کد خبر : 1898198 | 10 فروردين 1402 ساعت 12:59 | 5.6K بازدید | 1 دیدگاه

دلارهایم کم است!

بنیامین فرجی: رؤیای قهرمانی در المپیک را دارم

ستاره نوجوان تنیس روی میز ایران گفت که رؤیایش قهرمانی در المپیک است و برای رسیدن به آن همه تلاش خود را خواهد کرد.

بنیامین فرجی: رؤیای قهرمانی در المپیک را دارم

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، این روزها همه نام‌ها در بخش پایه رشته تنیس روی میز کشور به یک نام ختم می‌شود؛ بنیامین فرجی 13 ساله که در نوجوانی توانسته است به افتخارات بزرگی دست پیدا کند.

بنیامین از پنج سالگی با تنیس روی میز آشنا شد و از هفت سالگی به‌طور جدی تمریناتش را آغاز کرد. او تاکنون بارها و بارها طعم شیرین قهرمانی در رویدادهای مختلف را چشیده است و البته این باعث نشده ذره‌ای از انگیزه‌اش کم شود.

کسب شش عنوان قهرمانی در مسابقات زیر 11 سال ایران، دو قهرمانی در مسابقات زیر 13 سال، دو مقام نایب قهرمانی در بزرگسالان استان تهران، کسب مدال برنز در مسابقات نوجوانان آسیا در لائوس، کسب رتبه ششم در دسته دوم بزرگسالان کشور و قهرمانی جوانان زیر 19 سال ایران، بخشی از افتخارات بنیامین فرجی 13 ساله است.

فرجی در گفت‌وگویی با تسنیم شرکت کرد که در زیر می‌خوانید:

* ابتدا کمی درباره درباره نحوه انجام تمریناتت توضیح بده.
روزانه دو الی سه ساعت زیر نظر پدرم در باشگاه تمرین می‌کنم تا بتوانم از تجربیات او بهره ببرم، چون پدرم از قهرمانان تنیس روی میز بوده و همه شرایط را برایم فراهم کرده است. همه تلاشم این است که در روند آمادگی سخت تمرین کنم و خوب ریکاوری داشته باشم تا بدنم به حالت اولیه برگردد. برنامه‌ریزی برای حضور حرفه‌ای در پینگ‌پنگ توسط پدر و مادرم انجام می‌شود. برنامه درسی با مادرم و برنامه ورزشی با پدرم است.

* چگونه به این سطح بالا از انگیزه رسیده‌ای و می‌توانی آن را حفظ کنی؟
من در هر مسابقه‌ای با انگیزه وارد می‌شوم، حتی در مسابقات بزرگسالان که چند هفته قبل بود و در دسته دوم به مقام ششم رسیدم. برایم فرقی نمی‌کند و برای همه مسابقات انگیزه دارم و با تمام تلاش مسابقه می‌دهم و به هیچ عنوان کم نمی‌گذارم. من عاشق پینگ‌پنگ هستم و این مسئله کارم را آسان می‌کند. من از این رشته لذت می‌برم و همین باعث شده است تا پله‌های ترقی را با کمک خداوند مهربان راحت‌تر طی کنم. بر همین اساس قهرمانی در رده جوانان کار سختی بود که به آن دست یافتم.

* کلاس چندم هستی و نمرات در چه سطحی است؟
کلاس هفتم هستم و نمراتم خوب است. مادرم کمک زیادی به من در درس‌هایم می‌کند و کارم آسان‌تر شده است.

* الگوی ورزشی‌ات در بین پینگ‌پنگ‌بازان داخل و خارج چه کسی است؟
در بین بازیکنان ایرانی به امیرحسین هدایی و نیما عالمیان و در بین پینگ‌پنگ‌بازان خارجی نیز «ما لونگ» چینی و «هاریموتو»ی ژاپنی علاقه زیادی دارم و آنها را الگویم قرار داده‌ام.

* هدف‌گذاری‌ات برای آینده چیست و چه رؤیایی را در سر داری؟
می‌خواهم قهرمانی در مسابقات نوجوانان جهان را کسب کنم و چندین بار به المپیک بروم. من رؤیای قهرمانی در المپیک را دارم.

* صحبت‌هایی که در یک برنامه تلویزیونی راجع به خرید دلار داشتی، بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت. پس از بیان این صحبت‌ها، چه واکنش‌هایی به این موضوع از جانب اطرافیان صورت گرفت؟
من کاملاً صادقانه مصاحبه کردم و فکر نمی‌کردم اینطور شود، ولی برایم جالب شد، چون از من با خنده می‌پرسند که دلارها را کجا پنهان می‌کنم. البته آنقدری هم دلار ندارم که مردم فکر می‌کنند و کم دارم.

* به جز پینگ‌پنگ، به رشته دیگری هم علاقه‌مند هستی؟
قبل از پینگ‌پنگ به فوتبال علاقه‌مند بودم، ولی پس از ورود به این رشته، دیگر هیچ رشته‌ای مرا جذب نکرد. حتی به شنا و بسکتبال هم رفتم. پینگ‌پنگ عشق من است و عاشق آن هستم.

* از بین تیم‌های فوتبال داخلی و خارجی، به کدام یک علاقه داری؟
در بین تیم‌های ایرانی تا حدودی به استقلال و در بین تیم‌های خارجی نیز به رئال مادرید علاقه دارم.

* و صحبت پایانی ...
حامی اصلی من حمید احسانی مهر مدیرعامل باشگاه فراسنج است که حمایت بسیار زیادی از من می‌کند. من به خودم اجازه نمی‌دهم که این حمایت‌ها به هدر برود و با همه توان در تمرینات و مسابقات تلاش می‌کنم تا بهترین نتیجه را بگیرم. از علی‌قارداشی رئیس فدراسیون و حمیدرضا صابری رئیس هیئت استان تهران نیز تشکر می‌کنم که شرایط را برایم مهیا می‌کنند و از من حمایت دارند. همچنین از آقایان قاسمی و دادگر، از میرالماسی مدیر تیم‌های ملی، مهران احدی سرمربی تیم نوجوانان و اعضای کادر فنی تشکر می‌کنم که اگر کمک همه آنها نبود، این اتفاقات زیبا برای من و کسب موفقیت‌های متعدد رقم نمی‌خورد.

دیدگاهها