایندگی یک تیم ملی خاص را رد می‌کنم. تصمیم باید از سوی خود بازیکن گرفته شود.

وی در این خصوص ادامه داد: فقط دو تابعیتی‌ها معنای دوگانگی را می‌دانند، هیچکس نمی‌تواند خود را جای کسی که در اروپا از پدر مراکشی متولد شده است، تصور کند. به عنوان مثال، من از فرانسه سپاسگزارم. من در آنجا بزرگ شدم و فوتبال بازی کردم، اما نمی‌توانم تاریخ اجدادم را فراموش کنم؛ بنابراین از بازیکنان می‌خواهم  که پس از پیشنهاد تیم‌های کشورهایی که در آن بزرگ شده‌اند، به عنوان گزینه دوم‌شان به تیم ملی مراکش نیایند.

او در این موضوع لاپورت و امباپه را مثال زد و گفت: لاپورت به جای فرانسه نمایندگی اسپانیا را انتخاب کرد. ما نمی‌توانیم بگوییم که فرانسه شکست خورده است. شاید لاپورت بیشتر احساس می‌کرد متعلق به اسپانیاست. همان‌طور که امباپه نماینده کامرون یا الجزایر نشد و فرانسه را انتخاب کرد.

این اظهارات الرکراکی به دلیل وضعیت براهیم دیاز، بازیکن مراکشی‌تبار باشگاه میلان صورت گرفت. دیاز ۲۳ ساله که در مالاگا اسپانیا متولد شده همچنان بین انتخاب اسپانیا یا مراکش تردید دارد.

دیدگاهها