کد خبر : 1898190 | 10 فروردين 1402 ساعت 12:16 | 48.4K بازدید | 9 دیدگاه

تصمیم قطعی فیفا؛

رویای یک کشور به باد رفت: وداع با میزبانی جام‌جهانی

فیفا به شکل رسمی میزبانی جام‌جهانی زیر 20 سال را از اندونزی گرفت.

رویای یک کشور به باد رفت: وداع با میزبانی جام‌جهانی

به گزارش "ورزش سه"، جلسه‌ای برای حل و فصل اختلافات اخیر جام جهانی زیر 20 سال 2023 برگزار شد.  نتیجه این شد که فیفا رسماً میزبانی اندونزی را از رقابت‌های جام جهانی زیر 20 سال 2023 بگیرد.

اریک توهیر، رئیس اتحادیه فوتبال اندونزی، اظهار داشت زمانی که با جیانی اینفانتینو در قطر ملاقات کرد تا با او برای حفظ میزبانی جام جهانی زیر 20 سال در اندونزی صحبت کند، تمام تلاش خود را کرده است. توهیر معتقد است که اندوزی باید در مقابل این تصمیم فیفا تسلیم باشد.

اریک توهیر در بیانیه ای در این باره گفت :"من تمام تلاش خود را کرده ام. پس از ارسال نامه ای از رئیس جوکووی و گفتگوی طولانی با رئیس فیفا، جیانی اینفانتینو، ما باید تصمیم فیفا برای لغو برگزاری رویدادی که همه مشتاقانه منتظر آن بودیم را بپذیریم. تصمیمی که در اختیار فیفا به عنوان عالی ترین نهاد فوتبال جهان با 211 عضو از نقاط مختلف جهان است، دیگر قابل تغییر نیست. اندونزی عضو فیفا است، بنابراین برای مسائل بین المللی فوتبال، ما باید قوانینی را که تعیین شده است رعایت کنیم.

با وجود اینکه من قبلاً همه چیز را به جانی، بچه های تیم ملی زیر 20 سال و همچنین هواداران وفادار فوتبال منتقل کرده ام، اما از آنجا که ما و اعضای فیفا معتقدیم که وضعیت فعلی قابل ادامه نیست، باید تسلیم شویم. ما باید سرسخت باشیم. من از همه دوستداران فوتبال می‌خواهم که سر خود را مقابل این تصمیم سخت فیفا بالا نگه دارند."

گفتنی است فیفا از طریق سایت رسمی فدراسیون، حذف اندونزی را از میزبانی جام جهانی زیر 20 سال 2023 اعلام کرد. در این بیانیه آمده است: "پس از جلسه امروز بین جانی اینفانتینو، رئیس فیفا و اریک توهیر، رئیس اتحادیه فوتبال اندونزی (PSSI)، فیفا به دلیل شرایط فعلی تصمیم گرفت اندونزی را از میزبانی جام جهانی فوتبال زیر 20 سال 2023 حذف کند. میزبانان جدید در اسرع وقت اعلام خواهند شد و تاریخ فعلی مسابقات بدون تغییر باقی می‌ماند. فیفا می‌خواهد تأکید کند که علی‌رغم این تصمیم، فیفا همچنان متعهد به کمک فعالانه به PSSI در روند تغییر فوتبال اندونزی پس از فاجعه‌ای که در اکتبر 2022 رخ داد، باقی می‌ماند. اعضای  تیم فیفا در ماه های آینده به حضور خود در اندونزی ادامه خواهند داد و تحت رهبری رئیس اریک توهیر به PSSI کمک خواهند کرد."

گفتنی است چندی قبل دو تیم آرما اف سی و پرسبایا سورابایا به مصاف یکدیگر رفتند و شکست آرما در این بازی باعث شد که اتفاقات عجیبی پس از پایان این دیدار رقم بخورد. شکست آرما اف سی منجر به خشم هواداران این تیم و هجوم آنها به زمین شد که با برخورد شدید نیروهای امنیتی و ضرب و شتم آن‌ها روبرو شدند. پرتاب گازهای اشک‌آور به سمت تماشاگران کار را بدتر کرد و باعث شد که هزاران نفر به سمت خروجی ورزشگاه‌ هجوم ببرند. خبرهای اولیه حاکی از این بود که نزدیک به 130 نفر در این حادثه کشته شدند اما مقامات دولتی کمی بعد اعلام کردند که تعداد کشته‌ها به 174 نفر افزایش پیدا کرده است و شرایط 11 تماشاگر نیز بسیار وخیم است.

دیدگاهها